Politie in Arnhem controleert elke automobilist die naar de Geitenkamp wil
ARNHEM - De politie blijft alles doen om nieuwe ongeregeldheden in de Arnhemse wijk Geitenkamp te voorkomen. Zaterdagavond werd daarbij een nieuw middel ingezet: het controleren van automobilisten.
Delen per e-mail
Bestuurders die vanaf de Rosendaalseweg via de Middenweg naar het centrum van de wijk wilden, werden door de politie staande gehouden. Ze moesten hun rijbewijs laten zien alvorens ze hun weg mochten vervolgen.
Nog geen kilometer verderop, op de kruising van de Zaslaan met de Schuttersbergweg, werd door agenten een tweede controle uitgevoerd.
Toch weer een vuurwerkbom
De strenge controle is mede het gevolg van een incident vrijdagavond. Toen ging in de wijk toch weer een vuurwerkbom af nadat het vier avonden daarvoor betrekkelijk rustig was geweest. Nog weer eerder werden vijf avonden achtereen branden gesticht en (zwaar) vuurwerk afgestoken uit protest tegen het landelijk vuurwerkverbod ten tijde van de jaarwisseling.
Om letterlijk meer zicht op de situatie te krijgen, had de politie afgelopen week op twee kruisingen palen met daaraan een reeks enorme bouwlampen geplaatst. Die palen en lampen zijn inmiddels weer weggehaald.
Op straat was zaterdagavond amper een wijkbewoner te bekennen. Daarmee leek de politie de situatie onder controle te hebben.
Drone boven Presikhaaf
In een andere Arnhemse wijk, Presikhaaf, is de politie vrijdagavond in actie gekomen om zicht te krijgen op personen en groepen die overlast veroorzaken door onder andere vuurwerk. Daarbij werd een drone ingezet. De drone was uitgevoerd met meerdere camera’s, waaronder een warmtebeeldcamera. Daarmee kunnen personen duidelijk worden waargenomen.
Volgens wijkagent Frank Bouwmeester was de actie geslaagd. Hij sprak van een goed signaal richting de wijkbewoners. Daarmee bedoelde hij dat de politie de klachten serieus neemt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Video Aantal arrestaties in Geitenkamp loopt op naar 24; Politie ziet ‘oproertoerisme’
ARNHEM - De politie heeft de afgelopen week in totaal 24 mensen aangehouden in verband met aanhoudende ongeregeldheden in de Arnhemse wijk Geitenkamp. Het gaat vrijwel zonder uitzondering om jonge verdachten. De politie constateert inmiddels een soort ‘oproertoerisme’. -
eigen tuin eerst Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor. -
PREMIUM
Mijn tattoo en ik ‘Toen ik 60 werd, kreeg ik een tattoo cadeau’
In de serie Mijn Tattoo en ik vertellen Arnhemmers over hun tatoeages en de betekenis daarvan. Deze keer Peter Venema (62). ,,Fotografie bleek mijn roeping.” -
PREMIUM
1,5 meter afstand bewaren? Deze slimme blauwe lijn loopt met je mee
Je loopt een drukke ruimte binnen. Zeg, een stationshal of een beurs. Wanneer een andere bezoeker nadert, verschijnt er plotseling een blauwe streep op de vloer. Komt die persoon binnen de 1,5 meter afstand, dan komen er kronkels in de lijn. Als de afstand weer 1,5 meter is, trekt de lijn recht. Kunstenaar Jólan van der Wiel ontwikkelde het idee met Nick Verstand. In innovatiecentrum Civon in Ulft is inmiddels een werkende versie van het ‘smart distancing system’ te zien. -
PREMIUM
Video Meer Arnhemse ondernemers kloppen aan voor steun
ARNHEM - Het aantal Arnhemse zzp’ers dat een beroep doet op tijdelijke inkomenssteun loopt sinds het begin van de strengere lockdown weer op.
-
AUTOTEST Test Citroën C3: strijd tegen de tand des tijds
Eigenzinnig design en comfort zijn van oudsher belangrijke pluspunten van de Citroën C3. Maar kan de huidige, vier jaar oude generatie de concurrentie nog wel aan? -
VIDEO Marcouch sluit woning in Geitenkamp vanwege illegale vuurwerkhandel: ‘Heeft meer weg van oorlogsmaterieel’
ARNHEM - Ahmed Marcouch, burgemeester van Arnhem, heeft een woning gesloten in de wijk Geitenkamp vanwege bezit en handel van illegaal vuurwerk. -
PREMIUM
Een week lang rellen: ‘Als het vuurwerkverbod niet wordt teruggedraaid, blijven we knallen’
Vuurwerkjongeren terroriseerden afgelopen dagen wijken in Roosendaal en Arnhem uit onvrede over het vuurwerkverbod. En dan moet oud en nieuw nog komen. Is de geest nu al uit de fles? Deskundigen hameren op het belang van alternatieve activiteiten, maar agenten vrezen dat de voorbereidingstijd te kort is en hulpdiensten het alleen nog maar meer voor de kiezen krijgen.
In samenwerking met indebuurt Arnhem