Nog eens 59 patiënten op IC, nu 546 bedden bezet: We zijn ‘in control’
De Intensive Care-afdelingen van Nederlandse ziekenhuizen zien dagelijks nog altijd tientallen nieuwe corona-patiënten komen. Inmiddels bezetten zij 546 bedden, een stijging van 59 ten opzichte van gisteren. De beddencapaciteit is op papier laag, maar wordt nu overal opgeschroefd.
,,546 is de stand van vandaag”, meldt Diederik Gommers, voorzitter van de de Vereniging voor Intensive Care (NVIC). Gisteren lagen er nog 487 coronapatiënten op afdelingen met de meest intensieve zorg. ,,We zijn momenteel absoluut ‘in control’: er zijn bedden, er is ruimte om op te schalen. En andere ziekenhuizen leren van de Brabantse situatie. In mijn eigen Erasmus bijvoorbeeld, wordt hartstikke hard gewerkt om afdelingen beschikbaar te maken, iedereen is erbij betrokken, dat is indrukwekkend.” Wel kwalificeert NVIC de landelijke IC-capaciteit momenteel formeel als ‘gering’: ,,Dat komt omdat een aantal ziekenhuizen vergeleken met gisteren minder beschikbare bedden opgeeft. Maar die lijst is niet compleet, we werken nog aan meer accurate gegevens.”
Nederlandse ziekenhuizen hebben standaard in totaal zo’n 1150 IC-plekken, dat moeten er aan het eind van deze week 1500 zijn en volgende week nog meer. Gommers: ,,Die 1500 moet eind van de week lukken. De volgende stap is dan: kunnen we verdubbelen? Naar 2300 plekken. Maar daarvoor zijn we dus ook afhankelijk van beademingsapparaten.” Die zijn over de hele wereld besteld, maar nog niet binnen.”
Schommeling
De toename van het aantal IC-patiënten schommelde de afgelopen dagen nogal. Vrijdag en zaterdag kwamen er dagelijks meer dan zeventig patiënten naar de IC, zondag waren dat er 51, gisteren 82 en vandaag dus 59. Vorige week voorspelde Gommers dat er aan het eind van deze week 500 tot 1000 coronapatiënten op de IC zouden liggen, de huidige stand past dus binnen die prognose. ,,Maar het wisselt, ik durf er geen uitspraak over te doen.”
Gegevens van een andere databank, de Nationale Intensive Care Evaluatie, lopen door de drukte iets achter, meldt Gommers, zelf anesthesioloog-intensivist in het Erasmus MC.
Vandaag overleden er nog eens 63 mensen aan het coronavirus, er werden 265 nieuwe patiënten in het ziekenhuis opgenomen. In beide gevallen gaat het om een dagrecord. In totaal telt Nederland nu 276 coronadoden.
Bekijk onze video's over het coronavirus in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Lieve Debby: ‘Mijn vriendin vindt dat ik te veel porno kijk, heeft ze gelijk?’
Debby Gerritsen weet alles over de liefde, lust en het leven. Uit eigen ervaring en als host van de populaire podcast Over de liefde. Hier beantwoordt Debby elke week een liefdes-, lust- of levensvraag van een lezer. Deze week vraagt T. of elke dag porno kijken teveel is. -
16
Reacties op slechte bereikbaarheid huisartsen: ‘Dit doet het ergste vrezen voor 80-plussers’
‘Het is voor de generatie 80-plus niet vanzelfsprekend om digitaal te communiceren’ en ‘Op ‘cabareteske’ wijze schetst Hugo Borst, scherp aangezet, maar dat mag en zo kennen we hem, over hoe het na deze euforie en het verwachte kampioenschap, in het volgende seizoen verder zal gaan met de vertrokken trainer Slot, het ‘leeggelopen’ Feyenoord, afgezakt naar de 8ste plaats en dat Ajax op zijn advies trainer Slot naar Amsterdam moet halen’: dit zijn enkele reacties van lezers bij het nieuws van de dag. Hieronder de lezersbrieven die in de krant van dinsdag 21 maart verschijnen. Je kunt zelf een reactie insturen via brieven@ad.nl. -
PREMIUM
Auto midden op terras in Zwolle geparkeerd (maar wel met een briefje)
Een zonnige zaterdagochtend, dus lekker op tijd het terras uitstallen. Dat dachten de uitbaters van Lekker Zwols in de binnenstad van Zwolle ook. Tot ze pal voor de entree een geparkeerde auto troffen. Zonder bestuurder, maar met een briefje achter de ruit.Zwolle -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
met Video
Zware ochtendspits op dinsdag en woensdag door regen
Wie komende week vroeg de weg op gaat, moet rekening houden met een zware spits door slechte weersomstandigheden. Vooral dinsdag en woensdag is de kans op regen in de ochtenduren groot, met zware ochtendspitsen tot gevolg.
-
PREMIUMEnergie11
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
-
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Verdachten White Lives Matter ‘bang dat ras uitsterft’: staan terecht voor belediging en mishandeling
Twee mannen die betrokken zouden zijn bij het projecteren van racistische teksten op de Erasmusbrug en andere prominente gebouwen moesten maandag voor de rechter in Breda verschijnen. Ze plakten eerder al stickers met teksten als ‘Stop Witte Vervanging’ en ‘Nationaal Socialisme, we zijn terug’. De mannen vinden het zelf een ‘bijdrage aan het maatschappelijk debat'.