Tentamenstress? UvA biedt studenten knuffeltijd met puppy's
Overvolle studiezalen, notitieblokken vol aantekeningen én een druk sociaal leven. Tentamentijd is voor veel studenten flink aanpoten. De Universiteit van Amsterdam (UvA) biedt aankomende tentamenweek studenten daarom de mogelijkheid om tijdens het studeren te knuffelen met puppy's. Om zo de studiestress te verminderen.
De Universiteitsbibliotheek (UB) aan het Singel in Amsterdam, een gewilde studieplek in Amsterdam, krijgt op 22 en 23 oktober (midden in de tentamenweek) een speciale puppy room. ,,Het knuffelen met jonge hondjes zorgt voor een dalend cortisolniveau in je bloed en vermindert de studiestress", zo stelt de UB.
UB-medewerker Marloes van Wagtendonk vertelt aan het universiteitsblad Folia dat het idee vorig jaar ontstond toen studenten naar hun ideale bieb werd gevraagd. ,,Ik dacht eerst, waar haal ik nu puppy’s vandaan? Via de credits van de film De Wilde Stad kwam ik bij een diercastingbureau, Catvertise. Zij konden de hondjes bezorgen."
De actie gaat de UvA – inclusief hondenbegeleider – zo’n 400 euro kosten. Studenten moeten zich vooraf registreren, en kunnen maximaal een kwartiertje met de kleine hondjes knuffelen. Per keer mogen er niet meer dan tien studenten naar binnen. Het advies is om vooral niet te lang te wachten, want verwacht wordt dat de 160 beschikbare plekken snel vol zijn.
Het knuffelen met honden is vooral op Amerikaanse universiteiten populair. Daar wordt veel samengewerkt met hondenasiels. Naast de hondjes probeert de UvA ook stress te verminderen door extra studieplekken aan te bieden. Aan beschikbare studieplekken is tijdens de tentamentijd vaak een gebrek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM95
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
Zure tomatenpuree? Heibel in convenant, nare bijsmaak van uitbuiting spoelt niet weg
Zure tomatenpuree? Die nare bijsmaak komt door de uitbuiting van plukkers in Zuid-Europa, waarschuwt vakbond FNV. Een poging om gezamenlijk met supermarkten en verwerkers iets te doen aan die uitwassen, lijkt mislukt. -
PREMIUM30
Ranzige vondst bij hagelnieuw pad in Gelderland: ‘Ik schaam mij er bijna voor mens te zijn’
Het Klompenpad in park Lingezegen (Gelderland) is net nieuw, en nu al zijn er problemen. Wandelaar Petra Rietdijk uit Arnhem trof deze week tijdens een ochtendwandeling met haar hond Dana uitwerpselen langs het pad. Van een hond? Nee, van een mens. Ze lagen op vier plekken, met gebruikt wc-papier als stille getuigen.Arnhem, Elst -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Met video
Mooie stranddagen in aantocht: ‘Kans op zomerse dagen met 25 graden‘
De eerste helft van juni verloopt waarschijnlijk vooral droog en zonnig, maar de temperatuur kan behoorlijk schommelen. Dat verwacht Weeronline. In de tweede helft van de maand neemt de kans op buien toe en is het warm.
-
Dierenambulance krijgt elke week wel een telefoontje over vogels tussen de zonnepanelen
Goes, Middelburg -
-
-
PREMIUM
Zó herken je een melanoom op tijd: ‘Er zat een gekke moedervlek op mijn kuit, het bleek foute boel’
Dat zonnen schadelijk kan zijn en smeren noodzakelijk is, weten we. Maar hoe herken je een ‘fout plekje’ en welke behandelingen zijn er als het geen onschuldig sproetje is? We vroegen het internist-oncoloog John Haanen van het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.