Crowdfunding moet café Metropole in Arnhem redden: ‘Wil het 100-jarig bestaan kunnen vieren volgend jaar’
ARNHEM -Jan van Wonderen van Grand Café Restaurant Metropole aan de Steenstraat in Arnhem vreest voor het einde van zijn zaak. Na bijna twee jaar ellende rond de corona dreigt de ondergang. ,,Ik wil volgend jaar het 100-jarig bestaan van Metropole vieren. Maar dat ga ik met al die onbetaalde rekeningen niet redden.”
Zaterdag deelde hij met een team van medewerkers folders uit onder voorbijgangers om aan te kondigen dat hij een crowdfundingsactie begint aan om het tij te kunnen keren.
,,Wij zijn elf maanden helemaal dicht geweest, hebben een maand lang alleen het terras open gehad en in de tijd daartussen mochten we alleen met beperkingen open”, verzucht Van Wonderen. ,,We leven van bedrijfsborrels, feesten van families en vrienden, maar we zitten dicht en de mensen werken thuis. Dit redden we gewoon niet meer.”
Van Wonderen doet een dringend beroep op zijn stamgasten en op iedereen die zich verbonden voelt met het bijzondere café aan de Steenstraat. ,,Met een donatie van 50 euro of meer ben je Vriend van de Metropole geworden. Met korting op je bestellingen van 5 tot 10 procent.” Op Facebook geeft hij nadere informatie over de reddingsactie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Vroeger was het regelmatig: je hebt een huurachterstand, je wordt op straat gezet’
Iemand moet het doen, maar waarom gaan mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? Nederlanders met zo’n baan vertellen over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: deurwaarder Mark Hafkamp (55). -
Energierekening
Jan (68): 'Energierekening omlaag brengen om rond te komen tijdens mijn pensioen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Jan Zonneveld (68) uit Rotterdam. -
met video
Dubieuze Ierse klusjesmannen betrapt met vals kenteken, actief rond Rheden en Arnhem
RHEDEN - De politie waarschuwt inwoners van Rheden om niet in te gaan op aanbiedingen van bedrijven die de oprit willen reinigen. De louche klussers zijn ook actief in Arnhem, waar ze de politie tegenkwamen. -
AUTOTEST
Test Hyundai Kona Electric: kleine SUV met grote kwaliteiten
Om de snel groeiende concurrentie weer aan te kunnen, kreeg de Hyundai Kona een opfrisbeurt. Zeker de elektrische versie verdient een plekje op de shortlist. Tenzij je veel spullen of grote passagiers wilt meenemen. -
Met video
Auto brandt volledig uit na aanrijding in Velp: verkeer loopt volledig vast
VELP - Op de Arnhemsestraatweg tussen Rheden en Velp is een zondagochtend een auto in vlammen opgegaan na een ongeluk. Dat leidde tot veel overlast voor het verkeer.
-
Te weinig personeel bij NS: ‘tienminutentrein’ tussen Arnhem en Rotterdam niet te handhaven
ARNHEM - De NS moet deze zomer mogelijk meer maatregelen nemen in de dienstregeling, vanwege de krapte op de arbeidsmarkt. Door een tekort aan hoofdconducteurs wordt vanaf 13 juni al de tienminutentrein op het traject tussen Arnhem en Rotterdam tijdelijk teruggezet naar een kwartierdienst. -
PREMIUM
Historische boerderij in Arnhem-Zuid te koop: ‘Waar vind je zoiets nou nog?’
ARNHEM - Een van de meest bijzondere panden in Arnhem-Zuid staat te koop: boerderij de Stoeterij, met een perceeloppervlakte van meer dan 7000 vierkante meter. -
Plannen voor nieuwe kazerne op vliegbasis Deelen weer wat dichterbij: ‘Staat volledig los van vertrek boeren’
ARNHEM - Een nieuwe kazerne op de militaire vliegbasis Deelen is weer een stapje dichterbij: het ministerie van Defensie noemt de vliegbasis als nadrukkelijke voorkeurslocatie voor nieuwbouw. Dat doet de organisatie nu in een brief die vrijdag aan de Tweede Kamer is verstuurd.
In samenwerking met indebuurt Arnhem