Dode gevonden in ingestorte tunnel bosgebied Heerlen: ‘De hoop zand werd steeds groter’
In een bosperceel in Heerlen hebben hulpdiensten in een ingestorte tunnel een stoffelijk overschot gevonden. Na urenlang graven zijn geen sporen van andere slachtoffers gevonden, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg.
Het gaat om een handmatig gegraven tunnel. ,,Er waren dus geen werkzaamheden of iets dergelijks”, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De tunnel bevond zich in een bosperceel aan de Palemigerboord, gelegen in de wijk Schandelen-Grasbroek aan de noordkant van Heerlen.
Op de plek van de instorting is een aantal spullen gevonden. Dat was voor de hulpdiensten aanleiding om te gaan graven. Om wat voor spullen het gaat, kan de woordvoerder vanwege het onderzoek nog niet zeggen.
De overledene lag volgens de brandweer minstens twee meter onder zand. Onderzoek moet uitwijzen waardoor het slachtoffer om het leven kwam en waarom de persoon zich in de tunnel bevond.
Broodtrommel
Het is ook nog onduidelijk waarom de tunnel is gegraven en wanneer hij instortte. ,,Het is natuurlijk vreemd dat iemand middenin een natuurgebied een tunnel graaft. Dat wordt nog onderzocht”, aldus de woordvoerder van de veiligheidsregio.
De tunnel, die bijna zes meter lang zou zijn geweest, was recent gegraven. Volgens een omwonende was iemand er al ongeveer een maand tot anderhalve maand mee bezig. ,,Je zag geen tunnel, alleen een hoopje zand en dat werd steeds groter’’, verklaarde de Heerlenaar tegenover de regionale nieuwszender L1. Vrijdagochtend zag hij dat de hoop zand twee keer zo hoog was geworden en dat de tunnel was ingestort. Naast de ingang - een gat in de grond - lag een groene herenfiets en een jas, zo is te zien in een filmpje dat hij maakte. ,,Er lag ook een broodtrommel met vers brood erin”, aldus de ooggetuige.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Pizzaoven kopen: 'Voor een etentje met vrienden is zo'n rvs-oventje helemaal prima'
Tijdens warme zomerdagen houden we er bijna allemaal van om lang buiten te blijven zitten. En als je dan ook nog pizza kunt eten, is het meteen extra gezellig. Op internet vind je veel verschillende pizzaovens voor buiten, maar welke moet je hebben? -
Enorme belangstelling om huis te huren waar Johan Cruijff in opgroeide: ‘Het is krankzinnig’
Er is veel belangstelling voor de woning in Betondorp waar Johan Cruijff in opgroeide. Het huis staat sinds kort te huur. Volgens woningcorporatie Ymere hebben zich tot donderdagochtend al bijna twaalfhonderd mensen aangemeld. -
PREMIUMAngela Kijkt TV13
Ze staat bekend om haar klare taal, maar toen kwam het woordje ‘seks’
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Baas Thalys biedt excuses aan voor grote problemen: ‘Dit is niet het niveau dat we willen bieden’
De topman van Thalys biedt in een e-mail aan klanten zijn oprechte excuses aan voor recente incidenten met de internationale treinen van het vervoersbedrijf. ,,Dit is zeker niet het niveau van dienstverlening, dat we onze klanten willen bieden.” -
Deze spullen moet je uit je geparkeerde auto halen tijdens de hitte
De zon schijnt deze zomer weer op volle kracht en daar moeten we in de auto rekening mee houden. Sommige spullen kan je maar beter uit je geparkeerde auto halen, want ze kunnen voor problemen zorgen.
-
PREMIUM
Huisarts bezorgd: inflatie dringt door tot in de spreekkamer
Huisartsen krijgen, doordat alles steeds maar duurder wordt, steeds vaker patiënten met gezondheidsklachten in de spreekkamer. Want door langdurige geldstress kunnen fysieke en mentale klachten ontstaan, erger worden of blijven bestaan. -
Vaccinatie en testlocaties sluiten eerder de deuren vanwege verwachte hittegolf
Vaccinatie- en testlocaties van de GGD sluiten de komende dagen soms eerder vanwege de verwachte hittegolf. Onder meer Rotterdam-Rijnmond laat weten dat alle locaties tussen 10 en 13 augustus slechts tot 13.00 uur geopend zijn. -
Lissy en Pascal hebben niet één, maar twee banen: ‘Mensen verklaren me voor gek’
Voor het geld doen ze het niet. Dat kunnen ze makkelijk met één baan verdienen. Toch houden Pascal de Vos (37) en Lissy Cornelissen (23) er nóg een baan op na. Sommigen verklaren hen voor gek. Zelf zijn ze juist gelukkiger met twee banen.