Rutte: strenger handhaven in steden met veel besmettingen
videoIn Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, momenteel de grootste coronabrandhaarden, wordt strenger gehandhaafd op de coronaregels. Die afspraak heeft het kabinet gemaakt met de burgemeesters van de grote steden. Ook kan er gerichter ingegrepen worden op plekken waar veel besmettingen plaatsvinden, meldt premier Mark Rutte vandaag.
Delen per e-mail
Ministers Hugo de Jonge en Ferd Grapperhaus spraken gisteren met de burgemeesters van deze drie steden over de situatie. Door strenger en gerichter te handhaven, kan worden voorkomen dat grote delen van de horeca dicht moeten, als er bijvoorbeeld enkele locaties zijn waar veel mensen besmet raken. Alleen die café’s of restaurants worden dan gesloten.
De nieuwe besmettingscijfers zijn zorgelijk, maar zijn nog geen aanleiding voor nieuwe landelijke maatregelen, laat Rutte verder weten. Uit het coronadashboard bleek vandaag dat er 1270 nieuwe besmettingen zijn. Ook het reproductiegetal, dat aangeeft hoeveel mensen door een coronapatiënt besmet raken, ging over de signaalwaarde heen. Die ligt op 1, terwijl het getal sinds vrijdag op 1,17 ligt.
Jongeren
Daarmee zijn twee van de zogenoemde signaalwaarden, die aangeven wanneer de verspreiding zorgelijke proporties aanneemt, overschreden. Maar, benadrukt ook het ministerie van Volksgezondheid, vooralsnog is het aantal ziekenhuisopnames relatief laag. De meeste nieuwe besmettingen zijn onder jongeren en zij worden minder vaak ernstig ziek.
Wel zegt Rutte dat gesprekken met onder meer studentenverenigingen ‘worden geïntensiveerd’ om besmettingen tegen te gaan. Ook komt er een campagne die zich speciaal richt tot jongeren, die volgens de premier een ‘duidelijke, maar eerlijke’ boodschap zal bevatten.
Zonder het direct te koppelen aan de stijging van de afgelopen dagen, benadrukt de premier nogmaals dat het kabinet meer dwingende maatregelen kan nemen om het virus te bestrijden. Dit zal volgens hem eerder op regionaal of lokaal niveau dan op landelijk niveau gebeuren, zoals nu ook is afgesproken met de grote steden.
Bekijk al onze video's over het coronavirus in deze playlist.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Superbespaarders
Emma (25) redt het met 78 euro aan boodschappen per maand: ‘Ik eet graag linzensoep’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer: Emma Mouthaan (25) studeert nog en belegt wat ze overhoudt om vroeg met pensioen te kunnen. -
Zoons nog vast, maar vader vrij in moordzaak Lotte (14) uit Almelo
De Almeloër Hans de W. (43) zit niet langer in de gevangenis vanwege betrokkenheid bij de dood van de 14-jarige Lotte. De rechtbank Overijssel heeft woensdag bepaald dat de voorlopige hechtenis van zijn twee kinderen van 15 en 17 met 30 dagen moet worden verlengd. -
PREMIUMreportage
Ineens staat de koning tussen de verkouden mensen in de teststraat
Sta je met je verkouden hoofd bij een teststraat, duikt ineens de koning op om een kijkje te nemen. Dat overkwam een aantal mensen die in Leiderdorp neerstreken om uitsluitsel te krijgen of ze corona hebben. -
PREMIUMVideo
SGP-lijsttrekker Kees van der Staaij: ‘Abortus is niet de mannen tegenover de vrouwen’
Van alle partijen heeft de orthodox-christelijke SGP misschien wel de meeste contraire standpunten. Toch zag lijsttrekker Kees van der Staaij de invloed van zijn partij de afgelopen jaren groeien. Al flirtten sommige partijleden ook met Forum voor Democratie. ‘Partijen die als een wonderboom omhoog schieten, zie je vaak weer omvallen.’ -
PREMIUM
Rico Verhoeven gaat de strijd aan met werkloosheid
Kickbokser Rico Verhoeven krijgt al jaren veel persoonlijke berichten van fans. Op Instagram alleen al heeft hij 1,7 miljoen volgers. De verhalen van mensen die hun baan of onderneming kwijtraakten, inspireerden hem om heelnederlandwerkt.nl op te richten. De site is vanaf vandaag live.
-
PREMIUMKoken & eten
Hebben we straks alleen nog keuze uit blauw (AH) of geel (Jumbo)?
Met de verkoop van tachtig Deen-winkels aan AH, Vomar en Dekamarkt verdwijnt er weer een supermarktformule. In 2000 telde ons land nog 46 verschillende formules, twintig jaar later zijn het er nog 26. Is er nog bestaansrecht voor de kleinere supermarktketen of beperkt de keuze zich steeds meer tot blauw (AH) of geel (Jumbo)? -
CORONAVIRUS
LIVE |Tien nieuwe coronapatiënten op IC, Zweden versoepelt coronaregels
De Amerikaanse president Trump zet, ondanks de nodige kritiek, vaart achter de ontwikkeling van een coronavaccin. Operatie Warp Speed moet de VS ‘binnen een aantal weken’ een goedgekeurd vaccin tegen Covid-19 opleveren, zegt Trump in een interview met Fox News. ‘Het kunnen vier weken zijn, of acht’. De directeur van 's werelds grootste vaccinproducent, Adar Poonawalla, is minder stellig. Hij voorziet dat pas tegen het einde van 2024 iedereen ter wereld is ingeënt. Ook vandaag lees je alles rond de coronacrisis in ons liveblog. -
Nieuw initiatief gaat nepnieuws bestrijden met actuele feitenchecks
Nederlanders kunnen vanaf donderdag op één plek terecht voor actuele feitenchecks op het nieuws, bijvoorbeeld op het gebied van corona. De nieuwe The Fact Club is een initiatief van Vereniging De Publieke Zaak en de Universiteit Leiden.