Deze man houdt complotdenkers in de gaten: 'We zijn een goed eigenwijs volk’
Dit was 2020Als Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid houdt Pieter-Jaap Aalbersberg (61) complotdenkers in de gaten in tijden van corona. Het afgelopen jaar had hij er zijn handen vol aan. Al tempert hij de angst.
Delen per e-mail
2020, een jaar dat we vooral door corona nooit zullen vergeten. Tot 31 december schrijven onze verslaggevers verhalen over grote en kleine gebeurtenissen, over verdriet en hoop, over ruzie en over liefde in het nieuwsjaar dat nu bijna achter ons ligt. Dit was 2020.
Aan alle beleidsmakers in de coronacrisis was hij misschien wel de meest onzichtbare. Als NCTV wandelde Pieter-Jaap Aalbersberg de afgelopen maanden toch iedere dag naar het Torentje om met premier Mark Rutte en betrokken ministers te spreken.
De NCTV is de coördinator van alle veiligheidsdiensten, hét team waar alle informatie van de politie, burgemeesters en organisaties als de inlichtingendienst AIVD samenkomt. Hij adviseert het kabinet en brengt lijn in de crisisstructuur. En corona, ja, 'dat was een crisis van buitencategorie', zegt hij onderkoeld.
Wat Aalbersberg bijdroeg op het Torentje, de werkplek van de premier? ,,Rust, reinheid en regelmaat." Welke coronamaatregelen kunnen juridisch en kan de politie ze wel handhaven? ,,Mijn rol is orde scheppen."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Schermtijd beperken bij kinderen grootste uitdaging voor ouders: dit kun je doen
Veel Nederlandse ouders zeggen het buitengewoon lastig te vinden de schermtijd van hun kinderen te beperken, blijkt uit onderzoek van Multiscope. We leggen uit hoe je het telefoongebruik van je kind toch aan banden kunt leggen. -
PREMIUM
Populaire boom met zeldzaam vliegend hert is opeens weg: ‘Echt schandalig, schofterig’
,,Dit was goud. Zo uniek, daar moet je afblijven.’’ Harry Voss, Apeldoorns voorvechter van natuur en milieu, is verbijsterd door de kap van een boom in het Kroondomein. Een boom die jaarlijks opgezocht werd door liefhebbers. Volgens het Kroondomein is het weghalen juist verantwoord beheer. -
Met deze tips is het opruimen van de zolder voor de virtuele vrijmarkt een stuk eenvoudiger
Het opruimen van de zolder kan een behoorlijke opgave zijn: alleen een begin maken is soms al een uitdaging. Gelukkig zijn er verschillende manieren om van het opruimen van je zolder een makkelijke en overzichtelijke taak te maken. Opruimcoach Lammy Wolfslag geeft tips. -
PREMIUM
Gilles zoekt al 20 jaar naar de Nederlandse kinderen op deze foto: 'Tijd begint te dringen’
De Poolse soldaat Zygmunt Sawicki redde in de Tweede Wereldoorlog drie kinderen bij de bevrijding van Ter Apel. Zijn kleindochter Marta en haar echtgenoot Gilles Lapers zijn op zoek naar de kinderen van die foto. -
PREMIUM
Onkruid, hoe kom je er van af? Eet het op! (En Suze heeft nog meer tips)
Last van onkruid in de tuin en wil je geen gif spuiten om het weg te krijgen? Dan biedt Suze Peters uit Moordrecht een oplossing. In een praktische online basiscursus onkruid helpt ze tuineigenaren omgaan met onkruid. Een cursus over wat wél weg moet en wat gerust mag blijven staan. En welk onkruid je zelfs kunt eten.
-
PREMIUMDit was 2020
‘Kick Out Zwarte Piet zal doorgaan tot Zwarte Piet volledig verdwenen is’
Tienduizenden Nederlanders, zwart én wit, deden afgelopen zomer mee aan BLM-demonstraties (Black Lives Matter). ,,De winst is dat er nu meer ruimte is voor zwarte mensen", kijkt activiste Naomie Pieter terug. -
OM wil beruchte kettingrukker (26) vervolgen voor zeventien diefstallen
Het Openbaar Ministerie wil Jimmy de G. (26), beter bekend als ‘de kettingrukker’, vervolgen voor zeventien diefstallen. Dit blijkt vandaag tijdens een regiezitting in de rechtbank in Alkmaar. De man uit Uithoorn wordt ervan verdacht tientallen vrouwen met grof geweld van hun halsketting te hebben beroofd. -
PREMIUMDit was 2020
Expert waarschuwt voor ‘infocalyps’: samenleving die kapot gaat aan tsunami van nepnieuws
Het is een van de meest gebezigde woorden van 2020: nepnieuws. Niet alleen door de kampioen van de leugen, Donald Trump, nepnieuws vreet zich een weg door ons bestaan.