Duitse stad gaat parkeertarieven voor zware SUV’s verzesvoudigen
Wie met een grote SUV rijdt, betaalt in het Duitse Tübingen binnenkort aanzienlijk hogere parkeertarieven, al zijn ze minder hoog dan burgemeester Boris Palmer had gehoopt. Ook andere steden in Duitsland overwegen de parkeertarieven voor SUV's omhoog te gooien.
Wie met een grote auto rijdt, betaalt in Tübingen straks een stuk meer om te parkeren. Volgens de Stuttgarter Zeitung gaan inwoners van de Zuid-Duitse stad binnenkort 180 euro per jaar parkeergeld betalen voor benzine- en dieselauto’s, die meer dan 1800 kilo wegen en voor elektrische auto’s die meer dan 2000 kilo wegen.
Dat is slechts de helft van wat eerder werd aangekondigd, maar alsnog zes keer meer dan de oude landelijk vastgelegde parkeertarieven, die tot voor kort op maximaal 30,70 euro per jaar uitkwamen. Sinds enkele maanden kunnen steden in Baden-Württemberg echter hun eigen bewonerstarieven voor parkeren bepalen, als gevolg van een wijziging in de Wegenverkeerswet.
Andere steden
De parkeertarieven zijn nu een zaak van de deelstaten zelf en Baden-Württemberg heeft deze taak aan de gemeenten toevertrouwd. Daarom herzien sommige steden momenteel hun parkeertarieven. De burgemeester van Tübingen, Boris Palmer (Groenen) kondigde aan dat hij parkeren twaalf keer duurder zou maken voor SUV's, maar na een golf van kritiek van automobilisten kwam hij daarvan terug.
Volgens de Stuttgarter Zeitung wil Palmer van de stad een ecologische pionier maken, zodat Tübingen in 2030 klimaatneutraal kan zijn. Daartoe wordt het lokale openbaar vervoer uitgebreid en aanzienlijk goedkoper gemaakt. De burgemeester wil dit mede financieren via de parkeergelden. Daarnaast moeten auto’s uit de binnenstad worden verdreven, omdat ze te veel ruimte innemen en de luchtkwaliteit aantasten. De gemeenteraad moet nog stemmen over het voorstel, maar de meerderheid gaf maandagavond al zijn goedkeuring, aldus de krant.
BMW 3 Serie
Sommige middelgrote auto’s, waaronder enkele uitvoeringen van de BMW 3 Serie en de Mercedes GLC, overschrijden al de limiet van 1800 kilo. De VW Golf, de bestverkochte auto in Duitsland, weegt, afhankelijk van de uitvoering, zo’n 1500 kilo. Auto’s worden met bijna elke nieuwe generatie langer en vooral SUV’s zijn populair. In de eerste helft van het jaar steeg het aandeel SUV’s bij nieuwe auto's in Duitsland tot 24 procent, een stijging van bijna drie procent.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
50
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
-
Nieuw topmodel Kia is bedoeld voor het samengestelde gezin
De EV9, het nieuwe topmodel van Kia, is de eerste auto die is ontworpen voor een samengesteld gezin. Daarom heeft hij zeven of zes zitplaatsen, waarbij de passagiers op de twee achterste rijen tegenover elkaar kunnen zitten. Bovendien is dit volgens Kia ook gezelliger als je een halfuurtje bij de laadpaal staat te wachten. -
gratis nieuwsbrief auto
Nu 2 keer per week de nieuwsbrief van onze autoredactie: gratis in je mailbox
De nieuwsbrief van onze autoredactie verschijnt voortaan niet één maar twee keer per week: op zaterdag én op woensdag. Gratis alles over auto’s, verkeer en mobiliteit in je mailbox: het laatste nieuws, tests, interviews, vragen van lezers en achtergrondverhalen. Abonneer je vandaag nog op de nieuwsbrief van AD Auto. Klik op de grote blauwe actieknop hieronder om je meteen aan te melden. De nieuwsbrief Auto vind je vervolgens onder de knop Thema's. -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
Brusselse denktank wil SUV’s uit Europese steden bannen
Als het aan de in Brussel gevestigde European Transport Safety Council (ETCS) ligt, zijn SUV’s binnenkort niet meer welkom in Europese steden. De denktank acht de maatregel noodzakelijk voor de veiligheid van zwakkere weggebruikers, zoals voetgangers en fietsers.
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
-
-
-
Dit moet je weten over het creëren van een 'reddingsstrook' in vakantielanden
Het vrijmaken van een ‘reddingsstrook’ is verplicht in een aantal Europese landen. Automobilisten moeten bij een file dan het midden vrijhouden voor hulpdiensten op wegen van twee of meer rijstroken. Maar hoe werkt dat precies? -
Populaire SUV blijkt dodelijk voor voetgangers
De populariteit van SUV's heeft een ernstige schaduwzijde: hun vierkante en hoge voorkanten leiden tot aanzienlijk meer dodelijke ongevallen onder voetgangers.