Onregelmatigheden aangetroffen bij software-update VW-diesels
Bij Volkswagen zijn weer onregelmatigheden vastgesteld omtrent software bij dieselmotoren. Pikant detail: het gaat ditmaal om een software-update die is gebruikt om aangetroffen sjoemel-software te elimineren.
Volgens Volkswagen heeft het concern de ‘abnormaliteiten’ zelf gemeld bij het Kraftfahrtbundesamt (KBA), de Duitse instantie die gaat over deze kwesties. De Duitse krant Bild am Sonntag kwam als eerste met de onthullingen.
VW maakte bekend dat dieselvoertuigen met 1.2-liter motoren van het type EA 189 zijn getroffen. De software-update is volgens een woordvoerder nog niet geïnstalleerd in andere auto’s met dit motortype. ,,In januari wordt de software verder getest en geanalyseerd”, aldus VW.
VW heeft in augustus 2015 bij de Amerikaanse autoriteiten toegegeven dat het de emissie-uitstoot van miljoenen dieselmotoren wereldwijd had gemanipuleerd. Via updates proberen overheid en auto-industrie de emissies nu te verminderen.
Onlangs maakte VW bekend dat het dit jaar 5,5 miljard euro moet uitgeven aan de gevolgen van het dieselschandaal. Sinds 2015, toen het schandaal losbarstte, heeft de Duitse autofabrikant al 27 miljard euro uitgegeven aan boetes, reparaties en schikkingen in rechtszaken die waren aangespannen door zowel investeerders als consumenten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
PREMIUM
Jonge bestuurders vaker gevaar op de weg door ‘cowboy-rijschoolhouders’: ‘Gaat puur om geld’
Jonge bestuurders vormen een steeds groter gevaar op de weg. Dat constateren politie Midden-Nederland en gerenommeerde rijschoolhouders uit Utrecht. Het niveau glijdt af en het aantal cowboys in de rijscholenbranche neemt zorgelijke vormen aan. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
PREMIUM
Deze flitspalen blijken ware ‘melkkoeien’: ‘Ik hou niet meer bij hoeveel boetes ik hier heb gekregen’
De twee flitspalen bij de Haringvlietbrug hebben zich ontpopt tot ware boetemachines. De apparaten zetten dagelijks gemiddeld zo’n 250 hardrijders op de kiek, valt op te maken uit cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.
-
PREMIUMMijn Allessie
Patrick (75) kan altijd op zijn AMi uit 1968 vertrouwen: ‘Een lief dingetje, dat me niet in de steek laat’
Patrick van Griethuysen (75) wil graag eens een ‘normale’ auto in deze rubriek zien. Zodoende meldde hij zich aan, met zijn Citroën AMi 6 uit 1968. Hij mag zijn Allessie een gewoon exemplaar vinden, maar dan wel één met grootse daden. In zijn Franse vriend reisde hij dwars door Azië, Midden- én Zuid-Amerika. -
‘Eerste auto’s met joystickbesturing volgend jaar de weg op’
De Duitse leverancier Schaeffler-Paravan wil vanaf volgend jaar auto’s laten besturen met een joystick in plaats van een stuur. Dat zou een revolutie betekenen voor een van de meest ouderwetse bedieningselementen van de moderne auto. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen.