NS wil kantoorpersoneel inzetten als conducteur
De NS gaat kantoorpersoneel inzetten als assistent-conducteurs. Dit bevestigt een woordvoerder van de treinvervoerder na berichtgeving door de Volkskrant. In de avonduren wil het bedrijf particuliere beveiligers inhuren om het werk van conducteurs te verlichten. Met deze maatregelen hoopt de NS meer treinuitval te voorkomen.
Vanwege een groot personeelstekort rijden er sinds september minder treinen, met als gevolg vertraging, drukkere treinen en uitval van treinen. Daarom kleedt NS naar eigen zeggen bewust in twee stappen de dienstregeling verder uit. De eerste stap zal begin volgende week worden genomen, een volgende stap met ingang van de nieuwe dienstregeling op 11 december.
Om te voorkomen dat er nog meer treinen uitvallen, wil NS kantoormedewerkers inzetten als assistent-conducteur. Het is de bedoeling dat kantoormedewerkers, op vrijwillige basis, een paar uur per week als assistent-conducteur gaan werken. Zij krijgen een verkorte cursus en werken samen met ervaren conducteurs. Begin 2023 wil de NS hiermee starten. Uiteindelijk hoopt het spoorbedrijf een paar honderd assistent-conducteurs te kunnen inzetten. In de avonduren wil NS beveiligers inhuren, zodat er minder conducteurs nodig zijn.
Een woordvoerder van de NS spreekt van tijdelijke noodmaatregelen, totdat er genoeg nieuwe medewerkers zijn die aan de slag kunnen. De aanmeldingen voor banen zoals conducteur en machinist zijn de afgelopen tijd verdrievoudigd, aldus de woordvoerder
FNV-spoor zegt ‘zeker niet tegen’ de maatregel van de NS te zijn om kantoorpersoneel in te zetten in de treinen. ,,Maar veiligheid moet altijd bovenaan staan”, aldus een woordvoerder van de vakbond. ,,De opleiding en begeleiding moet goed zijn.” Volgens de vakbond wordt het best een uitdaging. ,,Kantoorpersoneel heeft het ook druk.”
Reizigersorganisatie Rover kreeg in oktober fors meer klachten binnen van NS-reizigers dan in topmaand september. Dat kwam volgens de organisatie nooit eerder voor. Ondanks de herfstvakantie klaagden reizigers over minder treinen die vaak ook nog korter waren. In totaal ontving Rover bijna 2800 klachten in oktober. In september lag dat aantal op 1750.
Personeelstekort: hoe is het ontstaan en wat is de oplossing? Bekijk de video:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM20 jaar terug
‘Gewetenloze’ Fouad vermoordde Mientje en Mientje: ‘Hij heeft alles kapotgemaakt’
Fouad is de liefde van zijn leven, denkt René Aarts. Onbedoeld haalt hij de moordenaar van zijn moeder binnen de familie. Op 7 februari 2003 vermoordt Fouad op beestachtige wijze de overbuurvrouwen Mientje Aarts (69) en Mientje Bartelen (75) in een arbeiderswoninkje in Nijmegen. Wat bezielde hem? Hoe liep het af? En hoe gaat het met de nabestaanden, twintig jaar na dato? -
Planbureau Leefomgeving
Auto wint in grote delen van Nederland van trein, bus en fiets: ‘heilige koe’ blijkt onontbeerlijk
Het ov en de fiets zijn voor miljoenen Nederlanders geen goed alternatief voor de auto. Buiten de Randstad en de grote steden zijn werk en voorzieningen zonder auto vaak lastig te bereiken, concludeert het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een nieuw rapport dat vandaag verschijnt. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Uslu: Doodsbedreigingen aan adres van schrijvers onacceptabel
Doodsbedreigingen aan het adres van schrijvers, kunstenaars en makers zijn onacceptabel. Dat zegt staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur) zondag op Twitter. Ze reageert daarmee op doodsbedreigingen aan het adres van schrijver Pim Lammers, die besloot zich zaterdag terug te trekken als schrijver van het Kinderboekenweekgedicht 2023. -
Kabinetsadviseur twijfelt over dwangwet asiel, maar zet er ook geen harde streep doorheen
De zogenoemde spreidingswet die gemeenten kan dwingen tot asielopvang is ‘onnodig complex’ en roept ‘indringende vragen op of deze wel uitvoerbaar is’. Dat zegt de Raad van State, het hoogste rechtsorgaan dat de regering ook adviseert over nieuwe wetten.
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
-
-
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
NS: Uitgeklede dienstregeling levert reiziger meer zekerheid op, critici willen langere treinen
Spoorreizigers hebben momenteel te vaak te maken met uitvallende treinen. Daarom kleedt NS naar eigen zeggen bewust vanaf 7 november de dienstregeling uit. ,,Zo zorgen we ervoor dat treinen minder vaak op het laatste moment uitvallen. En krijgen onze collega’s meer ademruimte”, aldus het spoorbedrijf.