Politie vindt 37 miljoen dollar bij influencer en autoverzamelaar
Een 38-jarige Instagrammer met 2,4 miljoen volgers is gearresteerd wegens vermeende betrokkenheid bij een cyberscam van 430 miljoen dollar. Ook zijn twaalf sportwagens in beslag genomen.
Delen per e-mail
Het gaat om de 38-jarige Instagram-influencer en autoverzamelaar Raymond ‘Hushpuppi’ Abbas. Afgaand op zijn account is hij een liefhebber van de mooie dingen in het leven, zoals privévliegtuigen, luxe hotels en natuurlijk veel luxe en exotische auto’s, variërend van Mercedes G-Klasses tot Ferrari's en verschillende Rolls-Royces.
Volgens de Britse krant Indepent werd de ‘projectontwikkelaar’ vorige week gearresteerd door de FBI, Interpol en de politie van Dubai wegens ‘witwassen, cyberfraude, hacken en oplichting’ voor een bedrag van 430 miljoen dollar. Elf andere verdachten werden eveneens aangehouden bij de inval. In het appartement van Abbas werd meer dan 37 miljoen dollar contant gevonden.
Ook vond de politie naar verluidt bijna twee miljoen e-mailadressen van slachtoffers op tientallen telefoons, computers en harde schijven. Volgens de politie was de aanwezigheid van Abbas op sociale media een belangrijk onderdeel van zijn proces voor het verwerven van slachtoffers. Via nep-websites probeerden ze creditcardgegevens van slachtoffers te stelen, kennelijk met succes.
Bekijk onze populairste video's van het moment in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
22
Driekwart van commando's in spe haalt de opleiding niet, waarom is dat?
Misschien is de opleiding van de Korps Commandotroepen wel de zwaarste die er is. Ongeveer 80 procent van de kandidaten haalt de eindstreep niet eens. Universitair hoofddocent Ruud den Hartigh werkt nu samen met zijn team aan een oplossing. Door de commando’s in spe te volgen en de data te analyseren, hopen ze erachter te komen wat de grote uitval veroorzaakt. -
Hoe de verwaarloosde Ferrari van Uday Hussein werd gevonden dankzij een Youtuber
De Ferrari F40 van de zoon van Saddam Hussein, die na de laatste Golfoorlog in verwaarloosde toestand werd achtergelaten in de woestijn, is teruggevonden dankzij de Youtuber Ratarossa en blijkt ook nog eens te koop. -
Indianenstam wil dat de legendarische Jeep Cherokee van naam verandert
De Jeep Cherokee, een legendarisch model van de Amerikaanse autofabrikant, moet mogelijk van naam veranderen. De Cherokee-stam, een bevolkingsgroep van inheemse Amerikanen, vindt het namelijk de hoogste tijd dat bedrijven en sportteams zich van hun naam gaan ontdoen. -
Politie Monaco houdt tientallen Ferrari's, Porsches en Lamborghini's achter slot en grendel
De politie van Monaco grijpt tegenwoordig streng in bij overtredingen. De afgelopen weken hebben agenten naar verluidt ongeveer zeventig supersportwagens in beslag genomen tijdens de Formule 1 en het Top Marques auto-evenement. -
4
Dit café vraagt extreem bedrag voor een kop koffie: ‘Krijg ik er een ticket naar Rome bij?’
Een café in het Australische Melbourne heeft een bijzonder kopje koffie op de menukaart staan. Vooral de prijs springt in het oog: 198 Australische dollars, omgerekend zo'n 123 euro. Toch zijn er klanten die het kostbare goedje graag willen proberen.
-
Vooruitblik
Verstappen na eerste kilometers in nieuwe auto: ‘Hopen dat er bij testdagen niks kapot gaat’
Vlak voor het nieuwe seizoen wordt kijken in een glazen bol tot kunst verheven in de wereld van de Formule 1, maar Max Verstappen doet er niet aan mee. ,,Op dit moment valt er niks te voorspellen.’’ -
PREMIUM
Led-lampjes in wegdek waarschuwen: kijk uit, er komt een fietser aan!
Fietsers op de rotonde bij de Steinhagenseweg in Woerden kunnen vanaf deze week veiliger oversteken. Flikkerende led-lampjes in het wegdek waarschuwen automobilisten voor het naderen van een fiets. -
Bijbaan kwijt, studievertraging en kosten: 'Elke maand lastig om mijn studie te betalen'
Van zorgeloos studeren is tijdens de coronacrisis geen sprake. Studenten maken meer studiekosten door opgelopen studievertraging, velen zijn hun bijbaan kwijtgeraakt, ze lenen meer en maken zich daardoor ook zorgen over hun financiële toekomst.