Advocaat Weski boos op OM: Taghi is ontvoerd
Advocaat Inez Weski is boos over de manier waarop politie en Openbaar Ministerie haar cliënt Ridouan Taghi hebben behandeld. ,,Hij is zonder vorm van proces ontvoerd uit Dubai”, zegt ze in een eerste reactie.
Weski, in de auto onderweg naar een zitting, moet het kort houden. Terwijl haar navigatiesysteem aanwijzingen geeft, wil ze toch wat kwijt over de handelswijze van het Openbaar Ministerie. ,,Mijn cliënt is zonder enige vorm van proces het land uitgezet. Nederland heeft daaraan meegewerkt door hem op te halen. Zonder proces is dat in feite een ontvoering. Ik ga dat allemaal uitzoeken.”
De bekende advocate komt later op de dag met een uitgebreider persbericht naar buiten, zegt ze. Eerst wil ze de feiten op tafel hebben. ,,Alles wordt via de pers en buiten de verdediging om gespeeld”, luidt haar kritiek.
Groot aantal onderwereldmoorden
Als Inez Weski vanochtend voet zet in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol wordt ze direct door een aantal journalisten bevraagd over de aankomst van Ridouan Taghi in Nederland. Geen enkele vraag gaat over cliënt die terechtstaat in het Caloh Wagoh-proces, die draait om een groot aantal onderwereldmoorden. Die zouden gepleegd zijn in opdracht van haar andere cliënt: Ridouan Taghi. Ze herhaalt dat ze van mening is dat Taghi is ontvoerd. Later, als de zitting begonnen is, krijgt Weski als eerste advocaat het woord. ,,Ik moet straks nog naar een verhoor, vandaar dat ik graag als eerste het woord krijg.” Iedereen weet direct om wie het gaat
Breuk
Weski zei in oktober al de verdediging van Ridouan Taghi in het Marengo-proces neer te leggen, omdat er volgens haar geen sprake was van een eerlijke verdediging. Er was geen sprake van een breuk met haar cliënt, zei ze. Ook bleef ze zich voorstellen als zijn advocaat. ,,Dat was om te kijken hoe het proces zich ontwikkelt.”
Nu Ridouan Taghi is overgebracht naar Nederland, is er een nieuwe situatie ontstaan. ,,Ik blijf zijn advocaat”, zegt ze.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
79
Reactie op boerenprotest: ‘De boeren hebben mijn steun verloren en ik vrees van velen’
‘Wat positief, kinderen op alle scholen leren hun (seksuele) grenzen aan te geven’ en ‘Alles draait om geld en macht en dat ondermijnt een oplossing voor het stikstofprobleem’: dit zijn enkele reacties op nieuwsonderwerpen die lezers bezighouden. Hieronder de brieven die in de krant van donderdag 30 juni verschenen. Je kunt zelf een reactie insturen via brieven@ad.nl. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Met video
Van der Wal roept boeren op niet mee te doen aan blokkeeracties, politie waarschuwt actievoerders
Stikstofminister Christianne van der Wal roept boeren op maandag niet mee te doen aan blokkeeracties. Actievoerders willen dan onder meer Schiphol of distributiecentra voor supermarkten blokkeren. ,,Niet doen”, zegt Van der Wal daarover. ,,Ga het gesprek aan.” -
Kabinetsplan tegen lerarentekort: bonus voor parttime docenten die meer gaan werken
Het kabinet wil leraren die parttime voor de klas staan met extra geld verleiden om meer uren of fulltime te gaan werken. Ook komt er meer geld voor mensen die zich willen omscholen tot docent op een basis- of middelbare school. -
PREMIUM
Agent draait dienst van 21 uur door boerenprotest: ‘Onderzoeken vallen stil, politie niet meer in de wijk’
De voortdurende boerenprotesten trekken een enorme wissel op de Nederlandse politie, die massaal wordt ingezet. Voorzitter Wim Groeneweg van politievakbond ACP kent agenten die een dienst van 21 uur draaien tot 4.00 uur ’s nachts en de volgende ochtend wéér aan de bak moeten. Zijn collega Jan Struijs (NPB) vreest grote consequenties. ,,Opsporingsonderzoeken vallen stil, politie is niet meer in de wijken, onderzoek naar lokale drugsdealers wordt stopgezet.”
-
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
In Limburg vermoorde Servische zanger (43) was bekende van Duitse OM, laat zwangere vrouw achter
De 43-jarige Servische volkszanger Enver Koljsi die begin deze maand voor zijn woning in het Limburgse Buchten werd doodgeschoten, blijkt een bekende van politie en justitie in Duitsland en Oostenrijk. Dat maakt de Nederlandse politie vandaag bekend. De nog onbekende schutter is nog altijd voortvluchtig. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.