Nieuwe Dacia Sandero nog meer gezinsauto: ruimer op de achterbank
De nieuwe Dacia Sandero, in zijn klasse een van de goedkoopste auto's van Nederland, biedt 4,2 centimeter meer beenruimte op de achterbank. Hij is daardoor meer dan ooit geschikt als gezinsauto. Het model is ook technisch ingrijpend gemoderniseerd.
De Sandero komt in januari als vanouds als gewone hatchback en als iets hoger op zijn wielen staande Sandero Stepway naar Nederland. De van dezelfde auto afgeleide Logan, een sedan en stationwagon, komt niet naar ons land. De stationwagon (Logan MCV) was jarenlang immens populair in Nederland, omdat hij voor een lage prijs heel veel ruimte bood. Dacia, de Roemeense dochter van Renault, heeft echter besloten om de Logan MCV niet meer in productie te nemen. Hij is blijkbaar in het modelprogramma verdrongen door de Duster, de SUV van Dacia. De sedan wordt nog wel gemaakt, maar in Nederland vragen maar heel weinig kopers naar zo'n model. Daarom gaat ook de sedan aan ons land voorbij.
Bagageruimte
Prijzen van de nieuwe generatie zijn nog niet bekend. De huidige generatie is vanaf €12.830 te koop. De nieuwe Sandero heeft dezelfde technische basis als de Renault Clio, Captur en Nissan Juke. De wielbasis is dan ook met 1,5 centimeter vergroot. Niet alleen is de beenruimte op de achterbank met 4,2 centimeter toegenomen, ook is de bagageruimte 8 liter gegroeid. Die heeft nu 328 liter inhoud. Bij de Stepway is de grondspeling met 4,1 centimeter verhoogd naar 17,4 centimeter.
Andere vernieuwingen die opvallen zijn de portiergrepen en de ontgrendeling van de achterklep is nu onzichtbaar weggewerkt. In het interieur prijkt onder meer een nieuw 8 inch groot scherm voor het infotainment, dat apart op het dashboard is geplaatst. Navigatie, Apple CarPlay en Android Auto behoren tot de mogelijkheden.
Zitpositie
Een belangrijke verbetering voor de zitpositie is dat de stuurkolom voortaan in lengte te verstellen is, terwijl je ook de hoogte van de bestuurdersstoel kan variëren. En er is nu ook een elektrische parkeerrem. Zes airbags zijn standaard. Opties zijn een automatisch noodremsysteem, dodehoekbewaking, parkeersensoren en een hulpje voor het wegtrekken op een steile helling. Voor het eerst is ook elektrisch schuif-/kanteldak verkrijgbaar.
In Nederland wordt de nieuwe Dacia in de basis geleverd met een driecilinder TCe-benzinemotor met 90 pk. Een CVT-automaat is optioneel. Ook beschikbaar is een TCe 100 Eco-G-motor: een 100 pk sterke 1.0 driecilinder die op benzine én lpg kan rijden. De gastank heeft geen invloed op de bagageruimte. Met deze motorversie heeft de Dacia een (gecombineerde) actieradius van 1.300 kilometer. Plannen voor plug-in hybrides of elektrische Dacia's zijn er (nog) niet.
Op Gaspedaal.nl vind je ruim 2.000 Dacia occasions
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Autotest
Test Dacia Duster: goedkoper uit met gas
De Dacia Duster Bi-Fuel is een stoere SUV die met zijn lpg-installatie al bij 9000 kilometer per jaar goedkoper in het gebruik is dan een benzineversie. -
PREMIUM
Bange dieven beloven: Auto terug als bestolen verkoper bewakingsbeelden offline haalt
‘Klanten’ gingen er na een proefrit hondsbrutaal vandoor met zijn witte Volkswagen T-Roc terwijl garagehouder Melvin Kuipers nog zó oplette. Opmerkelijk genoeg boden de dieven aan de auto terug te geven als hij de supersnel op sociale media geplaatste beelden offline zou halen. -
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
PREMIUMMijn Allessie
Henk (76) zoekt naar stippellijntjes op de landkaart en bedwingt elke berg met zijn Renault 16 TX uit 1978
Buiten is Henk de Vos (76) toch echt in Wassenaar maar in zijn garage waant hij zich in Frankrijk. Bien sûr, er staan binnen dan ook acht Renaults waarvan hij er één wel heel mooi vindt: de 16 TX uit 1978, die hij samen met een vriend vlakbij Toulouse vond en op een aanhanger naar Nederland bracht. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen?
-
AUTOTEST
Test Dacia Sandero Stepway: spaarwonder dankzij lpg
Met de Bi-fuel Sandero probeert Dacia automobilisten weer warm te laten lopen voor lpg. Het idee past goed bij de filosofie van Dacia, maar de vraag is of autokopers er nog wel op zitten te wachten. -
-
-
VRAAG & ANTWOORD
Heeft een fietser naast het zebrapad ook voorrang?
‘Bij ons in Barendrecht zijn er tegenwoordig veel kruisingen waar een fietspad en zebrapad naast elkaar liggen’, aldus lezer Henk Heuvelman in de vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Automobilisten moeten voetgangers op het zebrapad altijd voorrang verlenen. Maar hoe zit het met de kruisende fietsers ernaast, die van beide kanten kunnen komen?’ -
PREMIUM23
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg.