Verwarde man steekt drie mensen neer in Den Haag
Video & UpdateIn Den Haag heeft een 31-jarige Hagenaar vanmiddag drie mensen verwond met een mes. De dader is aangehouden en werd daarbij in zijn been geschoten. Over het motief is nog niets bekend. Volgens de politie gaat het om een verwarde man en zijn er geen signalen dat er 'iets anders' aan de hand is. De slachtoffers zijn ernstig gewond geraakt, maar inmiddels buiten levensgevaar.
De steekpartij vond omstreeks 14.00 uur plaats in de omgeving van station Hollands Spoor en de Haagse Hogeschool. De slachtoffers zijn een 21-jarige Zoetermeerder, een Hagenaar van 41 en een nog onbekend slachtoffer. Ook de verdachte is naar het ziekenhuis vervoerd en wordt daar nog verhoord.
De verwarde man liep het Nova Café binnen en zou zijn eerste slachtoffer daar meerdere keren gestoken hebben. Daarna zou hij naar buiten zijn gelopen en nog twee mensen neer hebben gestoken. De gewonden werden eerst ter plaatse behandeld, waarna zij naar het ziekenhuis gebracht zijn. Hoe zij er aan toe zijn, is onduidelijk.
Verward
De aangehouden verdachte blijkt een bekende te zijn bij de politie vanwege verward gedrag. Volgens burgemeester Pauline Krikke is de man die werd aangehouden na de steekpartij in Den Haag een verwarde man. ,,Op dit moment zijn er geen signalen dat er meer speelt dan dit'', laat de burgemeester weten in een reactie.
Max Gomaa was in een nabijgelegen appartement toen de man toesloeg. Hij wilde net naar het Haagse bevrijdingsfestival gaan. ,,Eerst dachten we dat hij aan het slaan was, maar toen kwamen we erachter dat hij aan het steken was en zijn we naar buiten gegaan met natte handdoeken. Om de slachtoffers te helpen.”
Ik denk dat hij ruzie had gekregen en random mensen is gaan steken. Ook een fietser. Die was wel heel erg gestoken, ook in zijn nek
Volgens Gomaa moet er sprake zijn geweest van een ruzie. ,,Ik denk dat hij ruzie had gekregen in dat café en gewoon 'random' mensen is gaan steken. Ook een fietser die voorbij kwam. Die was wel heel erg gestoken, ook in zijn nek. Echt fucked up. We zijn hem gaan helpen en ook een ander slachtoffer wat verderop.''
In nek gestoken
De Amerikaanse student Ray Durham zag het vanaf zijn balkon gebeuren. Hij deed net een powernap en werd wakker van geschreeuw. ,,Ik zag die man liggen, gestoken in nek en arm, hij bloedde hevig. Later kwam er een tienermeisje, de dochter van die man denk ik. Zij ging met die man in de ambulance. De politie heb ik wel horen schieten, maar dat kon ik vanaf mijn balkon niet zien. Normaal is Nederland juist veilig, dat zeiden we gisteravond nog tegen de Nigeriaanse Uber-chauffeur. Helaas denk je tegenwoordig in dit soort situaties meteen aan wat er in Parijs en op andere plekken is gebeurd."
Op beelden die Omroep West publiceerde is te zien dat de politie de man meerdere keren onder vuur nam omdat hij weigerde om zijn mes los te laten. Op dat moment riep hij duidelijk hoorbaar 'allahu akbar'.
Elke ochtend up-to-date met het laatste nieuws uit Den Haag en omstreken? Schrijf je hier gratis in!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMpersoonlijke verhalen
Reina leeft al 34 jaar met hiv: ‘Misschien word ik zelfs nog oma’
Hiv was een doodvonnis, toen het virus veertig jaar geleden in Nederland opkwam. Intussen is de wereld veranderd. Reina, Jerry en Leo leven al jaren met hiv. ‘Het duurde jaren voor ik weer vooruit durfde te kijken.’ -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
PREMIUM
Twee eeneiige tweelingen trouwen met elkaar: ‘We hebben wel allemaal een ander karakter’
Romy en Jordi, en Lonneke en Sonny zijn met elkaar getrouwd. Niets bijzonders zul je denken, maar het zijn beiden eeneiige tweelingen. Hun huwelijken werden zaterdag bezegeld en de foto’s gemaakt bij het kasteel van Geldrop. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing.
-
PREMIUM1 jaar gevlucht
Afghanen Javid en Sabir over hun nieuwe leven: ‘Dit is het paradijs, nergens ben je zo vrij’
Twee naar Nederland gevluchte Afghanen vertellen hoe het ze vergaat, een jaar na de machtsgreep in hun land. De één vanuit het huis dat net is toegewezen, de ander nog in de opvang. -
Update
Paar honderd asielzoekers moeten gedwongen buiten slapen in Ter Apel, COA vindt geen onderdak
Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel moeten naar schatting zeker 200 tot 250 asielzoekers komende nacht buiten slapen. Er is vandaag wel geprobeerd mensen elders onder te brengen, maar dat is niet gelukt, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers. -
PREMIUM
Broer en zus redden bewusteloos meisje uit recreatieplas: ‘Krijg beeld niet meer uit mijn hoofd’
Wat een zorgeloze, zonnige dag vol waterpret bij de Galderse Meren in Breda moest worden, veranderde vanmiddag in een slechte film voor broer en zus Sharise en Leroy Grootfaam. Toen ze het lichaam van een bewusteloos meisje in het water zagen drijven, twijfelden ze geen moment en kwamen ze allebei in actie.