Met dit monster op wielen gaat de Duitse politie terroristen te lijf
De Duitse politie heeft 55 exemplaren van de Survivor R besteld bij de Duitse firma Rheinmetall. Deze monsters op wielen worden ingezet voor grensbewaking en de bescherming van luchthavens, treinverkeer en belangrijke staatsgebouwen.
Ze wegen 12.500 kilo per stuk, hebben een 6,9 liter zware dieselmotor aan boord die 340 pk sterk is en binnen is plek voor maar liefst elf personen. Er is keuze uit halfautomatische en volautomatische transmissies en met zijn topsnelheid van 100 kilometer per uur en actieradius van 800 kilometer, is dit politievoertuig overal snel inzetbaar.
Het speciale voertuig staat op een vierwiel-aangedreven vrachtwagenchassis van MAN en Rheinmetall vervaardigt de gepantserde carrosserie. De Survivor R vervangt het vorige model dat 35 jaar geleden werd geïntroduceerd. In eerste instantie worden twee testvoertuigen geleverd, waarna aan de hand daarvan de uiteindelijke definitieve configuratie wordt bepaald.
Uitrusting is geheim
De levering van de serievoertuigen moet in 2023 beginnen en in 2026 zijn voltooid. De fabrikant Rheinmetall neemt ook het onderhoud, de reparatie en de logistieke ondersteuning van de gepantserde personeelswagen voor haar rekening. Hoe deze Duitse ‘ME-busjes’ er precies uit gaan zien qua uitrusting is geheim. Wel kunnen bijvoorbeeld verstevigingen worden geleverd voor de ruiten en dankzij de extra verwarming en airconditioning zijn de voertuigen het hele jaar door comfortabel.
Onder de extra's vallen een speciale ram om gebouwen binnen te rijden, zoeklichten die ook op infrarood werken, mist- en irriterende gassystemen of een extreem krachtige lier. Beschermende ventilatie tegen nucleaire, biologische en chemische gassen is ook beschikbaar. Voor gericht gebruik tegen onbemande drones is er zelfs de speciale versie Survivor R C-UAS.
Minimaal 500.000 euro per stuk
De prijs van het voertuig is sterk afhankelijk van de apparatuur, configuratie, het aantal units en aanvullende diensten als service- en onderhoudscontracten en dus wil Rheinmetall daarover geen informatie geven. In een eerdere Survivor-order van de deelstaat Berlijn was er sprake van zo’n 500.000 euro per voertuig, dus dat bedrag kan veilig als ondergrens worden beschouwd.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Heinenoordtunnel is straks domein van Daisy en collega's: ‘Als iedereen hetzelfde blijft doen, wordt het chaos’
Zucht er maar even van, want wekenlange zomerse afsluitingen in 2023 en 2024 van de Heinenoordtunnel (A29) zijn geen kattenpis. Rijkswaterstaat probeert het leed een beetje te verzachten door de naastgelegen tunnelbuis voor landbouwverkeer gereed te maken voor pendelbussen. -
Is het een beest, een stormram, een fort? Nee, het is de Bearcat: ‘Verzetten heeft geen zin’
Een stormram, een rijdend fort, een overrompelend beest. Dat zijn de Bearcat en zijn grotere broer de Bear. Monsterachtige pantservoertuigen waarmee de Dienst Speciale Interventies (DSI) zondag een erf in Lunteren bestormde. -
PREMIUM
Gewapend tegen de ergste vijanden: deze auto uit Tiel is voor niks en niemand bang
In Tiel maakt het Nederlandse bedrijf Defenture misschien wel het beste defensievoertuig ter wereld. Mariniers en commando’s maken graag gebruik van dit stoere terreinvoertuig par excellence. -
‘Vroeger was het regelmatig: je hebt een huurachterstand, je wordt op straat gezet’
Iemand moet het doen, maar waarom gaan mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? Nederlanders met zo’n baan vertellen over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: deurwaarder Mark Hafkamp (55). -
PREMIUM2 doden
Groot verdriet bij vriendenelftal na dodelijke aanrijding teamgenoten, wedstrijden afgelast
Voetbalvereniging RKDVC in het Brabantse Drunen heeft vandaag alle wedstrijden afgelast vanwege het ongeluk bij Loon op Zand waarbij twee mannen van 19 en 20 jaar om het leven kwamen. De twee slachtoffers speelden samen in een vriendenelftal bij de Drunense club.
-
Energierekening
Jan (68): 'Energierekening omlaag brengen om rond te komen tijdens mijn pensioen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Jan Zonneveld (68) uit Rotterdam. -
AUTOTEST
Test Hyundai Kona Electric: kleine SUV met grote kwaliteiten
Om de snel groeiende concurrentie weer aan te kunnen, kreeg de Hyundai Kona een opfrisbeurt. Zeker de elektrische versie verdient een plekje op de shortlist. Tenzij je veel spullen of grote passagiers wilt meenemen. -
Lees hier alle artikelen uit de Fietstest 2021