TERUGLEZEN | Al paar honderd boeren beboet, drie gewonden na tractorongeluk op A12 bij Ede
VideoDe politie heeft rond het boerenprotest woensdag enkele honderden boetes uitgedeeld. Dat laat nationaal commandant bij de politie Willem Woelders weten. Vele boeren gingen op verschillende plekken in het land de snelweg op met tractoren en overtraden daarmee de regels. Volgens Woelders is er bij excessen ingegrepen door de politie. ‘Dat alle weggebruikers veilig thuiskomen is en was ook vanavond prioriteit.’ (Dit liveblog is nu gesloten. Wij danken u voor het volgen.)
Belangrijkste nieuws op een rij:
- ,,Dit was de aftrap van een lange reeks betogingen.” Dat zei voorman Mark van den Oever van Farmers Defence Force (FDF) bij het afronden van het sprekersprogramma tijdens het protest in het Gelderse Stroe tegen de stikstofplannen. ,,We zijn nog lang niet klaar”, aldus Van den Oever.
- Politie Gelderland waarschuwt boeren dat ze handhavend optreedt tegen het met trekkers op de snelweg rijden. ‘Ook vanmiddag is dat verboden. We zien dat het toch massaal gebeurt en dat veroorzaakt gevaarlijke situaties en enorme hinder.’ Het is volgens haar niet altijd mogelijk alle trekkers van de snelweg te halen maar de politie zegt wel in te grijpen als de boeren de snelweg willen blokkeren of de vluchtstrook blokkeren.
- De landelijke korpsleiding laat via een woordvoerder weten dat er tot dusver tientallen mensen op de bon zijn geslingerd in het kader van het boerenprotest.
- Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt heeft de aanwezigen bij het boerenprotest in Stroe opgeroepen het gesprek gaande te houden, ‘ook met mensen met wie je het totaal niet eens bent’.
- Kamervoorzitter Vera Bergkamp vindt het ‘zorgelijk’ dat een aantal Kamerleden uit veiligheidsoverwegingen niet naar het boerenprotest in Stroe kon. ,,Kamerleden moeten altijd en overal hun werk in veiligheid en in vrijheid kunnen doen.” Tweede Kamerleden Tjeerd de Groot (D66) en Thom van Campen (VVD) bleven op advies van de NCTV weg omdat hun veiligheid niet gegarandeerd kon worden. Het CDA-Kamerlid Derk Boswijk kreeg dat advies ook, maar ging toch.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hof moet vijf jaar durende ruzie tussen eigenaar papegaaien en luchtballonpiloot beslechten
Een Zundertse eigenaar van drie papegaaien en een ballonpiloot uit Schijndel zijn het na vijf jaar juridische strijd niet eens geworden over een schadevergoeding voor het overlijden van de zeldzame exoten. Het hof moet nu in deze slepende kwestie beslissen. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
NAM geloofde niet dat minder gaswinning Groningen veiliger zou maken
De Nederlandse Aardoliemaatschappij (NAM) geloofde lange tijd niet dat minder aardgas winnen zou leiden tot meer veiligheid in Groningen. Dat zei voormalig Shell-vicepresident Pieter Dekker in het verhoor met de parlementaire enquêtecommissie. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Frontale botsing in Meppel: 5 minderjarigen zwaargewond
De hulpdiensten in Meppel zijn massaal uitgerukt voor een ernstig ongeluk. Zeven ambulances zijn ter plekke en ook twee traumahelikopters zijn op de plek van de aanrijding. Vijf kinderen zijn zwaargewond.
-
Podcast
BBB domineert en dat zit de rest van Den Haag niet lekker
De brandende hooibalen waren nog niet geblust, of aan het Binnenhof werd gedebatteerd over de soms gewelddadige boerenprotesten. De ogen waren weer gericht op BBB, want wakkert die partij sentiment aan? Voor een deel van de partijen hebben enkele boeren hun sympathie al verspeeld. En wie wordt de grote verzoener die rust kan brengen in de stikstofdiscussie? -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
‘Zoon’ opgepakt na vondst dode vrouw in Rosmalen: ‘Hij riep dat hij haar mantelzorger was’
Aan de Wethouder Noppenlaan in het Brabantse Rosmalen is woensdagavond een vrouw dood gevonden in haar woning. Een man is als verdachte aangehouden. Volgens een buurtbewoonster gaat het om de zoon van de overleden vrouw.