Lachgasrijder (19) vast voor poging doodslag na inrijden op politieauto
Een 19-jarige man uit Gennep zit vast op verdenking van poging tot doodslag voor het inrijden op een politieauto op de A73 bij Boxmeer. De man was bovendien onder de invloed van lachgas, zo meldt de politie.
Politieagenten zagen de 19-jarige even voor 23.00 uur rijden op de A73 vanuit Nijmegen terwijl hij een ballon in zijn hand had en daaruit inhaleerde. Omdat de man eerder op de dag al een rijverbod had gekregen vanwege het gebruik van lachgas, wilden de agenten hem aan de kant zetten. De Gennepenaar negeerde dat stopteken.
In de achtervolging die werd ingezet nam de man de afslag Boxmeer, reed een stukje door die plaats om vervolgens de A73 weer op te draaien in de richting Nijmegen. Daarbij reed hij volgens de politie opzettelijk in op een politieauto om vervolgens door te rijden.
Een paar honderd meter verder kon de bestuurder worden klemgereden en aangehouden. In de Volkswagen werd een een cilinder met lachgas gevonden.
Waslijst
De man wordt een hele waslijst aan strafbare feiten ten laste gelegd: naast de poging doodslag moet hij zich ook voor de rechter verantwoorden voor het rijden zonder rijbewijs, rijden tijdens een rijverbod, rijden onder invloed, het verlaten van een plaats van een ongeval, het zich dusdanig gedragen dat gevaar of hinder kan ontstaan en overtredingen in verband met de wet vervoer gevaarlijke stoffen.
Het onderzoek naar de aanrijding wordt gedaan door politie van de eenheid Limburg.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMdierenmens
Na twintig jaar zijn deze flamingo's eindelijk weer aan het broeden: ‘Ze kwamen maar niet in de stemming’
In de rubriek Dierenmens schrijft Annemarie Haverkamp over dieren met een verhaal. Deze week: bij de flamingo's van Diergaarde Blijdorp zit de stemming er eindelijk weer in: er worden eieren gelegd. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
PREMIUM
Verdachten konden blinde rechter Romke niet om de tuin leiden: ‘Het is moeilijk stem in de plooi te houden’
Romke de Vries (73) schreef geschiedenis als de eerste blinde rechter van Nederland. Dit jaar nam hij afscheid in Rotterdam. ,,Ik luisterde goed naar wat iemand níet zei.” -
Één minuutje met Van der Plas om Forum-toestanden te voorkomen
In het Zeeuwse Arnemuiden ging voorvrouw Caroline van der Plas van de snel groeiende BoerBurgerBeweging vandaag ‘speeddaten’ met politici in spé. ,,Kennismaken en er gevoel bij krijgen moet in een pitch van 1 minuut.’’ -
PREMIUM
‘Duitser (44) redde vlak voor hij verdronk een kind uit de Waal’
De man uit Duitsland (44) die vrijdag verdronk in de Waal bij Dodewaard, heeft vlak voor zijn dood een kind uit het water gered. Dat zeggen ooggetuigen van het noodlottige incident een dag later.
-
PREMIUM16
Veel Randstedelingen trekken naar Nijkerk: ‘Ja hoor, je kunt hier op zondag prima je auto wassen’
Amsterdam, Rotterdam of Utrecht? Nee. Nijkerk, daar moet je zijn. De Gelderse gemeente blijkt hét toevluchtsoord voor mensen uit de Randstad, concludeerde het Centraal Bureau voor Statistiek deze week. Waarom? ,,Als je hier je portemonnee vergeet, kun je een dag later komen betalen. Probeer dat maar eens in Amsterdam.” -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar.