Nudisten springen ijskoude zee in bij Zeeuwse nieuwjaarsduik
VideoErwin Huitershoven is speciaal vanuit Zoetermeer naar Vrouwenpolder gereden om deel te nemen aan de blote nieuwjaarsduik bij strandpaviljoen Aloha Beach bij Vrouwenpolder. Hij dook de vorige jaren naakt in Scheveningen en Wassenaar de plomp in, maar wilde nu de zee in Zeeland wel eens proeven.
Naast Huitershoven namen nog 32 mensen deel aan de nieuwjaarsduik, meldt voorzitter Mike van Lieshout van naturistenzwemvereniging Delta Natuur. Dat zijn er wat minder dan vorig jaar, toen het dan ook mooier weer was. Van Lieshout is wel een beetje teleurgesteld dat de oproep aan jongeren om ook eens bloot in zee te springen weinig gehoor heeft gevonden. De meeste deelnemers zijn weer afkomstig van de eigen club en trouwe sympathisanten.
Uitzonderingen zijn de drie zussen Sophia, Karla (bieden 18) en Greta (15) uit het Duitse Erftstadt, een stadje bij Keulen. Zij verblijven in een huisje in Kamperland en hebben moeder Nina zo ver gekregen om als kwartet poedelnaakt het water in te springen. De dames zijn geen aanhangers van de Frei Körper Kultur, maar houden er wel van 'af en toe eens gek te doen'. Nina heeft ook achteraf geen spijt. ,,Mooi om dit ook eens te hebben gedaan", zegt ze stoer, terwijl Greta grijnzend toekijkt.
Een naakte nieuwjaarsduik kan ik in elk geval afvinken op mijn bucketlist
Thessa Anbeek uit Goes en Jochem Weststrate uit Vlissingen doen ook voor de eerste keer mee. Het stel heeft de jaarwisseling goed gevierd en slechts een uur nachtrust gehad. Ze hebben dan ook even wat meer tijd nodig dan Erwin Huitershoven. Die had 'alleen koude voeten' toe hij weer het strand opliep, terwijl Thessa al 'helemaal blauw en rood' was toen ze nog maar een teen het water in stak. Eigenaar Ab Pouwer van camping Oranjezon en enkele andere deelnemers zwemmen het hele jaar door in zee of ander open water. Zij wandelden net als Huitershoven op het gemakje terug naar de tent bij het strandpaviljoen.
De oude getrouwen zullen er volgend jaar bij zijn. Van Lieshout blijft hopen op jongere deelnemers. Wat Duitse Sophia en Jochem Weststrate betreft, moeten jongeren zeker eens op nieuwjaarsdag naar Aloha Beach komen voor een duik. Jochem: ,,Op dit moment zeg ik dat dit de laatste keer was. Of dat nu wel of niet zo is, ik kan een naakte nieuwjaarsduik in elk geval afvinken op mijn bucketlist."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
6
Nederlandse ontwikkelaar van Tornado Cash opgepakt, bedrijf ‘mixte’ voor miljarden aan crypto
Een 29-jarige man is woensdag in Amsterdam opgepakt op verdenking van het verhullen van criminele geldstromen en het faciliteren van witwassen via de zogeheten mixingservice Tornado Cash. Zo’n onlinedienst mixt bijvoorbeeld bitcoins van meerdere cryptofondsen om de herkomst te verhullen. -
PREMIUM35
Hoeveel is een boer waard? Rob Poels liet zich uitkopen voor 2,5 miljoen euro
Varkenshouder Rob Poels liet zich uitkopen door de overheid. Hij kiest voor een toekomst zonder dieren, terwijl veel collega’s blijven demonstreren om boer te blijven. ,,Je hebt boeren, die denken dat ze niet anders kunnen.’’ -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
125
Toch geen harde acties van Farmers Defence Force: ‘Blijk van goede wil richting kabinet’
Farmers Defence Force schort harde acties voorlopig op ‘uit blijk van goede wil’ naar het kabinet. Voorman Mark van den Oever zegt dat de groep dat doet als eerste handreiking in de hoop dat de overheid kiest voor andere plannen om de uitstoot van stikstof terug te brengen.
-
PREMIUM
Bendes stelen voor kapitalen aan gps-apparatuur op platteland: 90 keer aangifte gedaan
Boeren en loonwerkers worden volop beroofd van peperdure gps-systemen. Bertjan Slaghekke uit Bathmen zelfs twee keer. De schade is dit jaar bijna een miljoen euro. Een tegenvaller voor de landbouwsector. De campagne om het aantal roven te verminderen lijkt amper effect te hebben. -
Droogte betekent slecht nieuws voor snoep- en chocoladeliefhebbers
De hittegolven en droogte in Europa zullen naar verwachting ook negatief uitpakken voor de oogst van suikerbieten. In verschillende Europese landen waarschuwen boeren voor lagere opbrengsten dan gemiddeld. Mogelijk dat de productie van snoep en chocolade door de problemen wordt geraakt, waarschuwen kenners. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje.