Politie in Friesland bekogeld met stenen, vuurwerk en bierflesjes, brandjes in Groningen en Drenthe
Agenten zijn vannacht in het Friese Anjum door een groep van 30 tot 40 mensen bekogeld met stenen, vuurwerk en bierflesjes. De ME greep rond 04.30 uur in. Er zijn geen aanhoudingen verricht.
Volgens de politie hadden de jongeren brandjes gesticht en vuurwerk afgestoken en op meerdere plekken in het dorp stenen verzameld en klaargelegd. Agenten, die afgingen op verschillende meldingen van geluidsoverlast, werden vervolgens belaagd door de groep.
Zij zagen zich genoodzaakt om zich terug te trekken en riepen de ME op. Luuk Verhoeff, waarnemend teamchef van basisteam Noordoost Fryslân, noemt het geweld naar politieagenten onacceptabel. ,,Agenten hebben een verantwoordelijke rol in de samenleving en zij moeten zonder te worden gehinderd hun werk kunnen doen. Gelukkig raakte geen enkele agent gewond.”
Groningen en Drenthe
In meerdere plaatsen in Drenthe en Groningen is het afgelopen nacht onrustig geweest. In Emmen, Opende, Marum, Nieuwe Pekela, Appingedam en Delfzijl werden autobanden, hout en afval in brand gestoken, meldt Dagblad van het Noorden.
In Hoogersmilde kwam de Mobiele Eenheid (ME) in actie tegen een groep van ongeveer dertig jongeren. Ze stond op de Drostenlaan rond een auto die in brand was gestoken en overtraden zo het samenscholingsverbod. Het was de hele avond en nacht al onrustig in het dorp. Er werden meerdere brandjes gesticht, een sloopcaravan ging in vlammen op. Omdat de groep weigerde te vertrekken en zich tegen de politie keerde - er werd met vuurwerk gegooid - schakelde de politie de ME in. Volgens een getuige zijn er enige aanhoudingen verricht. Een politiebusje raakte beschadigd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
22
Reacties op Pensioenwet: ‘Ben je in de laatste fase van je leven, wordt je pensioen onzeker’
‘Een senaat die op 15 maart al indirect gekozen is en waar kiezers misschien ook wel een stem uitgebrachten op een partij die dit pensioenstelsel niet ziet zitten. Na Tweede Kamerverkiezingen wordt ons land on hold gezet en belangrijke kwesties niet meer doorgevoerd. Waarom nu dan wel?’ en ‘Waar is woke Nederland als je ze nodig hebt? Natuurlijk is het makkelijker je vast te lijmen op een snelweg voor het milieu, dan op te komen voor homo’s in Oeganda’: dit zijn enkele reacties van lezers bij het nieuws van de dag. Hieronder de lezersbrieven die in de krant van donderdag 1 juni verschijnen. Je kunt zelf een reactie insturen via brieven@ad.nl. -
PREMIUM
Bezorger Marcos blikt terug op drukste jaar ooit: ‘Weet je wat zwaar is? Die zakken kattensteentjes’
Gesloten winkels en de drukke decembermaand: het is topdrukte bij de pakketbezorgers. Iedere dag heeft Marcos Bergsma 160 stops. ,,Ik houd van dit werk, ik heb zo mijn vrouw leren kennen.” -
PREMIUMmet poll34
Honderden ‘heksen’ onschuldig gedood, tóch wordt er lollig over gedaan: ‘Slachtoffers verdienen monument’
Er wordt veel te lacherig gedaan over de heksenvervolging. Dat vindt Stichting Nationaal Heksenmonument, die ijvert voor een landelijk monument ter nagedachtenis aan de honderden mensen die de voorbije eeuwen omkwamen door heksenvervolging.Oudewater, Amsterdam -
PREMIUMzes vragen19
Een zonneboiler levert gratis warm water: in zoveel jaar verdien je hem terug
Ondanks stijgende prijzen en langere levertijden blijven zonnepanelen als warme broodjes over de toonbank vliegen. Terwijl zonneboilers maar mondjesmaat worden verkocht. Is dat terecht? Zes vragen over de potentie van een zonneboilersysteem op je dak.
-
PREMIUMinterview
First Dates-Rosanne: ‘Eisenpakket van singles is veel te hoog’
-
-
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
De afsluiting van het schooljaar komt eraan, met (voor de basisschool) een avondvierdaagse, afscheidsmusical en barbecue met de klas. Structuurcoach Marleen Gondelach heeft tips om de hectiek van de maand juni te helpen bedwingen. ,,Zeg je ‘nee’ tegen anderen, dan zeg je ‘ja’ tegen jezelf en je kinderen.” -
125
Eerste Kamer stemt in met grootste pensioenhervorming ooit
De Eerste Kamer is dinsdagavond akkoord gegaan met de Wet Toekomst Pensioenen. Daarmee is de grootste hervorming van het pensioenstelsel ooit een feit. De pensioenen van miljoenen Nederlanders, zowel werkend als gepensioneerd, zullen de komende jaren veranderen.