Glazen School maakt non-stop radio
BERGEN OP ZOOM - De opbrengst van de sociale actie van het Juvenaat komt dit jaar ten goede aan Stichting Filipijnenactie Vigan-Mindoro. Vierdeklasser Rik van Broekhoven, die een Filipijnse moeder heeft en de plaats ook heeft bezocht, droeg het project voor. Bijzonder is dat dit jaar zestien leerlingen van de school, net als in 2010 en 2011, radio gaan maken vanuit de Glazen School.
Dat is een idee van Tomas Brouwers uit de derde klas, zelf een enthousiast radiomaker bij onder meer Radio Juvenaat en Zuidwest FM. Net als in het Glazen Huis van 3FM laten zeven dj's van de Glazen School zich drie dagen lang opsluiten in de studio, waar ze op sapjes en smoothies leven.
Sinds gistermiddag tot vrijdagmiddag maken ze drie dagen onafgebroken radio vanuit de afgesloten Glazen-Schoolstudio op de eerste verdieping van het Juvenaat. Daarbij worden ze ondersteund door een mediateam van leerlingen die reportages maken over de actie en berichten op social media plaatsen. Het doel is natuurlijk om zoveel mogelijk geld voor het goede doel op te halen.
Tomas Brouwers: ,,Luisteraars kunnen in ruil voor geld voor het goede doel een verzoeknummer aanvragen. En er is twee keer per dag een loterij."
Meer dan tien bandjes komen in die drie dagen langs in de live-room voor een optreden. Vrijdagmiddag wordt de voorlopige opbrengst van de actie bekendgemaakt.
De scholieren in de Glazen School laten niets aan het toeval over. Met een diëtiste hebben ze zelf de recepten voor de smoothies samengesteld. ,,Wij keken vooral naar de vitamines, zij lette erop dat er ook eiwitten en vezels aan de drankjes worden toegevoegd. We maken de uitzending bij toerbeurt. Gemiddeld heb je op elke 18 uur zo'n 8 uur voor jezelf. Dan kun je slapen, maar we hebben ook een chillruimte ingericht met zitzakken en een Playstation."
De sociale actie van het Juvenaat stamt uit het zendelingenwerk van de paters die de katholieke school oorspronkelijk runden. Leerlingen kunnen elk jaar een goed doel aandragen. Dit jaar is dat dus Vigan Mindoro, het Juvenaat zamelt geld in om het onderwijs in het bergachtig gebied in de Filipijnen te verbeteren.
Leerlingen kunnen zelf bepalen hoe ze geld inzamelen, vertelt docent Amanda Mies. ,,De een laat zich sponsoren om te voet van Nieuw-Vossemeer naar school te komen, een ander bakt cakejes of wast de auto's. De vijfde klas verzorgt altijd een souper op de donderdag, inclusief eten voordrachten en een veiling.
Alle leerlingen van Het Juvenaat doen mee aan de sociale actie, behalve de zesde klas, vertelt Mies. ,,Die moeten in alle rust naar hun eindexamen werken en hebben er bovendien al minstens vijf jaar sociale acties opzitten."
De uitzending is tot 23 februari 16.00 uur te beluisteren op 106.9FM of via glazen-school.nl.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Natuurclubs blijven hameren op strengere regels voor beregenen:’zes maanden niets gebeurd’
BERGEN OP ZOOM - IVN Groene Zoom heeft namens meerdere natuurorganisaties opnieuw juridische stappen ondernomen tegen de provincie Noord-Brabant om de regels voor het beregenen van boerenakkers met grondwater aan te scherpen.Bergen op Zoom -
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies. -
PREMIUMZaterdag 4C
Lepelstraatse Boys schiet opnieuw in de stress na voorsprong
Niet voor het eerst dit seizoen verloor Lepelstraatse Boys nadat het een voorsprong niet vast kon houden. Ditmaal ging DVO'60 er met een 1-3 zege vandoor. VVC'68 verkleinde de achterstand op koploper Vrederust, dat zelf niet in actie kwam, door Boeimeer met 0-3 te kloppen. Alliance won met een forfaitscore van Welberg: 5-0.Halsteren, Lepelstraat -
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
Bergenaar (47) opgepakt voor brandstichting bij woonwagen, mogelijk conflict met ex
BERGEN OP ZOOM - Een 47-jarige man is aangehouden voor een brand die zondagavond uitbrak in een woonwagen aan de Calandweg in Bergen op Zoom. De Bergenaar wordt verdacht van brandstichting. De politie houdt rekening met een conflict in de relationele sfeer.Bergen op Zoom
-
PREMIUMZaterdag 3B
Koploper MOC’17 blijft steken op 0-0, Kogelvangers redt punt dankzij opvallende invaller
Kogelvangers sleepte na een slechte start bij Den Bommel alsnog een 3-3 gelijkspel uit het vuur, mede dankzij twee treffers van de jonge invaller Tim van der Stel. Tholense Boys en MOC’17 deelden de punten: 0-0.Bergen op Zoom -
-
-
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
Stichting Wjeeldrecht in financiële problemen
De Woensdrechtse stichting Wjeeldrecht wil een jaarlijkse subsidie. De gemeente Woensdrecht voelt hier wel wat voor.Woensdrecht
In samenwerking met indebuurt Bergen op Zoom
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer