Brand in Gelders basisscholencomplex na knal
Een basisscholencomplex in het Gelderse Meteren is getroffen door een grote brand. Verschillende voorbijgangers en mensen in de buurt verklaarden dat ze eerst een knal hoorden waarna de brand ontstond, meldde een woordvoerder van de brandweer.
Het vuur werd rond 17.00 uur ontdekt door een voorbijganger. In het gebouw waren geen mensen aanwezig. Vooral het dak aan de buitenkant van het complex, waarin de basisscholen De Schakel en Meester Aafjes zitten, is ten prooi gevallen aan vlammen.
De brand was snel onder controle. Binnen is vooral sprake van roetschade. Bekeken wordt wat nodig is om er voor te zorgen dat de scholen na de vakantie weer open kunnen.
Maandag 8 januari staan de eerste lessen na de kerstvakantie gepland. Het is de vraag of de school dan al weer open kan. ,,Ik heb echt nog geen idee", zegt directeur Willem Snel. ,,Tien minuten geleden kreeg ik thuis in Tiel een berichtje dat er iets bij de school aan de hand was. Ik ben onmiddellijk hierheen gereden. Verder weet ik nog weinig." Volgens Snel hebben in elk geval een kleuterlokaal en het schuurtje achter de school in brand hadden gestaan. ,,Ik zag ook dat de voordeur is ingeslagen", aldus de directeur van de Meester Aafjes school.
De naastgelegen christelijke basisschool De Schakel zou vooral rookschade hebben.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
241
Tekort naar 3,4 procent, kabinet laat gepensioneerden opdraaien voor AOW-verhoging
Het begrotingstekort van Nederland stijgt dit jaar naar 3,4 procent en komt daarmee weer boven de Europese norm van 3 procent. Tegelijkertijd presenteert het kabinet de rekening aan kleinere spaarders, directeuren en pandjesbazen. Ook gaan AOW’ers grotendeels zelf opdraaien voor hun AOW-verhoging. -
Landelijke actiedag voor betere cao in voortgezet onderwijs
De Algemene Onderwijsbond (AOb) organiseert op 8 juni een landelijke actiedag voor een betere cao voor het voortgezet onderwijs. Speerpunten in de onderhandelingen zijn verlaging van de werkdruk en een goede loonsverhoging. ,,Wij laten het extra geld van het kabinet voor verlaging van de werkdruk niet weg rommelen door de werkgevers”, zegt AOb-bestuurder Jelmer Evers. -
Podcast Politiek dichtbij
De ‘oorlogsheld’ Zelenski heeft ook een heel duister kantje
Hoe zat het nou met die sms’jes van Rutte op die stokoude Nokia 301, wilde de Tweede Kamer weten deze week. Helderheid kwam er niet, want met het wantrouwen tegen de premier, de richtlijn én de archiefwet loopt er van alles door elkaar. Ondertussen verscheen een pikant boek over president Zelenski dat ook de schijnwerper zet op zijn duistere verleden, hoezeer hij momenteel ook in de smaak valt bij westerse politici. -
63
Tweede Kamer bezorgd over onveilige rotondes, VVD wil voorrang fietsers ter discussie stellen
Het nieuws dat rotondes zeer onveilig voor fietsers blijken, zorgt voor ongerustheid in politiek Den Haag. De VVD vindt dat er uniforme regels voor rotondes moeten komen, ook moet de voorrang voor fietsers ter discussie worden gesteld. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUM
Rutte: ‘Flink ruzie maken is af en toe gezond’
Premier Mark Rutte hoopt dat de verhoudingen met de oppositie in de Tweede Kamer verbeteren. Hij denkt dat de harde botsing tussen hem en een aantal partijleiders donderdag in het sms-debat de lucht wat heeft geklaard.