Nabil B. over ex-advocaat Oscar Hammerstein: ‘Hij is een ongeleid projectiel’
De Raad van Discipline behandelde vandaag klachten die werden ingediend tegen voormalig advocaat Oscar Hammerstein. Die gaf vorig jaar in het AD een interview over zijn periode als advocaat van kroongetuige Nabil B. ,,Hij was een ongeleid projectiel”, aldus de Marengo-kroongetuige.
In juli 2020 publiceerde deze site een veelbesproken interview met Hammerstein, toen nog anoniem, over zijn periode als advocaat van kroongetuige Nabil B. In dat interview stelde hij dat de breuk met de kroongetuige zou zijn veroorzaakt door Peter R. de Vries. Ook deed hij in het interview uitspraken over advocaat Khalid Kasem, die toen net in opspraak was geraakt vanwege vermeende banden met de organisatie van Ridouan Taghi. Hammerstein stelde dat hij van een officier van justitie had begrepen dat het Openbaar Ministerie (OM) niet zat te wachten op De Vries, omdat hij destijds kantoorgenoot was van Kasem.
Kasem: ‘Handelen Hammerstein betreurt mij zeer’
Naar aanleiding van die klachten hebben Kasem, Peter R. de Vries en kroongetuige Nabil B. klachten ingediend tegen Hammerstein. Die klachten werden, na een maandenlange schriftelijke ronde, vanochtend in de extra beveiligde Bunker in Amsterdam besproken. Kasem kreeg zelf ook het woord.
,,Het bevreemdt mij zeer dat hij (Hammerstein) een aantal beschuldigingen publiekelijk gemaakt heeft. Het handelen betreurt mij zeer. Hij heeft op alle mogelijke manieren geprobeerd Peter R. de Vries zwart te maken.” De advocaat van Kasem stelde dat Hammerstein in het interview geen enkele reden had om over Kasem te beginnen.
Hammerstein heeft bij herhaling zijn geheimhoudingsplicht geschonden
De klacht van Nabil B. ziet onder meer op het schenden van het beroepsgeheim door Hammerstein, door privé-informatie te verstrekken. ,,Hammerstein heeft bij herhaling zijn geheimhoudingsplicht geschonden”, zei Peter Schouten, de advocaat van Nabil B. Volgens Schouten heeft Hammerstein het interview uit ‘rancune’ gegeven, en heeft hij de kroongetuige gediskwalificeerd en beschadigd. Ook wordt het Hammerstein verweten dat hij de veelbesproken iPhone van de kroongetuige - via de deken - aan het OM heeft bezorgd. Schouten stelde dat hij deze ook aan de opvolgend advocaat had kunnen geven.
Ook de klacht van wijlen Peter R. de Vries werd (deels) besproken. Hammerstein zelf stelde het pijnlijk te vinden dat de klacht van De Vries nog werd besproken. ,,Het is pijnlijk te spreken over wijlen Peter de Vries. Hij is vermoord binnen het feitencomplex dat hier vandaag ter sprake komt.” Royce de Vries, de zoon van Peter, noemde die opmerkingen ongepast. ,,Hij schrijft te pas en te onpas ongepaste en tendentieuze opmerkingen in zijn verweerschrift en reacties. Ik vind de woorden die hij gebruikt nogal ongepast.”
Nabil B: ‘Hammerstein was een ongeleid projectiel’
Nabil B. kreeg aan het einde van de zitting ook zelf het woord. Hij stelde dat de breuk met Hammerstein (die na de moord op Derk Wiersum aantrad als raadsman) er al een tijdje zat aan te komen. Volgens hem waren er veel incidenten.
Zo zou Hammerstein ongepaste erotische opmerkingen hebben gemaakt naar hem en het gevangenispersoneel. ,,Hij was een ongeleid projectiel.” Ook zei hij dat hij Hammerstein helemaal niet had bedreigd, toen die weigerde zijn iPhone terug te laten bezorgen. ,,Ik zei ‘gaan we netjes oplossen, of gaan we met modder gooien’. Ik had geen zin in een mediarel.”
De Raad van Discipline doet op 27 december uitspraak.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
12
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Ex-advocaat van kroongetuige Nabil B. doet zijn verhaal: ‘Ik stopte vanwege Peter R. de Vries’
Vier maanden beet hij op zijn lip, maar nu doorbreekt de voormalige anonieme advocaat van kroongetuige Nabil B. in het proces tegen de bende van Ridouan Taghi het stilzwijgen met een exclusief interview. ,,Schrijf maar op dat ik ben gestopt vanwege Peter R. de Vries.” -
27
ACM doorzoekt administratie Eneco, Essent en Vattenfall voor controle op prijsplafond
De Autoriteit Consument & Markt heeft dinsdag de drie grote energiemaatschappijen bezocht om meer informatie te verkrijgen over de opbouw van hun energietarieven. De bezoeken zijn onderdeel van de aangescherpte controle van de toezichthouder op Eneco, Essent en Vattenfall vanwege het prijsplafond. -
PREMIUMMarengo-proces
Appjes Nabil B. geven ontluisterend beeld over belangrijkste kroongetuige van het land
Toen hij zich meldde, dachten politie en justitie de ultieme troefkaart binnen te hebben. Kroongetuige Nabil B. blijkt echter op meerdere borden tegelijk te hebben geschaakt. Berichten op zijn iPhone geven een ontluisterend beeld van de belangrijkste kroongetuige van Nederland.
-
Hof: Toch geen schadevergoeding voor oud-Volt-Kamerlid Gündogan
Het gewezen Volt-Kamerlid Nilüfer Gündogan krijgt toch geen voorschot op een eventuele schadevergoeding, zoals de kortgedingrechter eerder had beslist. In het hoger beroep vernietigt het Amsterdamse gerechtshof die eerdere uitspraak en stelt het dat Volt haar wel degelijk uit de fractie mocht zetten. -
-
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
13
Doorstart voor bonbonwinkels die Leonidas verkochten, maar wel onder een nieuwe naam
Een groot aantal winkels die de bonbons van Leonidas verkochten, gaat toch niet verloren. Het Brabantse chocoladebedrijf Coco & Sebas neemt zestien winkels over die failliet waren gegaan.