Opgepakte topverkoper Hansa Market weer op vrije voeten
Een 28-jarige man uit Krimpen aan den IJssel die werd gearresteerd tijdens het onderzoek naar de criminele marktplaats Hansa Market, is voorlopig op vrije voeten. Vanwege persoonlijke omstandigheden is de Krimpenaar in vrijheid gesteld.
Delen per e-mail
Een woordvoerster van het OM kan vanuit privacyoverwegingen niets zeggen over die omstandigheden. Maar volgens haar doet zijn vrijlating niets af aan de verdenking tegen hem. De verdachte zou een topverkoper zijn van de illegale marktplaats op internet. Drie andere verdachten die in deze zaak zijn opgepakt, zijn vandaag vrijgelaten. Ook zij blijven volgens het OM verdachten in deze zaak.
Gisteren werd het platform opgerold na een internationale actie van de politie in samenwerking met Europol en de Amerikaanse diensten FBI en DEA. Drie andere verdachten die in deze zaak zijn opgepakt, zijn vrijdag vrijgelaten.
In de grootscheepse operatie zijn inmiddels vier drugsverkopers uit Nederland gearresteerd, onder wie drie 17-jarigen uit Gelderland. ,,Nog veel meer verkopers moeten zich grote zorgen maken”, aldus Paulissen. Volgens Wil van Gemert van Europol toont de operatie aan dat drugsverkopers en –kopers zich niet meer veilig kunnen wanen op het darknet. ,,De sitebeheerder op wie je vertrouwt, kan zomaar van de politie zijn.”
Met een druk op een rode knop maakte Wilbert Paulissen gisteren een einde aan het wekenlange infiltratietraject. HANSA Market is sinds dat moment definitief uit de lucht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
D66 voert druk op met wet over staatswiet
D66 voert de druk op om gereguleerde wietteelt mogelijk te maken. Nu JA21 en Forum voor Democratie over het voorstel willen debatteren, kan het initiatiefvoorstel voor regulering van softdrugs een meerderheid halen. -
PREMIUMVerkiezingen
Is nieuw asfalt nog nodig nu thuiswerken de norm is? Partijen zijn verdeeld
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen geven politieke partijen in acht afleveringen hun standpunten op het gebied van onder meer wonen, werken, vergroening, asfalt en de nexit. Vandaag aflevering 6: Hebben we al dat asfalt nog wel nodig nu miljoenen mensen thuiswerken? Aan het woord Gijs van Dijk (PvdA) en Joost Eerdmans (JA21). -
PREMIUM1
Prenatale depressie blijft vaak onbehandeld: ‘Door de stress beviel ik van een prematuurtje’
Niet elke zwangere vrouw is in blijde verwachting. Sommigen voelen zich neerslachtig of angstig, maar om hulp vragen is moeilijk. Dat kan een prenatale depressie tot gevolg hebben. ,,Het is not done om te praten over de slechte kanten van een zwangerschap”, vertelt ervaringsdeskundige Carmen Wille (31). Vroedvrouw en psychotherapeute An-Sofie Van Parys pleit voor meer bewustwording, want een prenatale depressie kan ernstige gevolgen hebben voor moeder én kind. -
PREMIUM
Door webshops ligt een koopverslaving op de loer, dit doe je eraan
Winkelen en uitgaan kan al een tijd niet, maar gelukkig hebben we webshops. Nou ja, gelukkig... Voor sommige mensen is een druk op de koopknop zó verleidelijk, dat een koopverslaving op de loer ligt. -
Onderzoek: Milieudiensten kampen met te weinig geld, kennis en onafhankelijkheid
De 29 omgevingsdiensten in ons land – verantwoordelijk voor toezicht en handhaving op milieugebied – kunnen hun werk nu niet goed doen. Door onder meer een te krap budget ontbreekt het aan de broodnodige kennis en specialisatie. Milieu en leefomgeving lijden daaronder, blijkt uit nieuw onderzoek.
-
video
Crimineel Martin van de Pol, ‘Polletje’, doodgeschoten in Amsterdam
De man die donderdagmiddag is doodgeschoten aan de Alexander Dumaslaan in Amsterdam-Zuidoost is de veroordeelde crimineel en gewezen Ajaxhooligan Martin van de Pol, beter bekend als Polletje. Dat bevestigen verscheidene ingewijden. -
PREMIUM
Boeren in de Noordzee, kan dat wel?
Een spectaculair plan van Land- en Tuinbouworganisatie LTO Nederland: leg een eiland aan in de Noordzee, zodat er meer ruimte beschikbaar komt om te boeren. Hoe realistisch is dat? We vragen het Bas Jonkman, hoogleraar Waterbouw aan de TU Delft. -
Missie kabinet geslaagd: scholen vrijwel rookvrij
Nagenoeg alle onderwijsinstellingen (97 procent) hebben inmiddels een geheel rookvrij onderwijsterrein, blijkt uit nieuw onderzoek. Bij de overige scholen zijn de gebouwen en het schoolplein gedeeltelijk rookvrij.