Marechaussee neemt afstand van medewerker die mars houdt tegen ‘ritueel kindermisbruik’
De Koninklijke Marechaussee (KMar) is zeer ontstemd over de actie van een medewerker. Die roept collega's op eind volgende maand een mars te lopen tegen kindermisbruik en flirt daarbij met bekende complottheorieën. De KMar neemt afstand van de actie en gaat in gesprek met de opperwachtmeester.
De medewerker, Melchior Verbon, roept militairen en veteranen op om op 30 november een mars van ruim 30 kilometer te lopen, eindigend op het Binnenhof in Den Haag. Daarbij wil hij ‘kindermisbruik, kinderhandel, organenhandel en ritueel misbruik van kinderen’ aan de kaak stellen. Ook wil hij een verbod op de Partij voor Naastenliefde, Vrijheid & Diversiteit, in de volksmond bekend als de pedopartij.
In zijn oproep verwijst hij naar mediaberichten waarin leden van de (inter)nationale bestuurlijke en rechterlijke macht in verband gebracht worden met kindermisbruik en pedofilie. In de bijbehorende video komt Verbon kort in beeld met een baret van de marechaussee.
Complottheorie
Veel van de gebruikte termen - zoals ritueel misbruik van kinderen - zijn ook in zwang bij aanhangers van complottheorieën als Pizzagate en QAnon. Die laatste vindt in de Verenigde Staten veel weerklank en waait langzaam over naar Europa. Techbedrijven als Facebook en YouTube weren uitingen die de theorie verspreiden sinds kort van hun platforms.
Ook in Nederland lijken dit soort geluiden aan populariteit te winnen. Vrijdag bleek in Almelo de stoep voor het gemeentehuis te zijn ondergekalkt met de spreuk ‘We worden geregeerd door satanische pedofielen'.
Disclaimer
Verbon zegt zelf geen aanhanger van QAnon of van andere complottheorieën te zijn, maar wil het grote probleem dat kindermisbruik volgens hem is onder de aandacht brengen. Verbon noemt ‘kindermisbruik en orgaanhandel’ in een online interview een grotere pandemie dan corona.
De marechausseemedewerker duikt de laatste maanden geregeld op op sociale media. Eerder sprak Verbon zich in video-interviews uit tegen het coronabeleid en de spoedwet. Ook was hij aanwezig bij demonstraties van protestgroep Viruswaarheid. Bij een eerdere post op zijn LinkedIn-pagina plaatste hij wel een disclaimer: ‘Dit is mijn eigen mening en niet de mening en/of beleid van de Koninklijke Marechaussee.’
Het nieuwste initiatief van Verbon, die als docent actief is bij de Marechaussee, gaat voor zijn werkgever echter te ver. ,,We zijn ervan op de hoogte en nemen er afstand van. Dit is niet in lijn met de waarden van de marechaussee. Het zijn echt individuele denkbeelden van deze medewerker.”
We zijn ervan op de hoogte en nemen er afstand van. Dit is niet in lijn met de waarden van de marechaussee
De marechaussee is inmiddels ‘in gesprek’ met Verbon, en wil er verder niets over kwijt. Zelf geeft hij in een reactie aan dat er maandag een gesprek volgt, en dat hij tot die tijd niet op de kwestie kan ingaan. Of er meer medewerkers van de marechaussee zijn die de denkbeelden van Verbon aanhangen, weet de woordvoerder niet. ,,Ik ben het niet eerder tegengekomen.”
Bekijk hieronder onze video’s over de coronaprotesten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video4
Jacuzzi kapot en vet uit de afzuigkap, maar Richard voelt zich heerlijk thuis in verlaten Chinees restaurant
Het pand vervalt stukje bij beetje, maar Richard (33) voelt zich er de koning te rijk. ,,Vervallen? Ik heb géén idee waar je het over hebt.” Plannen om de voormalige Chinees bij Epse op te knappen zijn er voorlopig niet en dus is De Rozentuin voor deze tijdelijke bewoner de hemel op aarde. -
Podcast
BBB domineert en dat zit de rest van Den Haag niet lekker
De brandende hooibalen waren nog niet geblust, of aan het Binnenhof werd gedebatteerd over de soms gewelddadige boerenprotesten. De ogen waren weer gericht op BBB, want wakkert die partij sentiment aan? Voor een deel van de partijen hebben enkele boeren hun sympathie al verspeeld. En wie wordt de grote verzoener die rust kan brengen in de stikstofdiscussie? -
Facebook doet complotgroep QAnon in de ban
Facebook doet de omstreden QAnon-beweging in de ban. Het bedrijf gaat volgens het Amerikaanse NBC News pagina's, groepen en Instagram-accounts van de groep verwijderen. -
PREMIUM
In de kas van Jochem en Marjolijn werkten uitgebuite Oekraïners, maar zij wisten van niets
Heel Nederland viel vorige maand over het Westlandse bedrijf Vreugdenhil Bulbs & Plants waar vluchtelingen uit Oekraïne met wurgcontracten aan het werk waren. Eigenaren Jochem en Marjolijn Vreugdenhil schrokken zich lam. Ze zeggen het niet te hebben geweten en vreesden door alle negatieve media-aandacht voor het voortbestaan van hun bedrijf. Ze vertellen hun verhaal exclusief aan het AD. -
Willem Engel vecht gebiedsverbod aan, maar blijft voorlopig weg uit Den Haag
Willem Engel van Viruswaarheid gaat bezwaar maken tegen het gebiedsverbod dat hem voor Den Haag is opgelegd. Engel zei vandaag dat hij tijdens de looptijd van het verbod niet naar Den Haag zal komen, zolang hij juridisch niet in het gelijk is gesteld.
-
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.