‘Een pleidooi voor de kunst staat gelijk aan een flirt met oubollig links’
columnÖzcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt.
Ergens in de recente parlementaire geschiedenis, toen de animo voor het conservatieve geluid groeide, viel synchroon aan deze ontwikkeling te bespeuren dat zogenaamde linkse hobby’s, inmiddels ronkend jargon op het Binnenhof, in het verdomhoekje terechtkwamen.
Als ik het gechargeerd mag zeggen, heerste de opvatting dat iedere romancier een luie subsidieschepper was en dat theatergezelschappen die niet meer dan honderd bezoekers per voorstelling wisten te boeien er beter aan deden om er gewoon helemaal mee te kappen.
Ik moest aan deze trend denken omdat de commissie-Pechtold gisteren weinig omfloerst liet blijken dat D66-minister Ingrid van Engelshoven zich zeer passief opstelt als het gaat om de bescherming van Nederlands cultureel erfgoed.
Een voorbeeld dat iedereen zich zal herinneren, is de verkoop van een tekening van Peter Paul Rubens, uit de privécollectie van prinses Christina, die op een veiling in New York maar liefst 8 miljoen euro opleverde – onze eigen musea werden gepasseerd tijdens de veiling.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Pechtold snoeihard over ‘visieloze’ D66-minister: ‘Doet te weinig aan bescherming cultureel erfgoed’
Minister van Cultuur Ingrid van Engelshoven doet veel te weinig aan de bescherming van Nederlands cultureel erfgoed. Zij moet ingrijpen om te voorkomen dat belangrijke kunstwerken naar het buitenland verdwijnen, net als de Rubens-tekening van wijlen prinses Christina. Dat concludeert de commissie-Pechtold in een advies. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
PREMIUMCOLUMN
Waarom André Hazes zoveel allochtone fans had
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
Ruttes archief onder de loep van inspectie, maar premier fel tegen Kamer: ‘U voedt het wantrouwen’
De Inspectie Overheidsinformatie en Erfgoed gaat het archiefbeheer van Ruttes ministerie van Algemene Zaken onder de loep nemen na onthullingen over het sms-beleid van de premier. In het spoeddebat over de verwijderde sms’jes diende een klein aantal oppositiepartijen een motie van wantrouwen in, maar die haalt lang geen meerderheid. Rutte reageerde fel op de kritiek.
-
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUMcolumn
De manier waarop Greta Thunberg haar boodschap bepleit is een beetje lachwekkend
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
PREMIUMCOLUMN
We zijn gewend geraakt aan ruzie en beledigingen op het Binnenhof
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt.