CORONABULLETIN #81: de terrassen gaan bijna open, Nederland komt op gang, zo blijf je veilig
De nieuwsberichten over het coronavirus volgen elkaar in rap tempo op. Geen tijd om alles te volgen? De Gelderlander zet dagelijks de belangrijkste nieuwsfeiten en artikelen voor je op een rij. Met vandaag: met een 1,5-meter pet het terras op en virologen vinden dat de regels buitenshuis deze zomer wel wat minder streng mogen zijn.
Het coronanieuws van zaterdag 30 mei 2020:
• De handhaving van coronaregels op stranden en in bossen en parken zou deze zomer wel wat minder streng mogen. Dat stelt een aantal virologen. Besmettingen met het coronavirus blijken vooral binnen plaats te vinden, en niet in de vrije buitenlucht.
•Wederom relatief gunstige cijfers over het aantal besmettingen en coronadoden. In de afgelopen 24 uur kwamen er 20 nieuwe meldingen van sterfgevallen door het coronavirus binnen bij het RIVM. Daarnaast werden er 5 ziekenhuisopnames geregistreerd. Een daling ten opzichte van gisteren, toen er 28 sterfgevallen en 9 ziekenhuisopnames werden gemeld. Alle laatste cijfers lees je hier.
•Duizenden horecazaken in de regio tellen af naar aanstaande maandag 12:00 uur, de dag waarop ze - zij het met beperkingen - weer de deuren mogen openen. Toch is niet iedereen blij. In Nijmegen hebben meerdere ondernemers te horen gekregen dat ze toch geen extra terras mogen openen. En kroegbazen in de Betuwe vrezen dat het cafébestaan in de 1,5 meter-samenleving geen lang leven beschoren is.
•Nederlandse ziekenhuizen behandelen coronapatiënten nog steeds met een omstreden malariamedicijn, terwijl uit recente onderzoeken blijkt dat het middel niet werkt en mogelijk zelfs schadelijk is.
LEES- EN KIJKTIPS
1. Verder na de lockdown, hoe moet dat? Waar dreigt het coronagevaar wel, waar niet? Om orde te scheppen in het woud van meningen en wetenschappelijke onderzoeken, spraken we met een reeks experts. Het resultaat lees je in dit verhaal: tien geboden voor een veilig (en leuk) leven in coronatijd. Eén tip alvast: wees niet bang voor je tegenligger op het trottoir.
2. De hele week kon je al verhalen lezen over de uitbraak van corona onder personeel van slachthuizen. Het werk waar de Nederlander op spuugt, wordt al jarenlang gedaan door migranten, soms in dramatische omstandigheden. Soms elf uur achter elkaar werken tussen de karkassen. Steeds dezelfde handeling uitvoeren. Snijden in steeds hetzelfde stuk deel van de koe. Zo leven en werken deze mensen.
3. In Veluwdorp Heerde voltrok zich afgelopen maanden een groot drama. Nergens zijn relatief gezien meer mensen besmet geraakt met corona als hier. Zestig tot tachtig mensen stierven. Het plaatsje - ver van Brabant - waande zich veilig. Maar nu heerst er dood en rouw in het dorp dat de meeste coronabesmettingen van het land heeft. In deze reconstructie lees je hoe het virus huis hield in Heerde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit is hoeveel jongeren gemiddeld verdienen in Arnhem
Jongeren tussen de 18 en 25 jaar verdienen in Arnhem gemiddeld 17.200 euro. Dit blijkt uit de meest recente cijfers (uit 2021) van het CBS. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
PREMIUM
Bevrijding van de Liemers maar mondjesmaat herdacht: ‘In 2025 weer groots aanpakken’
Een bevrijdingswandeling, een historische fietstocht en een concert met een Duits gastorkest. In de Liemers wordt dit weekend maar mondjesmaat stilgestaan bij de bevrijding van de regio, 78 jaar geleden.Westervoort -
PREMIUM
Einde aan ‘illegaal’ verblijf in verbouwd kantoorpand in Arnhem: ‘Helaas niet eerder waargenomen’
Veertig huurders in een verbouwd kantoorgebouw in de Arnhemse wijk Kronenburg wonen daar eindelijk niet meer ‘illegaal’. Omdat de brandveiligheid bij een controle onvoldoende bleek, mochten zij daar tot nu officieel niet verblijven van de gemeente Arnhem.Arnhem -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.
-
Cocu kiest ook voor ‘valse spits’ bij Vitesse tegen RKC
Phillip Cocu kiest voor een vaste formatie bij Vitesse. Tegen RKC opereert de coach weer met een ‘valse spits’. De Arnhemse club probeert met een resultaat weg te komen uit de degradatiezone van de eredivisie.Arnhem -
-
-
PREMIUM3
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUM
Bezoekers WK volleybal bezochten massaal de Arnhemse binnenstad: 3,8 miljoen euro uitgegeven
Het WK volleybal voor vrouwen in Nederland en Polen heeft het Arnhemse bedrijfsleven en de horeca vorig jaar 3,8 miljoen euro opgeleverd. Tussen 23 september en 2 oktober werden 39 duels in de eerste ronde in het Arnhemse stadion GelreDome gespeeld. Daar kwamen in totaal 76.000 bezoekers op af.Arnhem
In samenwerking met indebuurt Arnhem