Juwelier zette miljoenenoverval mogelijk in scène
Een vijftigjarige juwelenhandelaar die was overvallen en gegijzeld in zijn eigen bedrijf in Amstelveen, heeft dit mogelijk in scène gezet. Hij zou zo de verzekering hebben willen oplichten. De buit was verzekerd en had een waarde van enkele miljoenen.
De handelaar werd vorige week aangehouden op verdenking van fraude en blijft zeker twee weken langer vastzitten, zo bepaalde de rechter-commissaris van de rechtbank in Amsterdam vandaag.
Ook drie vermeende overvallers werden eerder deze maand vastgezet. Dat gebeurde na politieonderzoek en tips van kijkers naar opsporingsprogramma's. Het zijn twee mannen uit Houten en Rotterdam en een vrouw uit Huizen.
De hoofdverdachte beweerde dat hij op 9 november vorig jaar werd overvallen en korte tijd in gijzeling was genomen. De vermeende overvallers hadden hem opgesloten in een kluis en gingen daarna met de buit ervandoor.
De verzekeringsmaatschappij, die al een groot deel van de schade heeft uitbetaald, gaat aangifte van fraude doen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Code geel
Mooi weer blijft voorlopig, maar onweersbuien trekken vanmiddag over het land
Het mooie zonnige weer wordt deze middag hoogstwaarschijnlijk ruw onderbroken door een paar pittige onweersbuien met flinke windstoten en mogelijk lokaal hagel. Het KNMI heeft daarom code geel afgekondigd voor de provincies in het oosten en zuiden van het land. -
PREMIUMColumn25
Hoezo ga je als jonge gast, eindelijk van de jeugdpuisten af, op de versiertoer met een ballon aan je mond?
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
Motor botst op fiets: traumaheli ingezet bij zwaar verkeersongeval in Winterswijk
Een motorrijder, zijn bijrijder en een fietser zijn vanavond gewond geraakt bij een zware botsing in het Gelderse Winterswijk. De fietser werd met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht. De precieze toestand van de slachtoffers is onbekend. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen.
-
Met video's
Van één tweet naar de grote finale: het avontuur van S10 in 10 momenten
Bijna een jaar geleden uitte ze de wens op Twitter, vanavond komt haar droom uit en staat S10 in de grote finale van het Eurovisie Songfestival 2022. Het sprookjesboek van Stien den Hollander (21) in tien momenten. -
Met video
‘Bloedmaan’ deels te zien in Nederland, zonsopkomst en wolken gooien roet in het eten
In delen van Nederland was vanochtend het begin van een totale maansverduistering te zien. Het hoogtepunt, de volledige verduistering, moesten we missen doordat de maan al verdween achter de horizon. Ook de bewolking gooide roet in het eten. De volgende complete verduistering is pas in 2029. -
PREMIUMGeld & Geluk
Saskia kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.”