Doorbraak in moordonderzoek oud-profvoetballer
Kelvin Maynard, verdachte opgepakt
De recherche heeft vandaag een verdachte aangehouden voor de moord op voormalig profvoetballer Kelvin Maynard in Amsterdam. Deze persoon, over wie de politie nog geen verdere informatie geeft, zit vast voor verhoor.
Kelvin Maynard, een bekende van de politie, overleed in september bij een schietpartij aan de Langbroekdreef in Amsterdam-Zuidoost. Hij werd die woensdagavond onder vuur genomen en overleed, ondanks reanimatie van hulpdiensten, ter plaatse.
De politie was sindsdien bezig met groot onderzoek, dat uiteindelijk tot de arrestatie van de verdachte heeft geleid. De verdachte is naar een politiebureau gebracht voor verhoor. Meer informatie over de identiteit en verdenking volgen later, aldus de politie.
Grote partij cocaïne
De 32-jarige Kelvin Maynard voetbalde onder meer in Engeland, voor Burton Albion, en voor FC Volendam, FC Emmen en Antwerp FC. Dit seizoen speelde hij bij de amateurclub Alphense Boys. Zijn profcarrière in Engeland was stukgelopen op een knieblessure.
In Nederland probeerde hij de draad weer op te pakken bij amateurclub Alphense Boys, maar tegelijkertijd koos hij voor het criminele pad. Zo werd hij de laatste jaren onder meer vervolgd voor verkrachting (in 2016) en openlijke geweldpleging (in 2018). Voor de verkrachting werd hij overigens vrijgesproken.
Criminele milieu
In het criminele milieu werd Maynard ervan beschuldigd dat hij samen met anderen een grote partij cocaïne had ‘geript’ (gestolen). De recherche ziet inderdaad aanwijzingen dat hij in de drugshandel zat en onderzoekt ook dat scenario over de diefstal, maar houdt nog meer mogelijkheden open.
Maynards advocaat Paulien Figge zei vlak na de liquidatie ‘volledig verrast’ te zijn door de gebeurtenissen. ,,Voor zover ik hem kende, zakelijk, was hij een lieve, leuke, sportieve jongen die gek was op zijn dochter.”
Ophef
Na de moord circuleerden er foto’s van de plaats delict, onder meer ook van de reanimatie. Die bleken te zijn gemaakt door brandweerlieden, wat voor veel ophef zorgde. Vorige week maakte brandweercommandant Tijs van Lieshout bekend dat de betrokken brandweermensen geen ontslag krijgen voor het maken van de beelden.
Wel treft hij een zogenoemde interne disciplinaire maatregel, omdat deze actie volgens de commandant not done was.
Twee kinderen
Maynard, die na zijn voetbalcarrière besloten had jongerenwerker te worden en zijn hbo-opleiding bijna had afgerond, laat een vrouw en twee kinderen na: een dochter van acht en een zoontje van twee.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Lisa (17) beviel plotseling: 'Bij de spoedpost zagen ze dat ik zwanger was én aan het bevallen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Lisa Kuijpers had op haar 17e een verrassingsbevalling: zij wist tot op het moment dat ze haar zoontje kreeg niet dat ze zwanger was. -
RIVM: Resistentie tegen antibiotica stabiel gebleven
De resistentie van bacteriën tegen antibiotica in Nederland is vorig jaar niet verder toegenomen in vergelijking met de vijf voorgaande jaren, concludeert het RIVM na onderzoek. Wel is de laatste jaren de resistentie toegenomen bij bepaalde bacteriën die meestal milde infecties veroorzaken, zoals aan de huid. -
video
Geliquideerde man Amsterdam is oud-profvoetballer Kelvin Maynard
De man die gisteravond in zijn auto werd doodgeschoten in Amsterdam-Zuidoost is voormalig profvoetballer Kelvin Maynard. Hij speelde onder meer bij FC Emmen en Volendam. -
Update
Geliquideerde oud-voetballer Maynard is bekende van politie
De voormalige profvoetballer Kelvin Maynard die woensdagavond in Amsterdam-Zuidoost om het leven kwam, is een bekende van de politie. -
Maynard had voor liquidatie reeks afspraken in Zuidoost
De recherche zoekt verschillende mannen met wie ex-profvoetballer Kelvin Maynard in Zuidoost sprak, kort voordat hij daar in de avond van 18 september vanaf een scooter zou worden geliquideerd op de Langbroekdreef.
-
PREMIUM
Na je vijftigste op zoek naar een nieuwe baan: zo verging het Erik en Jan
Nederland telt een recordaantal openstaande vacatures, maar toch ervaren veel oudere werkzoekenden problemen bij het zoeken naar een nieuwe baan. Erik Kuiper en Jan Elzen moesten beiden opnieuw solliciteren na hun vijftigste. Dit zijn hun ervaringen. -
Zo voorkom je een hoge telefoonrekening tijdens de vakantie
Niks zo vervelend als een gepeperde telefoonrekening op je mat, net als je thuiskomt van een ontspannende vakantie. Hoe zit het met je internetverbruik in het buitenland: moet je nou op je MB’s letten, of niet? -
Halsema verdedigt maatregelen brandweer na foto’s reanimatie Maynard
Burgemeester Halsema verdedigt de disciplinaire maatregelen die brandweercommandant Tijs van Lieshout heeft genomen tegen brandweerlieden die foto’s namen van de stervende Kelvin Maynard in Zuidoost.