Verdachte schietpartij Alblasserdam werd ook gezocht voor dodelijk misdrijf in Vlissingen
video/updateDe man die wordt verdacht van de dodelijke schietpartij op een zorgboerderij in Alblasserdam is de 38-jarige John S. uit Oud-Alblas. De man staat bij de politie al jaren bekend als ‘verward en overlastgevend’ en deed in 2017 een zelfmoordpoging. Dat melden goed ingevoerde bronnen aan deze nieuwssite. Ook werd S. door justitie al een dag gezocht voor betrokkenheid bij een dodelijk misdrijf in Vlissingen op de avond van 4 mei.
Dat laatste zei hoofdofficier van justitie Hugo Hillenaar aan het einde van de middag op een persconferentie in Alblasserdam. In de Zeeuwse stad werd die avond een dode man aangetroffen in een winkel. Er zou een link zijn tussen de twee misdrijven, maar daar kon Hillenaar nog niets over zeggen.
Het lichaam van de Vlissingse schoenmaker Johan Quist (60) werd op de avond van 4 mei gevonden in zijn winkelpand aan de Sint Jacobsstraat (zie ook de video hieronder). Quist was de exploitant van Mijn Schoenmaker en de Zeeuwse Slipper Factory. Ook was hij de oprichter van RefoAnders, een organisatie voor reformatorische homo’s. In 2014 werd Quist veroordeeld tot twee jaar cel wegens een zedenmisdrijf.
Voortvluchtig
De politie ging op 4 mei meteen uit van een misdrijf en was al een dag naar John S. op zoek als verdachte van de moord. S. was namelijk donderdagavond in beeld gekomen als verdachte. ,,De man was voortvluchtig. Vrijdagmorgen kort na het drama in Alblasserdam bleek dat de gearresteerde man dezelfde man was waar de Zeeuwse politie naar op zoek was”, legt de politie uit.
Volgende week wordt S. voorgeleid aan de rechter-commissaris. Hij wordt verdacht van drie keer moord dan wel doodslag. De man zit inmiddels in volledige beperkingen, wat inhoudt dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
Bekend bij politie
De hoofdofficier van justitie meldde verder dat de verdachte een ‘verleden in de zorgboerderij’ heeft, hij was daar cliënt.
Eerder vandaag werd al duidelijk dat S. bij de politie bekend stond door een aantal incidenten, waarbij hij, volgens de politiemeldingen ‘voor overlast’ zorgde. Zo deed hij in oktober 2017 een zelfmoordpoging in Gorinchem, waarbij de hulpdiensten massaal uitrukten. Hij bleek een overdosis pillen te hebben genomen en stond op het spoor. Uiteindelijk kon hij van het spoor worden gehaald en werd zijn maag leeggepompt. Een maand later was er een nieuw incident, waarbij de politie naar zijn woning moest. In december 2017 kreeg de politie de melding dat de man verschillende vrouwen zou hebben bedreigd. Hij had geen strafblad.
Op het adres waar John S. staat ingeschreven woont een vrouw van Thaise afkomst, die tien jaar ouder is dan S. Ook over haar zijn diverse meldingen gedaan. Zo zou de vrouw zichzelf prostitueren. Ook is er een melding gedaan met betrekking tot mensenhandel. De politie gaat vooralsnog uit van één verdachte in het onderzoek naar de schietpartij.
Zorgboerderij Tro Tardi
De zorgboerderij waar het incident plaats zou hebben gevonden heet Tro Tardi. Twee mensen kwamen om het leven, drie anderen raakten gewond. Twee personen die gewond zijn geraakt bij de schietpartij liggen nog altijd in het ziekenhuis, zei politiechef Dennis den Os van district Zuid-Holland Zuid tijdens de persconferentie. De slachtoffers die om het leven zijn gekomen zijn een 34-jarige vrouw uit Alblasserdam en een 16-jarig meisje uit Dordrecht. De zwaargewonde slachtoffers zijn een 20-jarige vrouw uit Alblasserdam en een 12-jarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht.
Tro Tardi richt zich op dagbesteding voor zowel kinderen als volwassenen. Dat kunnen mensen zijn met bijvoorbeeld een verstandelijke beperking, autisme of alzheimer. Daarnaast biedt de zorgboerderij plaats aan jongeren en volwassenen die ‘de draad in hun leven weer op moeten pakken’, bijvoorbeeld als onderdeel van een re-integratietraject.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder. -
PREMIUM
Boer zoekt vrouw versus de megatrekkers: de steun voor de radicale acties kalft af
Nu de radicale tak van de boeren dinsdagavond opnieuw bij minister Van der Wal op de stoep stond, politiewagens vernielde, banden in brand stak, mest uitreed, wegen blokkeerde lijken de protestacties een nieuwe fase in gegaan. Is daar nog steun voor vanuit de maatschappij? -
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
advocaat reageert
Belgen spreken van misverstand na arrestatie kunstbeurs, ‘gele diamant à 27 miljoen spoorloos’
De twee Franstalige Belgen die dinsdag op de A2 zijn opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij de overval op de kunstbeurs in Maastricht, ontkennen iedere betrokkenheid. Er lijkt hier sprake van een misverstand, bevestigt hun advocaat Stijn van Merm. In de auto van de verdachten zijn volgens de raadsman geen juwelen of wapens gevonden. -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd.
-
OM eist in hoger beroep opnieuw 6 jaar cel en tbs Keith Bakker
Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep zes jaar celstraf, tbs met dwangverpleging en een beroepsverbod geëist tegen voormalig ‘verslavingsgoeroe’ Keith Bakker wegens de verkrachting van een minderjarig meisje dat hij hielp met een eetstoornis. De eis was nagenoeg gelijk aan die van het OM eerder bij de rechtbank. -
PREMIUM169
Zoons staan vast door blokkades boeren, terwijl vader in ziekenhuis stervende is: ‘Greep ons allemaal aan’
Protestboeren hebben dinsdag onbedoeld een stervende longpatiënt onnodig laten lijden. Dat blijkt uit het verhaal van longarts Arnold Huisman (48) van ziekenhuis Isala in Zwolle. ,,Drie zoons van de man zaten vast op de snelweg: ze konden niet verder door blokkades die boeren hadden opgeworpen.’’ -
besluit minister
Van der Meijde loopt 'tienduizenden euro's’ mis na ban uit gokreclames: 'Denk niet dat er nu minder gegokt wordt’
Bekende sporters en andere bekende Nederlanders mogen vanaf nu niet meer in gokreclames te zien zijn. Het betekent dat mensen als bijvoorbeeld Wesley Sneijder, Wim Kieft, Andy van der Meijde, Sjaak Swart, Jack van Gelder, Hans Klok, Ellie Lust en Kim Feenstra niet meer mogen figureren in reclames voor casino’s, sportweddenschappen of online gokken.