Rellen in Rotterdam: politie schiet vele malen, zeven gewonden en tientallen arrestaties
videoEen demonstratie op de Coolsingel tegen 2G en het vuurwerkverbod in Rotterdam is vrijdagavond ontaard in een aanval op de politie. Agenten werden in het nauw gedreven, verlieten hun wagens die werden geplunderd, vernield en in de brand gestoken. De brandweer werd bekogeld. Politiemensen schoten op verschillende plekken, ook gericht. Zeven relschoppers raakten gewond. Ook aan de kant van de politie zijn gewonden gevallen. De relschoppers waren enige tijd de baas op straat.
Ondertussen is begonnen met het opruimen van de totale ravage. De politiewagens worden wegtakeld. Overal liggen kapotte stoeptegels, losgetrokken verkeersborden, dranghekken waarmee barricades zijn gebouwd, uitgebrande elektrische scooters, terrasstoelen, afgestoken knalvuurwerk. Tot zaterdagochtend 04.30 uur gold er ook nog een noodbevel in de stad.
Veel meer demonstranten
Op de demonstratie ter hoogte van de Koopgoot kwamen veel meer mensen af dan de politie vooraf had ingeschat. Gedacht werd aan tientallen demonstranten, maar het waren er honderden. Slechts enkele met een bordje of spandoek tegen het coronabeleid van de overheid, andere hadden een bivakmuts op.
Om acht uur gingen de eerste vuurwerkpijlen de lucht in en klonken keiharde knallen. Op het scanderen van ‘Rotterdam, Rotterdam’ na en ‘Rotterdam Hooligans’ was het een vreemd stil protest, zonder duidelijke boodschap, onderbroken door vuurwerkknal na vuurwerkknal.
Branden
De sfeer werd grimmig toen scooters in de brand werden gestoken. Toen de politie, die eerst langdurig op een afstandje had staan kijken, kort na half negen de menigte in reed, werden de agenten bekogeld met vuurwerk en stenen. De massa rende joelend achter het busje aan, dat op hoge snelheid wegreed.
De agenten kwamen zo in het nauw dat zij zich terugtrokken. Politiewagens- en busjes leeg achterlatend. In afwachting van versterking, die uit alle hoeken van Nederland werden opgeroepen. Net als ook de demonstranten uit heel Nederland zouden zijn gekomen, zo werden naast Feyenoordhooligans ook supporters van andere clubs gezien. N
Brandweer bekogeld
De brandweer die de brandende politieauto achter de C&A wilde blussen, waarbij het vuur dreigde over te slaan naar een woongebouw, werd bekogeld en moest zich terugtrekken. Hun bluswagen achterlatend. Agenten hier en elders schoten op de mensenmassa, ook gericht. Er zijn zeker zeven gewonden. Volgens de politie is ook een journalist gewond geraakt nadat hij belaagd werd door relschoppers. Voor welk medium het slachtoffer aan het werk was, is niet duidelijk. Evenmin is bekend hoe hij er aan toe is.
De politie probeerde te voorkomen dat er nog meer mensen naar het centrum kwamen. Er reden een aantal uren geen treinen van en naar Rotterdam. De metro stopte niet op meerdere stations in het centrum. De parkeergarages gingen dicht.
Baas op straat
Uiteindelijk was de politie urenlang bezig om weer de baas op straat te worden in het Rotterdamse centrum. Om de macht terug te pakken van de relschoppers. Eerst reden busjes op hoge snelheid door de menigte om die te verspreiden. Na waarschuwingen geweld te zullen gebruiken tegen wie bleef hangen, sloegen ME’ers op meerdere plaatsen met de wapenstok. Ook twee waterkanonnen spoten mensen letterlijk weg. Dit waren al lang niet meer alleen de demonstranten van het eerste uur. Minstens twintig mensen werden opgepakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
2
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
nederlander opgepakt
Drama bij volle Spaanse pub: 'vaste gast' Cees (50) voor de deur doodgestoken na finale Feyenoord
Een Nederlander is woensdag overleden na een steekpartij voor de deur van een café in de Spaanse badplaats Torremolinos, vlakbij Malaga. Dat gebeurde na de verloren Conference League-finale van Feyenoord. -
Marechaussee zag vorig jaar bijna 10 procent meer identiteitsfraude dan in 2020
De Koninklijke Marechaussee heeft vorig jaar 1465 valse reis-, verblijfs- en identiteitsdocumenten aan de Nederlandse grenzen onderschept, wat bijna 10 procent meer is dan in 2020. Ondanks dat mensen minder reisden zijn de cijfers ‘vrijwel weer gelijk aan de jaren voor de coronapandemie’. -
PREMIUMreportage
Een bezoek aan het dierproefcentrum: ‘Je kunt hier niet werken als je niet van dieren houdt’
Bij hoge uitzondering zet dierproefcentrum Charles River in Den Bosch de deuren open. Groepjes gasten krijgen in mei een rondleiding langs de verblijven met katten, honden en minivarkens. Dat heeft iets dubbels.
-
PREMIUMDiversiteit/met video45
Kenners schrikken: nu al 46 colleges met alleen mannelijke wethouders
Van de 154 gemeenten waarin wethouders zijn voorgesteld aan de raad of reeds zijn benoemd, zijn er 46 met alleen mannelijke wethouders, zo toont een analyse van deze site aan. Van de in totaal 601 wethouders zijn er 164 vrouw. Dat komt neer op zo’n 27 procent. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
met video
Gondel van attractie in Sprookjesbos Valkenburg breekt af, drie gewonden: ‘Ik hoorde een klap en hoop gegil’
In Valkenburg aan de Geul (Limburg) zijn vrijdagmiddag drie mensen gewond geraakt toen een gondel van een attractie in het Sprookjesbos afbrak en zes meter omlaag viel. In de bak zaten twee volwassenen en twee kinderen, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. De volwassenen en één kind zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is stabiel.