'Pizzeriabaas sprong voor Servische crimineel, die eerdere liquidatiepogingen overleefde’
SCHIETPARTIJ AMSTERDAMDe man die zwaargewond raakte bij de schietpartij in pizzeria La Piccola Baracca in Amsterdam-West, is de Servische crimineel Jovan Durovic. Hij ligt met een schotwond in zijn buik in het ziekenhuis en is nog in levensgevaar. Volgens Servische media is het niet de eerste keer dat criminelen het op zijn leven voorzien hebben.
Delen per e-mail
De schietpartij in de pizzeria, die het leven kostte van de 49-jarige pizzeriabaas Goran Savic, is in Servië groot nieuws. Verschillende landelijke dagbladen pakken groot uit nadat ze van politiebronnen hebben vernomen dat het zwaargewonde slachtoffer Jovan Durovic betreft, een bekende uit het Servische criminele circuit.
Uit informatie van de Servische dagbladen blijkt dat Durovic al vaker een aanslag op zijn leven heeft overleefd. Zo werd hij vorig jaar nog onder vuur genomen in Montenegro, waar hij de leiding over een criminele bende zou hebben. Durovic raakte wonder boven wonder niet gewond. Vier verdachten werden opgepakt.
Beruchte reputatie
Volgens Servische media heeft de familie Durovic een beruchte reputatie in het land. Zo zou Jovan Durovic de broer zijn van de in 2013 overleden Luke Durovic, die lange tijd bekend stond als de rechterhand van de Servische topcrimineel Luka Bojovic.
Bojovic, die in Spanje een gevangenisstraf van achttien jaar uitzit, is bovendien in Nederland geen onbekende naam. De Serviër zou banden hebben met Willem Holleeder en heeft naar verluidt een aantal medewerkers van Holleeders rivaal Sreten Jocic omgebracht.
Bojovic was tijdens de oorlog in het voormalige Joegoslavië lid van de beruchte Tijgers, een paramilitaire eenheid van maffiabaas en krijgsheer Arkan. In eigen land is hij veroordeeld voor moorden, mensensmokkel, wapenhandel, drugssmokkel en prostitutie.
Beschermen
Volgens een kennis is Goran Savic een oud-militair die na de Balkanoorlog in Italië heeft gewoond en daarna in Amsterdam-West neerstreek met zijn vrouw en twee jonge zoons. Hij is geen bekende in het criminele milieu.
Een getuige zag voor de deur van pizzeria La Piccola Baracca een man liggen, die later op een brancard werd afgevoerd. Ondertussen zetten agenten het complete plein in West af. De schutters zouden het woensdagmiddag rond 15.45 uur eigenlijk op Durovic hebben voorzien. De eigenaar van de pizzeria zou zijn vriend hebben willen beschermen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
TELEFOONOPNAME OOGGETUIGE Mohammed zit rustig te lunchen als hij ineens getuige wordt van dodelijke schietpartij in Amsterdam
Een middagje lunchen in Amsterdam is vanmiddag voor de 37-jarige Mohammed uitgedraaid op een regelrechte nachtmerrie. Een onbekende man opende naast hem het vuur op een Servische pizzeriabaas en veroorzaakte daarmee een enorme chaos op het overvolle Hugo de Grootplein. Mohammed dacht aanvankelijk aan een aanslag. ,,Ik heb in mijn leven nog nooit zoveel paniek gezien.” -
UPDATE Pizzeriabaas voor ogen van vrouw doodgeschoten in Amsterdam: ‘Hij wilde zijn vriend beschermen’
De man die vanmiddag is doodgeschoten in pizzeria La Piccola Baracca aan het Hugo de Grootplein in Amsterdam-West is Serviër Goran Savic (49), eigenaar van het restaurant. -
Update / Video Rusland zet twee Nederlandse diplomaten uit na eerdere actie AIVD
Rusland wijst twee Nederlandse diplomaten uit in reactie op de uitwijzing van twee Russische diplomaten door Nederland in december. Nederland zette de twee Russen eerder uit vanwege spionage-activiteiten. Het Nederlandse duo werkt op de ambassade in Moskou en moet het land binnen twee weken verlaten. Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) noemt de Russische actie onterecht en buiten de schuld van de diplomaten. -
Update / video Kabinet scheldt schulden gedupeerde ouders toeslagenaffaire kwijt
Alle schulden die gedupeerde ouders uit de toeslagenaffaire hebben bij overheidsinstanties zoals de Belastingdienst en bij Toeslagen, worden kwijtgescholden. Dat heeft staatssecretaris van Financiën Alexandra van Huffelen vandaag bekendgemaakt. Twee advocaten die gedupeerden bijstaan zetten hun zaken, ondanks de blijdschap bij de ouders, wel door. -
PREMIUM
Surinamers redden tuinders in het Westland: ‘Alsof ik weer even in de Amazone ben’
Toen tuinder Aad van der Kruk weg moest op zijn vaste stek en een nieuw bedrijf moest opstarten, besloot hij zijn kas te verhuren aan stedelingen. Zijn moestuintjes onder glas zijn populair, vooral in de Surinaamse gemeenschap. ‘Alsof ik weer even in de Amazone ben'.
-
VIDEO / RIJ-IMPRESSIE Eindelijk weer iets te kiezen: de Citroën (ë)C4 is prettig anders
In een wereld die vooral gedomineerd wordt door rationele keuzes, moet je opvallen om een rol van betekenis te spelen. Met de nieuwe C4, die meteen ook als elektrische ëC4 beschikbaar komt, heeft Citroën die ‘kunst van het anders zijn’ weer als vanouds in de vingers. -
PREMIUM
Joost mag 't weten We hebben last van de herrie en muziek van bouwvakkers
Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. -
Welke televisie past het best bij jou?
De ene tv-kijker is de andere niet: niet alleen maakt het uit waar de televisie komt te staan, ook wat zich precies op het scherm afspeelt is van belang om de juiste keuze te maken. We bekeken de interessantste tv’s per ‘type’ gebruiker.