RIVM geeft 'stookalert' af voor het Midden- en Noord-Nederland
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft vandaag een zogenoemd stookalert afgegeven. Het gezondheidsinstituut raadt mensen in de provincies Friesland, Drenthe, Noord-Holland, Overijssel, Flevoland en Gelderland af hout te stoken. Zo kunnen ze gezondheidsklachten bij mensen in de omgeving voorkomen.
Volgens de verwachtingen van het KNMI zijn de weersomstandigheden in de genoemde provincies ongunstig waardoor de rook blijft hangen. De rook is ongezond, omdat bij de verbranding van hout schadelijke stoffen vrijkomen, zoals fijnstof, koolwaterstoffen, benzeen en koolmonoxide.
Naar verwachting blijven de weersomstandigheden tot morgenochtend ongunstig. Daarna lijkt geleidelijk een noordwestelijke stroming op gang te komen, de windsnelheid neemt dan toe waardoor de rook zich meer verspreidt. Hierdoor verbetert de luchtkwaliteit.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
39
3 op de 10 Nederlanders hebben geldzorgen, stuk meer dan twee jaar geleden
-
met video
Druk op Willem-Alexander om excuses bij herdenking slavernij groot: ‘Anders volgt een woede-explosie’
De druk op koning Willem-Alexander, om op 1 juli excuses te maken voor het slavernijverleden, neemt toe. Een grote meerderheid van de Surinaamse en Caribische gemeenschap wil een koninklijk ‘sorry’, blijkt uit onderzoek van EenVandaag. Belangenorganisaties hebben daar in gesprekken op het paleis ook op aangedrongen, zeggen ingewijden tegen deze site. -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUMcolumn60
Beangstigend hoeveel mensen blinde haat voelen tegen alles dat afwijkt van de norm
Debby Gerritsen schrijft iedere woensdag over wat haar bezighoudt. Deze week: wat is er in vredesnaam gebeurd met de verdraagzaamheid in Nederland de afgelopen jaren?
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
-
-
PREMIUM
Twentse ondernemer kocht bijna 1 miljoen ‘oude’ blikjes Heineken: ‘Ik kan hier tot oktober mee door’
Heineken, Grolsch, Coca-Cola. Allemaal wilden ze de afgelopen maanden ineens dolgraag zakendoen met Leo de Wit. De ondernemer uit Haaksbergen hapte toe en kocht voor een appel en een ei meer dan 1400 pallets aan ‘oude’ blikjes, vrij van statiegeld. Hun overproductie werd zijn geluk. „Ik kan hier nog tot oktober mee door.”Haaksbergen -
14
Reacties op rookoverlast in de VS: ‘Een dagje in New York staat gelijk aan een handvol sigaretten’
‘Het zijn apocalyptische beelden, die van de door vuurzeeën verteerde bossen in Canada. Alsof dat niet erg genoeg is, heeft een derde van Amerika last van de rook. De oranje lucht in steden als New York doet denken aan dystopische films als Blade Runner 2049' en ‘VVD-ers Brekelmans en Azmani schrijven dat het asielsysteem niet meer werkt. En dat vooral Europa betere afspraken moet maken met Tunesië. ‘Ons geduld raakt op.’ Deze woorden hoor ik vaker in VVD-kringen’: dit zijn enkele reacties van lezers bij het nieuws van de dag. Hieronder de lezersbrieven die in de krant van vrijdag 9 juni verschijnen. Je kunt zelf een reactie insturen via brieven@ad.nl.