Donny M. wurgde Gino (9) na seksueel misbruik
Met videoDonny M . (23) heeft de 9-jarige Gino uit het Limburgse Kerkrade gewurgd nadat hij hem seksueel had misbruikt. Dat is vast komen te staan na onderzoek, maakte het Openbaar Ministerie vanochtend bekend op een tussentijdse zitting.
De nabestaanden zitten nog met veel vragen, maar krijgen hiermee weer een klein beetje meer duidelijkheid over wat er met Gino is gebeurd. Zus Kelly deed aan het einde van de zitting nog een emotionele oproep aan Donny M. om openheid van zaken te geven. Hij werd toen al afgevoerd door de parketpolitie. ,,Gooi alles op tafel, jongen. Je hebt niets meer te verliezen”, schreeuwde ze.
Het zijn zware tijden voor de familie van Gino. Onlangs werd de moeder van het omgebrachte jongetje dood aangetroffen in haar woning in Maastricht. Zij stierf een natuurlijke dood. De rechtbank stond stil bij het overlijden... We willen u condoleren met het grote verlies”, meldden de rechters aan de zussen van Gino, die aanwezig waren bij de tweede niet-inhoudelijke zitting tegen verdachte Donny M.
Op de tafel waaraan de nabestaanden zaten, was een foto neergezet van de moeder van Gino, die vorige maand dood werd aangetroffen in haar woning. Donny M. kon de foto zien toen hij de zaal binnenkwam om op zijn stoel plaats te nemen. M. zag er anders uit dan tijdens de vorige zitting in september. Toen had hij zijn haar lang, nu had hij een strakke, korte coupe.
Gino verdween op 1 juni in Kerkrade tijdens het buitenspelen. De politie en honderden vrijwilligers zochten dagenlang in de hoop de jongen snel te vinden. Op 4 juni werd M. opgepakt in zijn woning in Geleen en niet veel later leidde hij de agenten naar het lichaam van het jongetje.
Tijdens de eerste zitting in september in de zaak bekende M. dat hij Gino heeft meegenomen, hem xtc en Kamagra (een soort Viagra) heeft gegeven en hem seksueel heeft misbruikt. Over het vermoorden van het kind verklaarde M. wisselend. Zo zou Gino verstikt kunnen zijn met een kussen, maar ander letsel zou ook kunnen wijzen op wurging of verdrinking. De definitieve sectie heeft nu duidelijk gemaakt, dat Gino om het leven is gebracht door verwurging en verstikking, vermoedelijk in Donny's woning.
Opvallend genoeg zegt het Openbaar Ministerie (OM) nog geen sluitend bewijs te hebben dat ‘Gino in het huis van de hoofdverdachte plaatst'. De officier van justitie wijdde daar vanochtend nog niet verder over uit, maar maakte wel duidelijk dat het onderzoeksdossier nog niet rond is, en dat inhoudelijke behandeling van de zaak nog even op zich moet laten wachten. De volgende zitting op 15 februari is dan ook weer een pro-formazitting.
M. wordt ook verdacht van het bezitten en verspreiden van kinderporno en ontucht met een tiener in 2019. Deze jongen lag te slapen. De man is eerder veroordeeld voor mishandeling en bedreiging van twee kinderen en het misbruiken van zeker één van hen. M. is onlangs opgenomen geweest in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor onderzoek. Het rapport van zijn verblijf daar is nog niet af.
Zwaar
De nabestaanden van Gino bereidden zich voor aanvang van de zitting voor op een nieuwe confrontatie met de verdachte. ,,Iets waarbij alle emoties en gebeurtenissen in alle hevigheid terugkomen. Dat wordt weer een heftig moment. De situatie vergt enorm veel energie van hen, dit zijn heel nare momenten”, liet hun woordvoerder weten.
Vorige week schreven de zussen van Gino de rechtbank nog een brief. Zij zouden graag eerder gebruik maken van hun spreekrecht dan na tijdens inhoudelijke behandeling, maar dat is volgens de rechter wettelijk niet mogelijk. Ook willen ze inzage in het dossier om antwoorden te krijgen op vragen waar ze nu mee rondlopen. De rechter bepaalde dat de advocaten het dossier mogen inzien op een afgesproken plaats. Zij mogen ook kopieën van dossierstukken opvragen, als zij beloven die niet verder te verspreiden.
De verdediging van Donny M. had geen aanvullende wensen voor het onderzoek. Ook M. zelf had niets te zeggen. Hij blijft in voorlopige hechtenis, tot de volgende zitting van woensdag 15 februari.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMdierenmens
Hertenkampen straks verboden? Ook om de Veluwe staat een hek
In de rubriek Dierenmens schrijft Annemarie Haverkamp over dieren met een verhaal. Deze week over de toekomst van de herten in Nederland. -
PREMIUM
Sandra verzorgt mensen met kanker: ‘Je kunt het laatste stukje van hun leven mooi maken’
Het werken met ernstig zieke en stervende patiënten kan zwaar zijn. Maar oncologisch verpleegkundigen vinden hun werk vooral bijzonder en dankbaar. Drie portretten van zorgmedewerkers die zich dagelijks met hart en ziel inzetten voor kankerpatiënten. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
PREMIUMHemd van het lijf
Jacqueline Blom (61): ‘Word niet zo snel zichtbaar oud, ben blij met mijn lichaam’
In de Mezza-rubriek Hemd van het Lijf vertellen BN’ers over hun gezondheid. Jacqueline Blom heeft baat bij meditatie en is blij dat ze niet zichtbaar ouder wordt. ‘Maar een peeling of een ooglift sluit ik niet uit.’ -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan.
-
André van Duin doet aangifte van chantage
André van Duin heeft zaterdag aangifte gedaan wegens chantage. De 75-jarige Omroep Max-presentator verzoekt het Openbaar Ministerie (OM) om de zaak te onderzoeken. -
-
-
PREMIUMcolumn
Doe juist je voordeel met het ‘pedoverhaal’ van Pim Lammers
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.