'Pieten in Sinterklaasjournaal krijgen verschillende kleuren'
De pieten in het Sinterklaasjournaal krijgen dit jaar veel verschillende kleuren. Ook Zwarte Pieten houden hun plek in het programma. Dat schrijft de Volkskrant na gesprekken met acht betrokkenen.
Iedereen zal merken dat de kritiek op Zwarte Piet in dit script serieus genomen wordt
Het programma gaat woensdag van start. Vorig jaar kreeg het Sinterklaasjournaal veel kritiek omdat de pieten na een jaar waarin de roetveegpieten waren geïntroduceerd weer vrijwel allemaal zwart waren.
,,Het verhaal moet een verrassing blijven. Maar iedereen zal merken dat de kritiek op Zwarte Piet in dit script serieus genomen wordt. Deze keer neemt het Sinterklaasjournaal de handschoen op", verklapt acteur Bob 'Pietje Precies' Fosko. De NTR was vanavond niet bereikbaar voor een reactie.
Vorige maand maakte RTL bekend dat zij dit jaar kiezen voor de Schoorsteenpiet als enige Piet die in hun televisieprogramma's te zien zal zijn. De Schoorsteenpiet, die bij de zender vanaf nu gewoon Piet heet, heeft zwarte vegen op zijn gezicht omdat hij door de schoorsteen komt.
Inlevingsvermogen
Vicepremier Lodewijk Asscher zei vanavond in De Wereld Draait Door dat de meerderheid van de Nederlanders die het uiterlijk van Zwarte Piet niet wil aanpassen rekening moet houden met de minderheid die dat wel graag wil. Hij reageerde op onderzoeken waaruit blijkt dat het leeuwendeel van de Nederlanders hecht aan de traditionele Zwarte Piet.
Asscher is ervan overtuigd dat tegenstanders van alternatieve pieten tot inkeer komen ,,naarmate we ons er meer in gaan verdiepen''. De kwestie is er volgens hem een van inlevingsvermogen. En de vrees dat het Sinterklaasfeest teloor gaat is niet terecht, verzekerde hij. ,,Jongens, Nederland kan dit aan!'' Asscher zou het jammer vinden als er in het Sinterklaasjournaal van de publieke omroep, dat volgens hem een gidsrol heeft, toch weer zwarte pieten opduiken. Maar de politiek gaat daar niet over, zei hij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
RTL stopt met Zwarte Piet, vanaf nu alleen piet met roetvegen
Commerciële zender RTL kiest voor de Schoorsteenpiet als enige Piet die in hun televisieprogramma's te zien zal zijn. Dat heeft de RTL-directie besloten, na veel gesprekken gevoerd te hebben met zowel voor- als tegenstanders van Zwarte Piet. -
PREMIUM
Stiekeme miljoenenhandel met Rusland in bloemen, ondanks boycot: ‘Niemand die er wat van zegt’
Nederlandse bloemenhandelaren houden zich niet aan de handelsboycot met Rusland. Via tussenhandelaren in Oost-Europa gaat er nog steeds voor miljoenen euro’s aan Hollandse bloemen naar de bloemenstalletjes in Moskou, zo vertellen insiders aan deze site. ,,Iedereen steekt z’n kop in het zand.” -
PREMIUMcolumn
Doe juist je voordeel met het ‘pedoverhaal’ van Pim Lammers
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
vraag 't vtwonen
Niet te warm, maar ook niet te koud: hoe kies je je ideale dekbed?
De ene nacht lig je in je flanellen pyjama onder drie dekens, de week erna drijf je je bed uit van de warmte. Hoe zorg je dat je er comfortabel bij ligt als de temperaturen buiten schommelen? Een goed dekbed kan helpen. Dit zijn de meest voorkomende dekbedden, dekbedvullingen en hun belangrijkste eigenschappen. -
Wat is de beste e-reader? En hoeveel kost zo’n digitale bibliotheek? Check hier dé aanraders van dit moment
Een e-reader is een must-have voor boekenwurmen die weinig ruimte hebben om veel boeken te stapelen. Ook qua duurzaamheid (papier- en energieverbruik) kan zo'n toestel tellen. Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers onderwierp verschillende e-readers aan een vergelijkingstest en tipt drie modellen, per budget en type gebruiker.
-
Belasting terugkrijgen met de middelingsregeling: zo werkt het
In plaats van belasting betálen, belasting terugkrijgen. Dat kan (soms) door gebruik te maken van de middelingsregeling. Daarbij bereken je het gemiddelde inkomen van de afgelopen drie jaar en betaal je vervolgens over het gemiddelde belasting. Hoe werkt dat en wat levert het op? -
-
-
Schoorsteenpiet verdringt Zwarte Piet in Amsterdam
Sinterklaas laat zich dit jaar bij zijn intocht in Amsterdam omringen door hoofdzakelijk schoorsteenpieten. Zeker driekwart van de Amsterdamse pieten zal geschminkt zijn met roetvegen en niet meer helemaal zwart. Dat heeft hun woordvoerder Pam Evenhuis bevestigd. -
Wéér versleutelde communicatie criminelen onderschept, tientallen arrestaties verricht
De opsporingsdiensten hebben opnieuw een aanbieder van versleutelde communicatie neergehaald. Het zou ook nu weer gaan om een dienst die berichten encrypt kan versturen en die populair was onder criminelen. Volgens verscheidende bronnen zijn tientallen arrestaties verricht.