Friese veerboot kampt met mysterieus motorprobleem: ‘Taart voor wie oorzaak vindt’
Een van de twee snelle veerboten van de Friese rederij Doeksen kampt al weken met onbekende motorproblemen. De Koegelwieck is vorige week uit de vaart gehaald voor verder onderzoek. Toeristen moesten de afgelopen dagen worden omgeboekt met alle gevolgen van dien.
De problemen begonnen na een grote onderhoudsbeurt begin juli. Daarbij werden de twee motoren uit het schip getakeld, gecontroleerd en teruggeplaatst. Sindsdien raken de motoren oververhit tijdens een overtocht. ,,En zoals dat met je eigen auto ook gaat: dan moet je aan de kant’’, verklaarde rederijwoordvoerder Annemieke van Brummelen tegenover de Leeuwarder Courant. Een team van technici van rederij, motorenleverancier en onderzoeksbureau's zocht volgens haar tevergeefs naar de oorzaak. ,,Het is een raadsel. We kunnen er domweg niet achter komen maar hebben gezegd: het móet in orde zijn.’’
In een ultieme poging het raadsel te ontrafelen, haalde de rederij de catamaran morgen uit het water voor verder onderzoek op de wal in Harlingen. Door het uit de vaart halen van de MS Koegelwieck, die tussen Harlingen en Terschelling en Vlieland vaart, vielen van vrijdag tot en met maandag 22 afvaarten uit. Toeristen moesten worden omgeboekt naar de andere snelboot genaamd MS Tiger.
Voor de VVD-Kamerleden Aukje de Vries en Erik Ziengs aanleiding om schriftelijke vragen te stellen aan minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat. Door ‘het zonder enig overleg omboeken naar andere tijdstippen’ werd het lange weekend van toeristen ‘praktisch gehalveerd', stellen ze. De volksvertegenwoordigers zinspelen op compensatie voor de gedupeerden zoals de NS die ook kent.
De Koegelwieck, genoemd naar het gelijknamige natuurgebied op Terschelling, wordt na het hoogseizoen voornamelijk ingezet tussen Harlingen en Vlieland. Een reservesnelboot is er niet. De rederij spreekt van ‘pure overmacht’. De technicus die de oorzaak van de motorproblemen vindt, verdient volgens de woordvoerster een taart. ,,Een héle grote als het deze week nog kan worden opgelost’’, aldus Van Brummelen.
Gestrand
In januari vorig jaar liep de Koegelwieck tussen Terschelling en Harlingen vast buiten het vaarwater in de Slenk. Aan boord bevonden zich 82 passagiers en zes bemanningsleden. Niemand raakte gewond. Sleepboten van de KNRM en Rederij Noordgat trokken de snelboot weer vlot. Rederij Doeksen startte een onderzoek naar het vastlopen en onderzocht de veerboot op eventuele schade.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
PREMIUM
78 euro voor verblijf van 5 dagen, studenten slapen uit nood in schaatshal: ‘Blij dat we ergens terecht kunnen’
Studenten die geen slaapplek hebben, kunnen de komende vier weken terecht in de schaatshal in Rotterdam de Esch. De ijsbaan is omgebouwd tot een tijdelijk hostel voor studenten die nog geen kamer hebben gevonden. Er is een gemengde slaapzaal en de studenten moeten douches met elkaar delen. ‘Daar ben ik wel een beetje verward over.’ -
Ministerie heeft stukken omstreden Sywert-deal vrijgegeven
Het ministerie van Volksgezondheid heeft interne nota's en e-mails rondom de omstreden mondkapjesdeal met Sywert van Lienden openbaar gemaakt. Vorige maand ontstond hier veel commotie over toen bleek dat het ministerie liever een dwangsom van 15.000 euro betaalde dan de berichten vrij te geven. -
Update75
Opnieuw beslag gelegd bij Van Lienden en zakenpartners, onder meer op woningen en auto's
De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft opnieuw beslag gelegd op onder meer financiële tegoeden in het strafrechtelijk onderzoek naar Sywert van Lienden en de andere voormalig bestuurders van de Stichting Hulptroepen Alliantie (SHA). Het gaat verder om woningen en auto’s, meldt het Openbaar Ministerie.
-
PREMIUMmet video
Onderzoekers willen uitgestorven Tasmaanse tijger laten herrijzen, maar moeten we dat wel willen?
Australische en Amerikaanse wetenschappers denken in staat te zijn de uitgestorven Tasmaanse tijger weer tot leven te wekken. Met stamcellen en ‘baanbrekende’ technologieën voor genetische manipulatie zou er binnen tien jaar weer een exemplaar in het wild losgelaten moeten kunnen worden. Steven van der Mije, beleidsmedewerker bij Naturalis, heeft gemengde gevoelens bij het project. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
PREMIUMmet Video
Oud-trainer over EK-titel kogelstoten Jessica Schilder: ‘Ik zei: meid, jij bent te klein voor aanglijtechniek’
De verovering van de Europese titel bij het kogelstoten, maandag in München, was voor de oud-trainer van Jessica Schilder (23) allerminst een verrassing. ,,Ik zei een halfjaar terug al: die gaat zo over de 20 meter’’, zegt Hans Arnhard (79) een dag later tegen deze site.