Aantal mensen met mazelen naar 161 gestegen
Ten minste 161 mensen hebben de mazelen. Dat blijkt uit cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Vorige week waren er 107 gevallen geregistreerd.
Delen per e-mail
Het daadwerkelijke aantal zieken ligt waarschijnlijk nog veel hoger, omdat lang niet alle patiënten naar de huisarts stappen.
De ziekte brak dit voorjaar uit in een aantal gemeenten waar veel streng gereformeerde mensen wonen. Vanwege hun geloof zien zij vaak af van vaccinatie tegen de ziekte.
Het RIVM heeft onlangs baby's tussen 6 en 14 maanden uit die gemeenten opgeroepen voor een extra vaccinatie. Ook hebben alle baby's in Nederland uit die leeftijdgroep die tot de reformatorische gezindte behoren een oproep gekregen voor vaccinatie.
Het is volgens het RIVM waarschijnlijk dat de ziekte zich de komende tijd verder gaat verspreiden; de grootste piek wordt pas over enkele maanden verwacht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Eén persoon op bezoek wakkert ongehoorzaamheid aan: ‘Dit gaan we niet doen’
Alle aandacht ging de afgelopen dagen naar de avondklok, maar het aangescherpte dringende advies voor bezoek thuis is voor veel mensen veel ingrijpender. Eén persoon per dag is sinds gisteren het maximum. Maar dat wakkert bij velen de burgerlijke ongehoorzaamheid aan. Want moeten opa’s en oma’s nu loten om hun kleinkinderen nog te kunnen zien? -
PREMIUM
1,5 meter afstand bewaren? Deze slimme blauwe lijn loopt met je mee
Je loopt een drukke ruimte binnen. Zeg, een stationshal of een beurs. Wanneer een andere bezoeker nadert, verschijnt er plotseling een blauwe streep op de vloer. Komt die persoon binnen de 1,5 meter afstand, dan komen er kronkels in de lijn. Als de afstand weer 1,5 meter is, trekt de lijn recht. Kunstenaar Jólan van der Wiel ontwikkelde het idee met Nick Verstand. In innovatiecentrum Civon in Ulft is inmiddels een werkende versie van het ‘smart distancing system’ te zien. -
'Arts moet op missie in biblebelt'
Jeugdartsen en huisartsen moeten ouders die hun kinderen niet laten vaccineren daarop aanspreken. Dat zegt Paul Mertens, die is gepromoveerd op onderzoek naar uitbraken van infectieziekten, in het Nederlands Dagblad. -
eigen tuin eerst Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor. -
Update Zeker 67 patiënten met mazelen in biblebelt
Inmiddels is van zeker 67 mensen in de biblebelt bevestigd dat zij de mazelen hebben. Dat heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) vrijdag laten weten. Het daadwerkelijke aantal zieken ligt waarschijnlijk nog veel hoger, omdat lang niet alle patiënten naar de huisarts stappen.
-
Extra vaccinaties om mazelenuitbraak
Bepaalde groepen kinderen worden binnenkort uitgenodigd voor een extra vaccinatie tegen de mazelen. Dat maakte het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maandag bekend. -
RIVM overweegt extra inenting in biblebelt
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) overweegt een extra inenting te geven aan baby's die risico lopen mazelen te krijgen door besmetting in de zogeheten biblebelt. Nu is dat nog niet nodig, maar het instituut gaat daarover in overleg. -
PREMIUM
dupe partnertoets Pascalle mag nergens meer knippen, maar op steun hoeft ze niet te rekenen
Ze had zich het jubileum wel anders voorgesteld. Pascalle Thüss uit Hengelo komt al 25 jaar bij de mensen thuis, voor een knipbeurt of haarspoelinkje. Nu zit ze thuis, duimen te draaien. Op steun vanuit een van de regelingen van het Rijk hoeft ze niet te rekenen. De partnertoets nekt haar.