Van der Weijden zwemt twee keer IJsselmeer over: ‘trainingstochtje’ goed verlopen
UpdateOnder luid applaus van een grote groep mensen die de zwemmer stonden op te wachten, arriveerde Maarten van der Weijden vanmorgen iets voor 8.30 uur in Medemblik.
Delen per e-mail
Van der Weijden begon gisteravond aan het begin van de avond vanuit de haven van Medemblik voor een ‘trainingstochtje’ naar Stavoren. Toen hij het Friese stadje had bereikt, zwom hij weer terug naar Medemblik. Door de golfslag moest de langeafstandszwemmer op weg naar Stavoren iets omzwemmen.
De oefenzwemtocht was ter voorbereiding op zijn nieuwe poging komende zomer de Elfstedentocht (200 kilometer) te zwemmen. Van der Weijden wilde vooral kijken hoe het zou uitpakken als hij de nacht in heel koud water doorbrengt. De watertemperatuur van het IJsselmeer is rond de 12 graden.
Een woordvoerster van het team van Van der Weijden meldde dat die test goed is verlopen. Zijn lichaamstemperatuur (kerntemperatuur) was 37,1 graden. ,,Die temperatuur ging alleen omlaag toen hij even uit het water ging om snel iets te eten’', aldus de woordvoerster. ,,Dat stemt dus optimistisch voor de Elfstedentocht. Verder was het fijn dat Maarten nu al zoveel aanmoedigingen kreeg, terwijl het nog maar een oefenzwemtocht was.’’
Vorig jaar moest hij zijn eerste poging na 163 kilometer opgeven omdat zijn lichaam het niet meer aankon. Nu heeft de zwemmer een speciaal pak aangeschaft waarmee hij dit weekend oefent. Behalve zijn nieuwe pak wordt er getest met de voeding. In Stavoren werd er bovendien een reddingsvlot in het water gegooid dat zichzelf opblaast. Mogelijk wordt dit de slaapplek van van der Weijden tijdens de Elfstedentocht.
Net als bij zijn vorige poging wil Van der Weijden geld inzamelen voor onderzoek naar kanker. Vorig jaar haalde de oud-kankerpatiënt met zijn tocht 5 miljoen euro op.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Waarom kreeg de koning een uitzondering voor de jacht op het Kroondomein? ‘Dit is handjeklap’
Het kabinet maakte bewust een uitzonderingsregeling voor koning Willem-Alexander waardoor hij Kroondomein Het Loo drie maanden per jaar mag afsluiten en tóch 4,7 miljoen subsidie ontvangt. De Kamer is hier destijds niet over geïnformeerd. Dat blijkt uit onderliggende stukken die afgelopen vrijdag zijn vrijgegeven. -
10
Bestellingen niet geleverd, klantenservice onbereikbaar: het regent klachten over Kijkshop.nl
Het is al een paar dagen niet mogelijk om artikelen te bestellen bij webshops Kijkshop.nl, Directsale.nl en Plazasale.nl. Daarnaast klagen honderden klanten over het niet bezorgen van bestelde en betaalde producten. De klantenservice van de retailbedrijven is onbereikbaar. Veel klanten vrezen dat ze naar hun geld kunnen fluiten. ,,Dit lijkt op een faillissement.” -
Babygeur; waarom is die zo verslavend lekker?
Niets ter wereld ruikt lekkerder dan ‘baby’. En jouw eigen baby ruikt natuurlijk het allerlekkerste. Geen duur parfum kan daar tegenop. En dat brengt ons bij de vraag: waarom vinden moeders hun eigen kind het lekkerst ruiken van de hele wereld? -
Voor deze onderzoeken zwemt Maarten van der Weijden straks de Elfstedentocht
Olympisch zwemkampioen Maarten van der Weijden legt binnenkort opnieuw de tocht der tochten af. Hij zal 21 juni tweehonderd kilometer zwemmen om geld in te zamelen voor kankeronderzoek. Waar vorig jaar de opbrengst naar KWF ging, wordt het geld dit jaar verdeeld over meerdere goede doelen. -
PREMIUM
Waarom vriendschappen verwateren na één jaar corona: ‘Wat te veel inspanning kost, overleeft niet’
Een jaar corona drukt op onze sociale relaties. Contact houden met vrienden voelt lastiger dan ooit, want na een jaar teren op videocalls, appjes en wandelafspraken, slaat de vermoeidheid en verslagenheid toe. Twee psychologen lichten toe waar die sociale vermoeidheid vandaan komt en of we daar na corona nog vanaf komen. ,,We concentreren onze energie nu op de vriendschappen die ons het meeste opleveren.”
-
PREMIUM
Huisarts die Van der Weijden vorig jaar liet stoppen: ‘Hij kan het nu redden’
Arts Marco Blanker heeft volop geloof dat langeafstandszwemmer Maarten van der Weijden dit jaar de bijna 200 kilometer van de Elfstedentocht wel kan volbrengen. Vorig jaar bepaalde hij nog de grens van de ‘monstertocht’ op 37 kilometer van de finish, omdat het lichaam van de voormalig olympisch kampioen het niet meer aankon. Dit jaar verwachten ze Leeuwarden wel te halen: ,,We weten nu waar we het verschil kunnen maken.” -
PREMIUMangela kijkt tv
Hup Maarten!
Journaliste Angela de Jong schrijft meermaals per week een column over wat haar opvalt op televisie. -
Koken & eten
Op zoek naar jouw favoriete paaseitje? Met dit overzicht grijp je meteen de lekkerste
Pasen is in de supermarkt allang begonnen. Dat betekent: veel chocoladepaaseitjes eten. Ze zitten allemaal verpakt in vrolijke, kleurrijke papiertjes, maar achter welke kleur zit jouw lievelingssmaak verborgen?