Buma: 'Alles doen om nivellering te stoppen'
UpdateDe Eerste Kamerleden van het CDA zullen er alles aan doen om de kabinetsplannen om de inkomensverschillen te verkleinen tegen te houden. CDA-leider Sybrand Buma zei dat zondagochtend in het tv-programma Eva Jinek op Zondag.
Delen per e-mail
Volgens Buma levert de zogenoemde nivellering geen banen op en worden schulden ermee niet weggewerkt. De CDA-leider benadrukte dat hij niet om politieke redenen tegen de plannen is, maar omdat hij ze echt niet goed vindt voor Nederland.
Het kabinet van VVD en PvdA kan niet bij voorbaat rekenen op de steun van een meerderheid in de Senaat. Zaterdag zei fractievoorzitter Elco Brinkman van de CDA-Senaatsfractie dat hij niet op voorhand voor of tegen bepaalde kabinetsplannen is. Ook hij wees erop dat nivellering geen banen oplevert voor mensen.
Merkwaardig
In het tv-programma Buitenhof zei PvdA-leider Diederik Samsom de opstelling van Buma 'merkwaardig' te vinden. Volgens hem is het CDA altijd opgekomen voor de zwakkeren in de samenleving en verwacht hij dat dat nu, zeker met 46 miljard euro aan bezuinigingen, ook gebeurt.
'Wat is er nou mis mee dat je mensen die het zwakst staan bijstaat in deze moeilijke tijd en dan wat extra's van de hoge inkomens vraagt', zei Samsom.
Hij rekent in de Senaat ook op de steun van SP, GroenLinks en D66 voor de belastingmaatregelen van het kabinet om zo de inkomensverschillen te verkleinen.
Verder in het nieuws
-
Vrijdag de dertiende: 13 dingen die je nog niet wist
Vrijdag de dertiende, ongeluksdag nummer één, is aangebroken. Hier zijn dertien weetjes die jij nog niet wist over deze onheilsdag. Om de dag goed te beginnen. -
PREMIUM
Zit de hand van Van Gogh verborgen onder schilderij in Nuenen?
Een schilderij van Nederlands schilder Anthon van Rappard dat sinds 2014 in museum Vincentre in de Noord-Brabantse Nuenen hangt, heeft een tweede onderschildering. Dat blijkt uit recent onderzoek. Is daarin de hand van Vincent van Gogh te ontdekken? -
PREMIUM
STIKSTOFCRISIS Nederland heeft tienduizenden hectares extra natuur nodig
Nederland heeft niet minder, maar juist méér natuur nodig om de stikstofcrisis het hoofd te bieden. Volgens het Planbureau voor de Leefomgeving moeten er tienduizenden hectares natuurgebied bij komen om Europese natuurdoelen te halen. -
‘Amsterdam wakker gemaakt’: eerste boeren gearriveerd op de Dam
De eerste tientallen boeren zijn vrijdagochtend gearriveerd op de Dam in Amsterdam. Daarvoor trokken ze, vooral tijdens het laatste deel van de rit, toeterend door de hoofdstad. ,,Met name het laatste stuk hebben we Amsterdam wel wakker gemaakt”, zegt een woordvoerder van organisator Agractie Nederland. -
PREMIUM
column Promoot jezelf boeren, in plaats van de boel te blokkeren
Nynke de Jong schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt.
-
Mogelijke doorbraak in strijd tegen Japanse plant die Nederland al maanden teistert
Nederland lijkt eindelijk een oplossing gevonden te hebben tegen de Japanse Duizendknoop, de verwoestende plant die al maanden in ons land grote economische schade veroorzaakt. Wetenschappers zijn een groot en cruciaal onderzoek begonnen om te kijken of een schimmel de woekerplant kan bestrijden. ,,Als dit lukt, is dat een primeur voor Nederland.” -
Na Anne Faber en Els Borst moet ook van de moord op Joost worden geleerd, concludeert minister
De Amsterdamse metromoord volgde op geblunder bij hulpinstanties waardoor de dader onterecht vrij rond liep, net als eerder gebeurde in de zaken rond Els Borst en Anne Faber. Maatregelen moeten soelaas bieden, hoopt minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) andermaal. -
PREMIUM
Esther (33) redde meisje dat door dertien honden bijna verscheurd werd: ‘Ze wilden haar opeten’
Een middagje winkelen met haar vriend in Maastricht eindigde voor de 33-jarige Esther Tuls in een nachtmerrie. Een meisje van elf werd voor hun ogen gruwelijk aangevallen door dertien zeer agressieve honden. Met gevaar voor eigen leven bevrijdde het tweetal het tienermeisje uit haar benarde situatie. Deze week, zes jaar later, werden ze gehuldigd voor hun heldendaad. ,,Ik heb heel lang in therapie gezeten.”