Rutte maakt excuses voor gebroken verkiezingsbelofte
UpdatePremier Mark Rutte biedt zijn excuses aan voor de verkiezingsbeloftes die hij deze kabinetsperiode niet heeft kunnen waarmaken. ,,Duizend euro voor werkend Nederland, niet morrelen aan de hypotheekrenteaftrek en geen geld meer naar de Grieken. Laat ik daar volstrekt helder over zijn: ik zeg daar sorry voor", zegt de bewindsman zaterdag in een interview met De Telegraaf.
Delen per e-mail
De premier baalt vooral van het feit dat hij zich niet heeft gehouden aan zijn belofte van duizend euro voor elke werkende Nederlander. ,,Ik stond simpelweg voor de keuze: ga ik die belofte ongeacht de politieke en economische realiteit toch gestand doen? Dan zou ik voor Nederland risico's hebben gelopen."
Rutte zegt de les te hebben getrokken dat een politicus beloftes kan doen over de doelen die hij wil halen, maar beter niet over de manier waarop die bereikt kunnen worden.
Opnieuw premier worden
In het interview zegt Rutte verder graag door te willen als VVD-leider. Hij hoopt na de verkiezingen in maart opnieuw premier te worden. Hij werd vrijdag namens het bestuur opnieuw officieel voorgedragen als lijsttrekker.
Rutte belooft een volgende termijn helemaal uit te dienen. Als hij er niet in slaagt om met de VVD te grootste partij te worden en de premier te leveren, dan zal Rutte in de Tweede Kamer plaatsnemen.
Dat Rutte het nog een keer zou gaan doen, is geen verrassing. Weliswaar hield hij tot vorige week vol nog geen keuze te hebben gemaakt, maar voor de zomer liet hij de rest van de VVD-top al weten dat hij door zou gaan.
Rutte leidt de liberalen al sinds 2006 en is premier sinds 2010. Hij is aan zijn tweede kabinet bezig. Zijn eerste kabinet met CDA en gedoogsteun van de PVV kwam vroegtijdig aan zijn einde. Zijn tweede kabinet van VVD en PvdA is sinds 2012 aan de macht.
Droomkandidaat
Volgens partijvoorzitter Henry Keizer van de VVD is Rutte de droomkandidaat voor de liberalen. ,,Mark Rutte heeft in de afgelopen moeilijke tijden bewezen dat hij veel voor Nederland voor elkaar krijgt. Hij is enorm gemotiveerd om ons land, op basis van wat al in werking is gezet, stappen verder te brengen zodat Nederland een nog mooier land wordt dan het al is''.
Of dat ook echt zo is, moet nog blijken. In alle peilingen staat de VVD op fors verlies ten opzichte van de verkiezingen in 2012. Weliswaar is de partij in sommige peilingen nog wel de grootste, maar dan nog zou het een kwart tot een derde van haar huidige zetels inleveren.
De verkiezingen staan gepland voor 15 maart volgend jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Begint je laptop vaak te blazen? Dit kan je eraan doen
Een laptop die gloeiend heet wordt of middenin een Zoom-gesprek begint te blazen is geen pretje. Onze techredacteur legt uit wat je daartegen kan doen en tipt enkele laptopkoelers. -
VIDEO
Laagste aantal verkeersdoden sinds 2015 in coronajaar
In coronajaar 2020 kwamen in Nederland 610 mensen om door een verkeersongeval. Dat zijn 51 verkeersdoden minder dan een jaar eerder en het laagste aantal sinds 2015, blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS. -
PREMIUMVideo
Update voor thuispiloten in Flight Simulator: heel Amsterdam in 3D
Het pc-spel Microsoft Flight Simulator heeft een grote update gekregen waardoor Nederland minder plat en nog realistischer oogt. -
Bitcoin en ether bereiken nieuwe recordhoogte
De bitcoin heeft een nieuwe recordhoogte bereikt. De cryptomunt was vanochtend ruim 62.500 dollar waard. Ether steeg naar een recordwaarde van meer dan 2200 dollar. Waarschijnlijk zijn beleggers de laatste tijd vooral enthousiaster omdat Coinbase, het grootste handelsplatform voor digitale valuta in de Verenigde Staten, binnenkort naar de beurs gaat. -
PREMIUM
Fysiotherapeut heeft handen vol aan verkrampte thuiswerkers: ‘Rug en nek in de knoop’
Het afgelopen jaar is het aantal rug- en nekklachten vanwege het thuiswerken behoorlijk toegenomen, zien fysiotherapeuten. Er is al veel gewonnen als je de discipline op kunt brengen om níet door te werken. ,,Desnoods gebruik je daarvoor een app of een stopwatch.’’
-
PREMIUM
Ja er ligt een openingsplan, maar alle datums mogen niet verward worden met beloftes
Met een openingsplan probeert het kabinet ons te laten zien dat het einde van de corona-ellende écht in zicht is. Alleen: alles is met heel, heel veel slagen om de arm. -
De kant-en-klare dakkapel wordt alsmaar populairder, mede dankzij de coronacrisis
Wie met enige regelmaat in de auto zit, heeft ze misschien al eens voorbij zien rijden: vrachtwagens met kant-en-klare dakkapellen op de oplegger. Deze in de fabriek gemaakte dakkapellen zijn ideaal voor iedereen die binnen een dag meer licht en ruimte in huis wil. -
Klacht bij ACM: Funda beschermt traditionele makelaars en weert ‘nieuwkomers’
Huizensite Funda beschermt de belangen van traditionele makelaars en weert nieuwkomers, zo luidt een klacht bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM), schrijft Trouw.