‘Elektrische auto is al over twaalf jaar meest verkochte model’
De wereldwijde opmars van elektrische auto’s verloopt sneller dan eerder gedacht. Die conclusie trekken onderzoekers van EY. Dat het sneller gaat, heeft te maken met het feit dat overheden met steeds strengere uitstootregelgeving komen en de interesse van consumenten in elektrische auto’s stijgt.
Accountantskantoor EY denkt dat in 2033 de elektrische auto dominant is in de wereldwijde autoverkopen, wat vijf jaar sneller is dan eerder werd voorspeld. De onderzoekers verwachten dat er in de grote automarkten van Europa, de Verenigde Staten en China binnen twaalf jaar meer elektrische auto’s worden verkocht dan benzine- of dieselauto’s. En in 2045 zouden brandstofauto’s nog slechts minder dan 1 procent uitmaken van de wereldwijde verkopen van nieuwe auto’s.
De vraag naar elektrische auto’s wordt aangejaagd door regelgeving van overheden om het gebruik van brandstofauto’s te ontmoedigen en elektrisch rijden te stimuleren om zo de CO2-uitstoot te verlagen. Bovendien komen steeds meer grote autoproducenten met populaire elektrische modellen, zoals Tesla, maar zijn ook meer traditionele autobedrijven actief op de markt. Zo introduceerde General Motors de elektrische GMC Hummer, kwam Ford met een elektrische versie van de F-150 en lanceerden Peugeot en Opel elektrische versies van verschillende populaire modellen, zoals de Peugeot 208 en Opel Corsa.
Ook investeringen in infrastructuur voor elektrisch rijden zorgen voor een grotere vraag naar EV’s. In Nederland moeten er bijvoorbeeld dit jaar iedere dag honderden laadpalen bij komen. Toch worden er nog regelmatig vraagtekens gezet bij de hoeveelheid laadplekken. De EU zou zijn doel voor 2025 niet gaan halen en ook in Nederland zijn er zorgen over de hoeveelheid palen. Het beperkte laadnetwerk zou zelfs de voornaamste reden zijn waarom sommige Nederlanders de overstap naar een elektrische auto niet zien zitten.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Invoering nieuwe ov-chipkaart en betalen met bankpas in ov vertraagd
De landelijke invoering van in- en uitchecken in het openbaar vervoer met een betaalpas of creditcard gaat langzamer dan voorzien. Ook de introductie van een nieuwe ov-chipkaart is vertraagd. Toch maakt Bas van Weele, programmadirecteur ov-betalen, zich geen grote zorgen. ,,We kiezen ervoor om kwaliteit boven snelheid te laten gaan.” -
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
TESTARCHIEF
Alle tests van onze autoredactie vind je hier
Wekelijks test onze autoredactie de nieuwste modellen. Alle autotests kun je snel en eenvoudig terugvinden in het testarchief hieronder. -
AUTOTEST
Test Volkswagen ID.4: elektrische SUV blijkt ideale gezinsauto
Terwijl de ID.3 als opvolger kan worden gezien van de Volkswagen Golf, is de grotere en hogere ID.4 min of meer een elektrische Tiguan. Serieuze concurrentie heeft de elektrische SUV (nog) niet. -
Waarom jongeren als Vinicius (18) wel willen maar niet mogen werken: ‘Kan niks met mijn diploma’
Terwijl de krapte op de arbeidsmarkt toenam in de eerste helft van 2022, werden er verschillende oplossingen geopperd. Toch werd één groep mensen over het hoofd gezien: ongedocumenteerden. Ze wonen hier vaak al jaren, maar mogen niet werken.
-
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past. -
Elektrische auto’s goedkoper? Deze modellen tipt onze autoredactie
Elektrisch rijden wordt voor particuliere autokopers nu echt interessant, omdat je per 1 juli tot 4000 euro subsidie krijgt op de aanschafprijs. Onze autoredactie tipt enkele interessante modellen, zowel nieuw als tweedehands. -
Meer privacy op WhatsApp: voortaan kun je je online-status verbergen en langer berichten wissen
Chat-app WhatsApp wordt op meerdere fronten aangepast om de privacy van gebruikers beter te waarborgen. Zo kun je verbergen dat je online bent en langer je berichten verwijderen.