FIOD rolt autoverhuurbedrijf voor de onderwereld op
VIDEOPeperdure Porsches, Mercedessen en Harley Davidsons: in een onderzoek naar een vermeend autoverhuurbedrijf voor de onderwereld heeft de FIOD voor een kapitaal in beslag genomen.
Delen per e-mail
De FIOD viel deze week acht woningen en bedrijfspanden in Brabant, Limburg en Duitsland binnen. Behalve elf auto’s en twee motoren namen rechercheurs dure horloges en 15.000 euro aan contant geld in beslag. Er is nog niemand aangehouden. De FIOD zegt dat er meerdere verdachten in beeld zijn.
De verdenking is dat een bedrijf via ingewikkelde constructies auto’s verhuurt aan criminelen. In werkelijkheid zouden de auto’s van de criminelen zelf zijn. Ook wordt met deze truc BPM en BTW ontdoken, wat bij deze bolides neerkomt op tienduizenden euro’s per auto.
De doorzoekingen waren in de Brabantse plaatsen Tilburg, Breda en Nieuwkuijk en in het Limburgse Maastricht. Duitse collega’s van de FIOD doorzochten panden in Aken en Würselen.
Bij de in beslag genomen auto’s kunnen autoliefhebbers hun vingers aflikken. De FIOD sleepte deze week vier dure Mercedessen, waaronder een exclusieve AMG GTC weg. Ook werden een fonkelnieuwe Porsche GT3 (cataloguswaarde 229.000 euro) en een Porsche Panamera Turbo SE Hybrid in beslag genomen.
In een stukken minder prijzige Chrysler Voyager vond de FIOD met behulp van een Douaneteam verborgen ruimtes. Zo kon op ingenieuze wijze de achterstoel worden opgeklapt om bij een geheim opbergvak voor drugs, geld of wapens te komen. Ook stuitte de FIOD op een tot luxe camper omgebouwde vrachtwagen, die ook als werkplaats gebruikt kan worden.
Huurauto's
Criminelen maken graag gebruik van huurauto’s zodat politie en justitie ze niet kunnen afpakken als crimineel bezit. Het huren van de auto gebeurt vaak op naam van een stroman of via ingewikkelde constructies over de grens.
De afgelopen jaren heeft de overheid van alles geprobeerd om deze trucs tegen te gaan. Zo pakt Tilburg sinds vorig jaar malafide autoverhuurbedrijven aan via een vergunningplicht. Wie niet door een integriteitstoets komt, krijgt geen vergunning. Het zorgde ervoor dat 19 van de 30 autoverhuurders stopte. De bedrijven die overblijven, nemen geen contant geld aan en vragen altijd waar de klant de auto voor nodig heeft.
Amsterdam
Ook in Amsterdam wisten boeven feilloos naar welke autoverhuurbedrijven ze moesten stappen om zich anoniem over de wegen te kunnen begeven. Enkele malafide verhuurders gebruikten jarenlang een gevonden paspoort van een Finse toerist om auto’s aan te verhuren. Boetes konden nooit worden verhaald, omdat de Fin onvindbaar was. Criminelen betaalden cash de rekening. Inmiddels is ook de hoofdstad ontdaan van de meest louche verhuurbedrijven.
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Voor jou getest Deze champagnes onder de veertig euro zijn alle negen top
Kleine wijnboeren brengen steeds vaker hun ambachtelijk gemaakte champagne onder eigen etiket op de markt. Ons panel proefde er negen onder de 40 euro. ‘Deze smaakt echt bloedstollend zuiver.’ -
PREMIUM
Mijn vrouw wil weer een hondje, terwijl we moeilijk ter been zijn
Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. -
PREMIUM
‘Vroeger kreeg je na bloeddonatie een herstelborreltje in plaats van een roze koek’
Erik de Bruin las het onlangs verschenen boek Nine Pints over bloed en was zo onder de indruk dat hij besloot ondanks zijn angst voor naalden donor te worden. Omdat met bloed levens worden gered. Dat hoorde hij bijvoorbeeld van ex-kankerpatiënt Ewout. -
Lichaam ontdekt omdat twee onderbenen boven afvalbak uitsteken in Edam
In een afvalcontainer in Edam is vandaag een lichaam gevonden. Dat meldt de politie op Twitter. Het lichaam werd opgemerkt omdat de twee onderbenen boven de afvalbak uitstaken. Medewerkers van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) zijn ingeschakeld om het lichaam met speciale apparatuur te onderzoeken. -
PREMIUM
Directeur Primark: Tja, goedkoop, in Engeland noemen ze onze kleding betaalbaar
Kevin Tulip (34) werd verliefd op Primark toen hij er in de winkel werkte en klom op tot directeur van Primark Benelux. ,,Mijn moeder smeekte me er goed over na te denken.’’
-
PREMIUM
Koolhydraatarme kerstdis: doe altijd olijfolie bij het water als je groente kookt
De Belgische televisiekok en bestsellerauteur Pascale Naessens kookt een kerstmaal voor verslaggever Peet Vogels. ‘Als je bloemkool te lang kookt, komen zwavelverbindingen vrij, waardoor het gaat ruiken.’ -
Peiling: Vertrouwen in ministers ChristenUnie in vrije val
Het vertrouwen van kiezers in de twee bewindslieden van de ChristenUnie zakt in als een plumpudding. Dat blijkt uit de nieuwste peiling van Maurice de Hond. Twee D66-ministers schieten juist omhoog. -
PREMIUM
Ik ben mezelf niet of al die jaren nooit geweest
Pieter Hulst en Gijs Groenteman ontleden om de beurt teksten van Nederlandstalige hits. Ze geven, al dan niet met hulp van de wetenschap, antwoorden op vragen die die nummers oproepen. Deze week: Niet of nooit geweest van Acda & De Munnik.