Noa's (17) zelfgekozen dood is wereldnieuws geworden, haar familie wil radiostilte
Het overlijden van de 17-jarige Noa Pothoven uit Arnhem is wereldnieuws geworden. Tot verdriet en verbijstering van de familie melden buitenlandse media dat er sprake zou zijn van actieve euthanasie.
Dat in Nederland een 17-jarige actieve euthanasie zou kunnen krijgen zorgt op sociale media voor veel discussie. Andere media spreken dat tegen en melden dat de gevraagde euthanasie juist is geweigerd. Het overlijden van Noa kwam zo op nieuwssites in onder andere Spanje, Finland, Turkije, India, de Dominicaanse Republiek en Venezuela.
Verslaggevers uit onder meer Duitsland, Engeland, Italië, en Verenigde Staten zijn in Arnhem op zoek gegaan naar de familie.
De familie Pothoven betreurt het ten zeerste dat in de buitenlandse media wordt gesuggereerd dat hun dochter Noa overleden is door actieve euthanasie. Noa overleed zondag nadat ze was gestopt met eten en drinken. Ze werd begeleid door een medisch team.
Radiostilte
Het gezin wil radiostilte, zegt vader Pothoven. De familie wil deze week in alle stilte afscheid nemen. De internationale mediastorm is hen niet ontgaan. ,,We hebben besloten op geen enkel verzoek tot een interview in te gaan. We zijn volop in de rouw om Noa, en dan kunnen we dit gedoe in de media er absoluut niet bij hebben. We willen er ook niks mee te maken hebben. We willen rust”, aldus de vader van Noa.
De ouders van Noa hopen dat haar verhaal een hoger doel dient en dat de hulpverlening in Nederland aan kwetsbare jongeren met psychische problemen wordt verbeterd. Noa pleitte voor een instelling waar jongeren als zijzelf terecht kunnen voor zowel de psychische als fysieke hulp die ze nodig hebben.
Bureaucratie
Noa’s boek, stelde haar moeder eerder, zou verplichte kost moeten zijn voor hulpverleners, maar ook voor kinderrechters en gemeenten, die verantwoordelijk zijn voor de jeugdzorg. Ze hekelde de versnipperde jeugdzorg en noemde de bureaucratie en de wachtlijsten ‘gekmakend’.
De Gelderlander ging vorig jaar bij Noa langs:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Noa is 17 jaar geworden: ‘Ik word losgelaten omdat mijn lijden ondraaglijk is’
Noa Pothoven is zondag overleden. Ze is 17 jaar geworden. In haar indrukwekkende biografie beschreef het meisje uit Arnhem op 16-jarige leeftijd dat het leven voor haar geen zin meer had. -
met video
Rheden moet aan wadi’s, regentonnen en groene daken in strijd tegen droogte en wateroverlast
RHEDEN - Wadi’s in de tuin, regentonnen aan de hemelwaterafvoer, infiltratiekratten en groene daken. Dat zijn de middelen die inwoners van de gemeente Rheden moeten gaan gebruiken om op eigen terrein meer regenwater te gaan opvangen. De gemeente wil zo droogte bestrijden en wateroverlast voorkomen. -
PREMIUM
Burgemeester Marcouch sloot dit jaar al meer Arnhemse drugspanden dan in heel 2021
ARNHEM - In de eerste zeven maanden van 2022 zijn in Arnhem al acht drugspanden meer gesloten dan in heel 2021. Arnhems burgemeester Ahmed Marcouch staat voor dit jaar nu op een totaal van 22 gebouwen. -
PREMIUM
Samir (27) vond musicals als jongetje ‘altijd een beetje apart’, nu heeft hij een rol in de Rocky Horror Show
ARNHEM/ HERVELD - Hij stond tijdens Pride in Amsterdam afgelopen maand voor de laatste keer op de planken met de ‘Rocky Horror Show’. Maar de volgende musicals dienen zich alweer aan. Acteur Samir Hassan (27) uit Arnhem timmert al vijf jaar behoorlijk aan de weg. En daar dankt hij juist zijn Betuwse wortels voor. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje.
-
Paus na overlijden Noa (17) uit Arnhem: ‘Euthanasie en hulp bij zelfmoord zijn verlies voor ons allen’
ARNHEM - ‘Euthanasie en hulp bij zelfmoord zijn een verlies voor ons allemaal’. Dat zegt paus Franciscus vandaag in een tweet, nu het overlijden van de 17-jarige Noa Pothoven uit Arnhem internationaal nieuws is geworden. Het bericht wordt wereldwijd gezien als een statement ten aanzien van haar dood, afgelopen zondag. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar.
In samenwerking met indebuurt Arnhem
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer