'Het duurt nog jaren voor problemen Belastingdienst zijn opgelost'
Het gaat nog wel even duren voordat de Belastingdienst geen ict-problemen meer heeft. Dat heeft staatssecretaris Menno Snel (Financiën) vandaag gezegd in het televisieprogramma Buitenhof. De problemen moeten volgens hem 'niet onderschat' worden.
De fiscus heeft al enige tijd te kampen met verouderde ict-systemen. Hierdoor zou zelfs de inning van belastinggeld in gevaar kunnen komen, aldus een onderzoekscommissie.
Eind vorig jaar werd de situatie nog omschreven als 'een bende'. Nadat bekend werd dat het invoeren van het nieuwe systeem bij de Belastingdienst vertraging op zou leveren, bleek ook dat aangiften van erfenissen niet automatisch verwerkt kunnen worden.
Brievenbus
Het oplossen van de ict-problemen en de boel weer op orde krijgen, kost volgens Snel veel tijd. Maar de problemen zullen niet verergeren door de plannen die hij afgelopen week presenteerde om brievenbusfirma's aan te pakken, aldus Snel.
Snel wil paal en perk stellen aan bedrijven die alleen worden opgericht om geld weg te sluizen naar belastingparadijzen, zodat de fiscus het nakijken heeft. Hij wil het imago van Nederland op dit punt verbeteren. De D66-staatssecretaris ontkende overigens dat Nederland een belastingparadijs is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM106
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
Acht mannen aangehouden bij steekpartij in trein, vakbond is het spuugzat en vraagt om maatregelen
De politie heeft acht verdachten aangehouden na een nachtelijke steekpartij in de trein. De intercity was op weg van Arnhem naar station Ede-Wageningen. Twee mensen moesten met niet-levensbedreigende verwondingen naar het ziekenhuis. Een van hen is ook aangehouden.Wageningen, Ede, Veenendaal -
PREMIUMUPDATE
Grote emotionele schade na zoveelste explosie in Rotterdam: ‘Wil hier helemaal niet meer wonen’
Het pand van Suri-Change op de West-Kruiskade in Rotterdam is door de gemeente gesloten. Zondagochtend was er een ‘oorverdovende’ knal en een explosie bij het goudwisselkantoor. Die knal leidde tot weinig materiële schade, maar in Rotterdam-West is de emotionele schade die van de knal uitging bij de buurtbewoners wél groot. ‘Ik wil hier helemaal niet meer wonen’.Rotterdam -
Man ligt vijf maanden onopgemerkt dood in flat in Den Bosch
De politie heeft zaterdagmorgen een dode man gevonden in zijn flatwoning in Den Bosch. De man blijkt ruim vijf maanden geleden te zijn overleden. Volgens de politie betreft het een natuurlijke dood. -
PREMIUM
Uren na het vinden van Renées levenloze lichaam barst politieagent Richard onder de douche in tranen uit
‘Is het een man of een vrouw?’ klinkt het uit de portofoon van hoofdagent Richard Radder (56). Hij staat naast het levenloze lichaam van de in brand gestoken Renée (23). Uren moet hij zich sterk houden, maar onder de douche op het politiebureau breekt hij alsnog. ,,Het doet écht wat met je.”Den Haag
-
PREMIUM
Zó herken je een melanoom op tijd: ‘Er zat een gekke moedervlek op mijn kuit, het bleek foute boel’
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.