Test Skoda Karoq: Van je familie moet je het hebben
AutotestSkoda Karoq 1.5 TSI (150 pk) DSG, vanaf € 32.990
Seat heeft zijn Ateca, Volkswagen de T-Roc en nu is het de beurt aan een ander lid uit de Volkswagen-familie. De Karoq van Skoda is in grote lijnen precies dezelfde auto.
De gelijkenis met zijn familie is aan de ene kant teleurstellend, maar de verschillen in design en afwerkingsdetails maken veel goed. Bovendien biedt de Karoq verrassend veel ruimte (zoals tot 588 liter inhoud voor bagage) en een verrassend goede kwaliteit. Je merkt het aan de degelijke bouw en de prettig aanvoelende en goed uitziende materialen in het interieur.
Slimmigheidjes
En dan onderscheidt de Karoq zich ook nog eens met slimmigheidjes waar veel andere automerken niet aan hebben gedacht. Van een ijskrabber- altijd bij de hand in het tankklepje - tot een uitneembaar zaklampje in de bagageruimte. Ook handig: de verschuifbare haken aan weerszijden van het laadruim om bijvoorbeeld tassen op te hangen. En wat te denken van die handige afdekking van de bagageruimte? Die schuift automatisch weg zodra je de achterklep opent. De Varioflex-achterbank is ook al zo'n slimme vondst. Die maakt het mogelijk om de zitplaatsen om te klappen, te verschuiven of desnoods helemaal uit te nemen.
De Karoq heeft verder het voordeel dat hij kan putten uit de goed gevulde magazijnen van de Volkswagen Groep. Zo bevat de geteste auto voorruitverwarming (met gloeidraadjes in het glas) en rijstrookbewaking die keurig terugstuurt als je onbedoeld over de streep gaat. Het infotainment - eveneens familiebezit - werkt snel en duidelijk, al mis je een draaiknop om snel het volume te regelen.
Rustig
De 1,5 liter benzinemotor loopt mooi rustig en biedt voldoende pit. Ook de automaat werkt goed. En als je het gaspedaal enigszins met rust laat, verschijnt er zelfs een plezierige mededeling in het instrumentarium: de tweecilindermodus is dan ingeschakeld voor een nóg lager verbruik. Tijdens deze test lag het verbruik rond 1 op 12,5.
De Karoq stuurt duidelijk en licht. Hij biedt met zijn soepele vering genoeg veercomfort, maar heeft ook een adequate schokdemping. Overhellen - een typische kwaal van SUV's - komt daardoor sporadisch voor.
PLUS
Goede rij-eigenschappen. Veel ruimte. Flexibele achterbank.
MIN
Lijkt erg veel op zijn familie. Geen draaiknop voor het volume.
EINDCIJFER
8,9
CONCLUSIE
Als geen andere Skoda toont de Karoq de grote sprong voorwaarts die dit merk de afgelopen jaren heeft gemaakt. Zijn kwaliteit maakt indruk. Bovendien is hij verrassend gemakkelijk in het gebruik, ruim en comfortabel.
EXTRA TESTNOTITIES
- Een Skoda heeft allang geen goedkope uitstraling meer. Met zijn stoere en sierlijke design kan je goed voor de dag komen. Ook ’s avonds is deze auto een plaatje met zijn trottoirverlichting die vanuit de buitenspiegels de naam Skoda projecteert. Karaktervol is de streepvormige, groene verlichting (want groen is de huiskleur van het merk) die door het interieur heen loopt.
- De prijzen van de Karoq 1.5 TSI (150 pk) beginnen bij € 30.790 (handgeschakeld) en € 32.990 (automaat). De geteste versie is de Style Business uitvoering die inclusief de zeventraps DSG-automaat € 37.190 kost.
- De standaard uitrusting van de Style Business is bijzonder royaal. Zo heeft hij een achteruitrijcamera, verwarmbare en inklapbare buitenspiegels inclusief trottoirverlichting, automatische klimaatregeling, audiosysteem met 10 luidsprekers, digitale radio, een vermoeidheidssensor, LED-koplampen, radiografische contactsleutel, 18 inch lichtmetalen wielen, navigatie met 9,2 inch scherm, parkeersensoren voor en achter, verwarmbare voorstoelen, en een jaarabonnement voor internet.
- De geteste auto heeft ook nog een groot aantal opties aan bord, zoals het Travelpakket Pro (€ 1.290) dat bestaat uit adaptive cruise-control, dode hoekdetectie, rijstrookbewaking, grootlichtassistent, verkeersbordherkenning, deels autonoom rijden in de file en emergency assist, dat de auto veilig stil zet zodra de bestuurder niet meer het stuur en de pedalen bedient en dus blijkbaar om welke reden dan ook uitgeschakeld is. Andere aanwezige opties zijn leren stoelbekleding (€ 1.490), een wegklapbare trekhaak (€ 690), een voetsensor voor het openen van de achterklep (€590), de Varioflex achterbank (omklappen, schuiven of verwijderen: € 400), verwarmbare voorruit (€ 250), 230 Volt en extra usb-aansluiting achter (€ 190), privacyglas (€ 150) en Braga-designwielen (€ 90). En zo komt de totaalprijs van de geteste auto op € 42.890.
- Waar bij auto’s vroeger altijd het startslot zat – aan de stuurkolom - heeft de Karoq nu de startknop. Andere merken kiezen bij die knop meestal voor het dashboard of een plek tussen de voorstoelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMIJN BLIK EN IK
Bram (22) ruilde een Golf cabrio in voor deze groene rakker: ‘Ach, in het felroze had ik ‘m ook gekocht’
Bram Haverkort (22) uit Hoornaar kocht vorig jaar een groene Fiat, nadat de Golf Cabrio een beetje te duur werd voor zijn studentenbestaan. ,,Die auto deelde ik met mijn moeder, maar deze is wel echt van mij.’’ Écht verliefd zijn op je auto. Kan dat? De mensen in deze rubriek zullen volmondig ‘ja’ zeggen. Zij houden van hun auto. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
PREMIUM
Deze gemeente is kampioen flitsen en dit is waarom
In de auto naar Stichtse Vecht? Dan mag je wel goed oppassen. Nergens in Nederland worden zoveel snelheidsbonnen uitgedeeld als in de gemeente net ten noorden van Utrecht. Natuurlijk is vooral de trajectcontrole op de A2 berucht, maar bijna net zo gevreesd is de flitspaal bij het dorpje Vreeland. -
PREMIUM
Veiligheid grootste uitdaging bij renovatie Kiltunnel: ‘Het werk gaat door, maar winkel moet openblijven’
Automobilisten moeten dit weekeinde vanwege een afgesloten Kiltunnel voor de laatste keer omrijden als ze vanuit Dordrecht naar de Hoeksche Waard of vice versa willen rijden. Daarna loopt de grote renovatie van de toltunnel op haar einde. ,,Een mooie klus, alles zat erin.’’ -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10.
-
Vanaf deze kilometerstand wordt de aanschaf van een tweedehandsauto riskant
Nu de wachttijden bij nieuwe auto's fors oplopen en ook jong gebruikte occasions schaars zijn, kijken autokopers steeds vaker naar oudere auto's. Dat kan ook prima, maar vanaf welke kilometerstand wordt het kopen van een occasion riskant? -
Huurauto’s heel erg duur: in dit populaire vakantieland betaal je het meest
Huurauto’s op populaire vakantiebestemmingen zijn ruim anderhalf keer zo duur dan vóór de uitbraak van het coronavirus. Wie deze zomervakantie een auto wil huren, is in Italië het meeste kwijt: daar betaal je ruim twee keer zoveel als drie jaar geleden. Dat blijkt uit onderzoek van reisorganisatie De Vakantiediscounter. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.