Nederlanders maken steeds meer kilometers met de auto
Met personenauto's is vorig jaar in Nederland 118,5 miljard kilometers gereden, 2,2 procent meer dan in 2015. Vooral auto's van bedrijven legden meer kilometers af, maar ook particulieren reden meer dan een jaar eerder, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
De groei van het aantal personenautokilometers in 2016 wordt voor een deel veroorzaakt doordat er meer auto's waren (+1,3 procent). Daarnaast zijn met personenauto's gemiddeld meer kilometers afgelegd (+1 procent). Met een personenauto werd vorig jaar gemiddeld 13.200 kilometer gereden.
Het CBS stelt dat het aantal personenautokilometers nog nooit zo hoog is geweest als in 2016. Vergeleken met 2006 is het aantal gestegen met ruim 9 miljard. Op dit moment rijden er 1 miljoen meer Nederlandse personenauto's rond dan tien jaar geleden. Er is vrijwel in elk jaar sprake van groei, behalve in enkele jaren tijdens de economische crisis.
Personenauto's van bedrijven reden vorig jaar 25,3 miljard kilometer, een stijging van 5 procent. Bijna 80 procent van alle personenautokilometers wordt afgelegd door particuliere voertuigen. Zij reden vorig jaar ruim 93 miljard kilometer, een groei van 1,5 procent ten opzichte van 2015.
Het aantal personenautokilometers is nog nooit zo hoog geweest als in 2016
Flevoland
Gemiddeld reed een particuliere personenauto die geregistreerd staat in Flevoland het hoogste aantal kilometers van alle provincies, namelijk 14.200. Erna volgen auto's uit Friesland en Drenthe (12.700 kilometer). Auto's uit Limburg rijden gemiddeld het minste: 11.200 kilometer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Levensgevaarlijke en gevluchte Schotse broers mogelijk gewond geraakt in Brazilië
De broers James en Barry Gillespie zijn mogelijk gewond geraakt in Brazilië, waar ze op de vlucht zijn. Dat laten detectives aan BBC weten. De twee Schotse broers worden al tijden internationaal gezocht, mede vanwege mogelijke betrokkenheid bij de moord op de Nederlandse ex-crimineel en misdaadblogger Martin Kok in 2016. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Brief over bezuiniging op eten in bejaardenhuis was een fout: ‘Had nooit verstuurd mogen worden’
De brief met aangekondigde bezuinigingen op het eten bij het Delftse verzorgingshuis Die Buytenweye had niet zo verstuurd moeten worden, meldt zorgverlener Pieter van Foreest. Oudere bewoners kregen te horen dat maaltijden voortaan precies worden afgewogen om kosten te besparen. ‘Het spijt ons’, schrijft de zorgorganisatie in een nieuwe brief. -
PREMIUM
Hoe PvdD een bom legde onder de bio-industrie – en de minister daar een stokje voor stak: ‘Dit is democratisch niet zuiver’
Tegen alle verwachtingen in namen de Eerste en de Tweede Kamer een amendement aan dat zomaar het einde van de bio-industrie zou kunnen betekenen. Er mist alleen nog één ding: de handtekening van de minister. Waarom tekent hij niet?
-
Nieuw reisadvies voor Turkije: vermijd grote demonstraties
Nederlanders in Turkije kunnen demonstraties en andere grote bijeenkomsten beter vermijden omdat deze gewelddadig kunnen worden. Er is een toenemend risico op demonstraties tegen Nederland, staat in een nieuw reisadvies voor Turkije van het ministerie van Buitenlandse Zaken. -
-
-
PREMIUMAngela Kijkt TV109
Ongehoord Nederland zou hier een boete voor krijgen, maar bij BNNVara kan het gewoon
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.