Zicht op Arnhem met links de villa De Kraton aan de Utrechtsestraat in nog de  oorspronkelijke bouwvorm. De foto is in 1890 gemaakt. Foto: Brainich & Leusink, Gelders Archief nr. 1583 - 18874.
Volledig scherm
PREMIUM
Zicht op Arnhem met links de villa De Kraton aan de Utrechtsestraat in nog de oorspronkelijke bouwvorm. De foto is in 1890 gemaakt. Foto: Brainich & Leusink, Gelders Archief nr. 1583 - 18874. © Brainich & Leusink, Gelders Archief.

De telefooncentrale van De Kraton werd onder de neus van de Duitsers gebruikt voor het verzet

arnhem voor eeuwigHet pand was lange tijd gezichtsbepalend wanneer je vanaf de Utrechtseweg over de Onderlangs richting de stad liep of reed: het bovenop de stuwwal gelegen De Kraton aan de Utrechtsestraat. Nu zie je het pas op het laatste moment: het gaat van op afstand grotendeels schuil achter de Academie ArtEZ.

In samenwerking met indebuurt Arnhem