Dit gebeurt er als je naar de derde versnelling schakelt in plaats van zijn vijf
Een eigenaar van een BMW M2 Competition heeft zijn motor om zeep geholpen door per ongeluk de derde versnelling in te schakelen in plaats van zijn vijf. De kosten? Ruim tien mille.
Delen per e-mail
In een video van het incident waarover autobedrijf H2Motors schrijft is te zien hoe een bestuurder bij een snelheid van 160 kilometer per uur naar de vijfde versnelling wil schakelen. Helaas zet hij de bak per ongeluk in zijn drie. Aangezien de motor al bijna in de toerenbegrenzer zit voor het overschakelen, schiet het blok direct naar toerentallen die de motor niet zonder schade kan verwerken.
Onder autoliefhebbers heet zo'n motorschade veroorzakende schakelfout een ‘money shift’. Dat bleek ook hier het geval, aangezien de motor schade opliep aan de krukas en de kleppen. De motor moest worden vervangen, schrijft het betrokken autobedrijf. De schade liep op tot een totaalbedrag van 10.275,21 euro exclusief btw.
Normaal gesproken had de motor automatisch tussengas moeten geven om motorschade (deels) te voorkomen, maar volgens experts werkt dat systeem niet wanneer de tractiecontrole is uitgeschakeld, zoals de man in de video had gedaan. In een auto met automaat is het zogenaamde ‘overtoeren’ van de motor overigens onmogelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VIDEO
Complete ravage in Nijkerk; auto rijdt woning binnen
Een auto is donderdagmiddag een woning in Nijkerk binnengereden. De ravage is groot, meldt de politie. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom werkt mijn radio in veel tunnels niet?’
,,Waarom valt in veel tunnels het FM-signaal van de radio helemaal weg?”, vraagt lezer Jan Stutvoet. ,,Dit gebeurt zelfs in de nieuwste tunnels. Bij een calamiteit zou ik hierdoor niet eens via de radio geïnformeerd kunnen worden. Moet ik wellicht aan de DAB-radio?” -
De kant-en-klare dakkapel wordt alsmaar populairder, mede dankzij de coronacrisis
Wie met enige regelmaat in de auto zit, heeft ze misschien al eens voorbij zien rijden: vrachtwagens met kant-en-klare dakkapellen op de oplegger. Deze in de fabriek gemaakte dakkapellen zijn ideaal voor iedereen die binnen een dag meer licht en ruimte in huis wil. -
Begint je laptop vaak te blazen? Dit kan je eraan doen
Een laptop die gloeiend heet wordt of middenin een Zoom-gesprek begint te blazen is geen pretje. Onze techredacteur legt uit wat je daartegen kan doen en tipt enkele laptopkoelers. -
Bij deze 44 tankstations kon je gisteren gratis tanken onder één voorwaarde
Klanten die op eerste Paasdag verkleed als paashaas, kip of paasei hun auto voltankten, hoefden bij 44 tankstations de brandstof niet te betalen. Voorwaarde was dat ze een selfie maakten tijdens het tanken.
-
PREMIUMVIDEO
Vasten is goed voor darmen en lever: ‘Sla de lunch voortaan over’
Vasten is goed voor de darmen en lever. Zo goed zelfs dat hoogleraar maag-, darm- en leverziekten Maikel Peppelenbosch aanraadt om de lunch voortaan over te slaan. ‘Door meer tijd tussen maaltijden te laten, wordt de darmflora beter en zit je lekkerder in je vel.’ -
Video
Zonder deze auto was er nooit een BMW M geweest
BMW heeft in Zuid-Afrika de auto teruggevonden die gezien kan worden als de oervader van alle BMW M-modellen. Na jarenlang speurwerk is aldaar een van de weinige resterende 530 MLE’s gekocht om in zijn oude glorie te herstellen. -
Huawei wil elektrische auto's maken die meer dan duizend kilometer ver komen
De Chinese tech-gigant Huawei, vooral bekend van smartphones, wil autofabrikant worden. Daarvoor trekt het bedrijf een miljard dollar uit. Het is de bedoeling om elektrische en zelfrijdende auto’s te gaan maken. Het bedrijf wil zelf de technologie hiervoor ontwikkelen.