Er klinkt weer muziek in het Arnhemse boekencafé ABC Libertas
videoARNHEM - Boekencafé ABC Libertas, gevestigd in het Arnhemse Musiskwartier, heeft een aantal mini-concerten opgenomen waarbij Arnhemse artiesten de hoofdrol spelen. Het eerste concert is eerste kerstdag online te zien.
Het idee is geïnspireerd op de ‘tiny desk concerten’ die steeds vaker op YouTube verschijnen, vertelt Carmen van Deuren van ABC Libertas. Muzikanten treden op in een intieme huiskamersetting, filmen dat en zetten het online. Libertas heeft zijn deuren inmiddels gesloten. Middels het uitzenden van de ‘Libertas Live Sessions’ wil het café de gekozen tien Arnhemse artiesten een podium geven en ook het contact met zijn achterban warm houden.
,,Het heeft te maken met het in leven houden van de plek die je liefhebt”, vertelt Van Deuren. ,,Mijn café is ineens leeg. Voor de aanscherping van de regels waren we nog wel open voor de verkoop van koffie en tweedehandsboeken. We waren een transactieplek: mensen kwamen iets kopen en moesten daarna zo snel mogelijk weer weg. Precies dat wat Libertas niet is. Via de concerten kunnen we weer wat langer in verbinding zijn met onze trouwe achterban.”
Arnhems folkduo trapt af
De miniconcerten zijn opgenomen met bekende en minder bekende Arnhemse artiesten. Ze zijn te volgen van eerste kerstdag tot en met oudejaarsdag en duren ongeveer een kwartier. Iedere dag zendt Libertas via YouTube een ander concert uit met een ander muziekgenre.
Vrijdag wordt afgetrapt met het Arnhemse folkduo To Twelve. Andere artiesten die voorbijkomen, zijn onder meer Joe Pasanea, Lain Barbier (van The Voice Senior) en Tim Koehoorn. Op oudejaarsdag wordt de online concertreeks afgesloten met klassieke muziek van cellisten Mariëtte Freijzer en René Berman van Phion.
In de toekomst mee verder
Mochten de online concerten van het café een succes zijn, dan is Van Deuren van plan hier in de toekomst mee verder gaan. Hopelijk dan offline, voor een ‘echt’ publiek in haar zaak. ,,Het idee van wat we precies willen doen, staat nog in de kinderschoenen. Maar dit is zeker niet de laatste keer dat muziek bij Libertas de boventoon voert.”
Tussen wal en schip
Of het boekencafé na de coronacrisis nog bestaat, is de vraag, meent Van Deuren. Het café opende anderhalve maand voor de eerste lockdown, waardoor het steunpakket van de overheid volgens haar moeilijk op gang komt.
,,Als je geen omzetcijfers uit 2019 hebt, kun je niet berekenen op hoeveel vergoeding je recht hebt. Ik heb nog niets ontvangen en val tussen wal en schip. Maar er is gezegd dat ze het gaan proberen recht te trekken.” Tot die tijd is de café-eigenaresse druk met de online verkoop van boeken en met het maken van plannen voor volgend jaar. ,,Laten we aangrijpen wat we wel kunnen, is mijn gedachte. Dat is het allerbeste dat we nu kunnen doen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zo moet voorkomen worden dat drukte op de Veluwe écht uit de klauwen loopt: ‘Spreiding is de sleutel’
De Veluwe is booming, elk jaar komen meer toeristen deze kant op. Goed nieuws voor de regionale economie, maar tegelijkertijd moet worden gewaakt voor ‘Amsterdamse toestanden’. Hoe voorkom je dat het té druk wordt? Herre Dijkema, directeur van het toerismebureau van de omgeving, probeert daar een antwoord op te vinden.Arnhem -
Nieuws gemist?
Duo slaat man bijna dood • Frenkie de Jong valt af bij Oranje • Poetin en Xi open voor onderhandeling
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van maandag 20 maart.Arnhem -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
indebuurt.nl
Don is de nieuwe eigenaar van De Zilte Zeemeermin: 'Ik ken de Visbroertjes al 10 jaar'
”Het was altijd al mijn droom om een eigen viszaak te runnen”, zegt Don Rekers (45). All the way from Bussum kwam de ondernemer naar Arnhem om in de voetsporen te treden van de Visbroertjes. Don nam De Zilte Zeemeermin over van Wiebe en Luuk de Haan en noemt zich nu trots de nieuwe eigenaar van de zaak.Arnhem -
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport.
-
PREMIUMColumn
‘En nu eet ik dat ei op dat net uit de kont van de kip kwam, best smerig’
De kip weegt ongeveer 1,5 kilogram. Ze heeft geen tanden en beweegt zich voort op twee gammele poten en fladdert wat in noodgevallen. Dat een kip dus opeens met opengesperde klauwen op je af vliegt en in je gezicht bijt is zeer onwaarschijnlijk. Toch is ze bang voor kippen.Arnhem -
-
-
PREMIUMMet video
1,4 kilometer schrikdraad en camerabewaking om wildplukkers van tulpen te stoppen: ‘Bosje kost al gauw 15 euro’
Geen kleurrijke selfies met bloeiende tulpen op de vol geplante bollenvelden in de regio, komend voorjaar. Om te voorkomen dat de bloemen illegaal worden meegenomen, zijn de velden omheind met in totaal 1,4 kilometer meter schrikdraad.Arnhem -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging
In samenwerking met indebuurt Arnhem