School De Meulenrakkers, peuterspeelzaal en opvang gaan samen verder als ’t Paviljoen
OSSENDRECHT - 350 kinderen vinden sinds vandaag onderdak in ’t Paviljoen in Ossendrecht. Dat werd vanochtend op feestelijke wijze bekend gemaakt bij basisschool De Meulenrakkers in Ossendrecht.
In het schoolgebouw zijn behalve de basisschool De Meulenrakkers, ook de kinderopvang Bengels en peuterspeelzaal Ollekebolleke gevestigd. Om verwarring te voorkomen hebben de drie instanties gekozen voor één naam voor de drie gebruikers van het gebouw, en dat is ’t Paviljoen.
Cadeautje
We zijn altijd zuinig met onze centjes omgesprongen. Nu we zijn opgeheven hebben we nog 5000 euro in kas dat we graag aan ’t Paviljoen willen schenken
De kinderen mochten op het schoolplein de naam en het logo onthullen. Drie medewerksters van de tussenschoolse opvang (TSO), die vele jaren de overblijfkinderen begeleidden, kwamen met een mooie verrassing voor de school. Ze overhandigden schooldirectrice Jannie Bouwens een cheque van 5000 euro, die bestemd is om nieuwe speeltoestellen aan te schaffen.
,,Omdat de nieuwe school nu continu is geopend, zijn wij helaas niet meer nodig”, vertelde Linda Posthuma van de TSO. ,,We zijn altijd zuinig met onze centjes omgesprongen. Nu we zijn opgeheven hebben we nog 5000 euro in kas dat we graag aan ’t Paviljoen willen schenken.”
De drie zijn wel een beetje bedroefd dat ze niet meer nodig zijn. ,,We gaan de kinderen missen”, vertelde Posthuma.
Facelift
Wethouder Lars van der Beek vertelde dat behalve een nieuwe naam, de school ook een flinke facelift krijgt. ,,De schoolgebouwen zijn meer dan twintig jaar oud en voldoen niet meer aan de huidige eisen.”
Van der Beek zegt dat het niet zo maar om een kleine verbouwing gaat maar om bijna een geheel vernieuwd gebouw. Deze gaat in 2023 van start. ,,De verbouwing wordt in verschillende fases aangepakt zodat de kinderen en de leerkrachten niet tijdelijk naar elders hoeven te verkassen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
-
Koken & Eten
Zo hou je de hele dag door energie: ‘Alleen wielrenners mogen ontbijten met veel suikers’
Ongeacht of je verkeersleider bent, een IT-er, stratenmaker of hoe je je dag indeelt; niemand zit te wachten op een middagdip. ,,Door bewust te letten op wat je eet, en wanneer, kun je de hele dag door scherp blijven.” -
Eindelijk weer een ‘ouderwetse’ Kleine Tour in Steenbergen
STEENBERGEN - Rennertjes én medewerkers staan te trappelen voor de 52e editie van de Kleine Tour Steenbergen begint. Voorzitter Coen Embregts: ,,Achttien ploegen met 216 rennertjes en zo’n honderd medewerkers en ploegleiders staan weer te trappelen om er van aanstaande maandag tot en met zaterdag een fantastische week van te maken.’’ -
PREMIUM
1 op 20 mensen krijgt diagnose fibromyalgie: ‘Onbegrip voor patiënten het moeilijkst’
Niet zichtbaar ziek, maar wel vergaan van de pijn en vaak nog een resem andere lichamelijke klachten erbovenop: dat is fibromyalgie. Wat veroorzaakt het en wat kan eraan gedaan worden? Jessica Van Oosterwijck, verbonden aan de universiteit van Gent, geeft een overzicht van de ziekte en de behandeling. ,,Het moeilijkst voor de patiënten is het onbegrip van de omgeving.” -
Vriendelijke boerenacties tijdens Vueltarit door West-Brabant: ‘Willen evenement niet frustreren’
BREDA - De boeren grijpen de Vueltarit door West-Brabant komende zondag definitief aan om te demonstreren tegen het stikstofbeleid. In een weiland langs de Sprundelsebaan, net voor de finish in Breda, zal onder meer een groot spandoek te zien zijn.
-
Een man verspreidde foto van crash onder medepassagiers: hoe kan dat?
Het was een flinke schok voor passagiers die afgelopen zaterdag op Schiphol in een vliegtuig wachtten: ze ontvingen zomaar een foto van een vliegtuigramp op hun iPhones. Hoe kan dat gebeuren, en wat doe je eraan? -
PREMIUM
De Vrienden van Bokki beklimmen de Kilimanjaro voor kraamkliniek: ‘Hopelijk redden we levens met kliniek’
HUIJBERGEN - Op de Kilimanjaro bouwen de Vrienden van Bokki niet alleen een kraamkliniek, de West-Brabantse weldoeners lopen eind oktober de 5756 meter hoge berg in Tanzania ook op om geld in te zamelen voor de inrichting. -
PREMIUM
Angelique is schuldenvrij, maar het toeslagendossier is nog niet dicht: ‘De geleden schade is enorm’
BERGEN OP ZOOM - Tien jaar lang ging ze niet naar de tandarts. Een maaltijd voor haar kinderen was belangrijker dan een gezond gebit. Het waren keuzes die Angelique Links, gedupeerde van de kindertoeslagenaffaire, noodgedwongen maakte. Nu helpt ze lotgenoten.
In samenwerking met indebuurt Bergen op Zoom