Megafile op A1 door gekanteld zwembad, ook in de rest van het land fileleed
Een gekantelde vrachtwagencombinatie bij Rijssen zorgde aan het einde van de middag voor een enorme file op de A1 van Hengelo naar Apeldoorn. De chauffeur vervoerde een zwembad. Ook in de rest van Nederland stonden een aantal fikse files door hagelbuien en het begin van de voorjaarsvakantie. Rijkswaterstaat spreekt van één van de drukste spitsen van 2022.
Rond 16.30 uur was de verwachting van de ANWB dat weggebruikers op de A1 ruim honderd minuten langer onderweg zouden zijn. Twee rijstroken waren afgesloten, alleen de linkerrijstrook was open. Rond 17.00 uur werd de gehele weg weer vrijgegeven.
De chauffeur van de gekantelde vrachtwagencombinatie reed in een bakwagen met aanhanger. Op die aanhanger vervoerde hij een zwembad. Het bad is beschadigd. Datzelfde geldt voor het asfalt. Hoe de bestuurder eraan toe is, is onbekend. Ook is onduidelijk of ie de enige inzittende was van de bakwagen.
286 kilometer file
Volgens de verkeersinformatiedienst van Rijkswaterstaat stonden er rond 17.00 uur welgeteld 65 files van in totaal 286 kilometer. Er werd vanmiddag al extra drukte verwacht door het begin van de voorjaarsvakantie in het midden en zuiden van het land. De avondspits kwam daardoor vroeger op gang en onder meer rond Arnhem, Nijmegen en Eindhoven ontkwam je niet aan vastlopend verkeer.
Op de A4 van Rotterdam naar Amsterdam vond ook een ongeluk plaats. Bij Leidschendam gingen twee rijstroken dicht. De file liep op tot 35 minuten. Een ongeluk met een vrachtwagen op de A2 van Eindhoven richting Maastricht zorgde eveneens voor oponthoud.
Richting de sneeuw
Ook morgen verwacht de ANWB veel verkeersdrukte, vooral op de buitenlandse wegen richting de sneeuw. Met name in het zuiden van Duitsland en in Frankrijk ten oosten van Lyon zullen files ontstaan naar de skigebieden. Ook veel Nederlandse wintersporters krijgen met deze vertraging te maken.
Vooral de laatste kilometers naar de wintersportplaatsen kosten veel tijd. Afgelopen weekend leverden wintersportfiles maximaal anderhalf uur extra reistijd op. Het advies is om morgen niet al te vroeg te vertrekken, om zo achter de drukte aan te rijden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
5
Vol inzetten op leven met een gezond gewicht
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
De afsluiting van het schooljaar komt eraan, met (voor de basisschool) een avondvierdaagse, afscheidsmusical en barbecue met de klas. Structuurcoach Marleen Gondelach heeft tips om de hectiek van de maand juni te helpen bedwingen. ,,Zeg je ‘nee’ tegen anderen, dan zeg je ‘ja’ tegen jezelf en je kinderen.” -
PREMIUM12
Handen ineen voor betere kwaliteit onderwijs: ‘Beste school moet altijd de school om de hoek zijn’
Amsterdamse scholen, de kinderopvang en de gemeente gaan samenwerken om de kwaliteit van het onderwijs te waarborgen. Een unicum. Wethouder Marjolein Moorman (Onderwijs): ‘De beste school zou altijd de school om de hoek moeten zijn.’ -
PREMIUM
Festival ging tijd door na dodelijke steekpartij: ‘Maar de kans op paniek was klein’
De politie heeft dinsdagmiddag nog volop onderzoek gedaan op het festivalterrein van Solid Grooves waar zondag een dodelijke steekpartij was. Het feest werd niet direct stilgelegd. Dat kan op begrip rekenen van lector crisisbeheersing Menno van Duin. ‘Het is kiezen tussen twee kwaden.’ -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.
-
PREMIUM
Geen schmink, roetveeg of krul in nieuwe inclusieve sintfilm: ‘Wie heeft er nog een schoorsteen thuis?’
Zoetermeer -
-
-
Romy Monteiro verkozen tot mooiste vrouw van Nederland, deze atleet is de mooiste sportvrouw
Zangeres en presentatrice Romy Monteiro (30) is door mannenblad FHM uitgeroepen tot de mooiste vrouw van Nederland 2023. De uitslag is voor het eerst bepaald door een volledig vrouwelijke jury, samen met stemmende lezers. Het resultaat van de jaarlijkse verkiezing, met ook een categorie voor sportvrouwen, is diverser dan ooit. ,,Dat ik win, zegt iets over waar we staan.’’ -
PREMIUMzes vragen19
Een zonneboiler levert gratis warm water: in zoveel jaar verdien je hem terug
Ondanks stijgende prijzen en langere levertijden blijven zonnepanelen als warme broodjes over de toonbank vliegen. Terwijl zonneboilers maar mondjesmaat worden verkocht. Is dat terecht? Zes vragen over de potentie van een zonneboilersysteem op je dak.